1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  21 listopada /poniedziałek/ – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  22 listopada /wtorek/ – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki sakralnej, organistów i zespołów śpiewaczych
  24 listopada /czwartek/ – wsp. św. męczenników: Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną zakończoną indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek i na nowennę do MBNP w środę, po Mszach Św. wieczornych.
 1. Zapraszamy na ostatni tydzień modlitwy różańcowej za zmarłych w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00.
 1. Za tydzień Adwentem rozpoczniemy nowy rok kościelny. Na Mszach Św. dokonamy poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Zwracamy się prośbą do parafian z poszczególnych ulic i bloków, aby pomogli rozprowadzić opłatki w parafii. Od przyszłej niedzieli będzie można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 1. Za tydzień w kościele pojawi Choinka Pełna Dobroci. Zawieszone będą na niej serduszka. Każde serce to jedno dziecko z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy do przygotowania anonimowo paczki świątecznej dla naszych najmłodszych. Prezenty przyniesione do parafii zostaną przed świętami przekazane dzieciom. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy.
 1. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach chcemy zorganizować w domu parafialnym codziennie śniadanie adwentowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych. W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. W związku z powyższym potrzebujemy pomocy osób dorosłych /na każdy dzień 3-4 osoby/. Będziemy wdzięczni o zgłoszenie w zakrystii chętnych do pomocy. Bardzo dziękujemy.
 1. W Adwencie w dni powszednie po Roratach, będziemy w kościele odmawiali brewiarz – Jutrznię. Wszystkich, którzy dysponują czasem /ok. 15 min/ zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Zapraszamy na spotkanie dotyczące wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii w 2023 r. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę /23 listopada/ po Mszy Św. i nowennie czyli ok. godz. 19.15 w domu parafialnym. Wyjazd na ŚDM odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał ponad 3 tygodnie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy rozpoczną się w środę; przy zapisie zaliczka 100€; kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.
 2. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na kartach na stolikach, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 3. W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu 25 listopada rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów. Szczegółowe informacje u księży w parafii, stronie diecezjalnej i seminaryjnej.
 1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 5 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z bloku ul. Por. Sarny 1/31-60.

 2. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, które obecnie wszystkie środki koncentrujemy na pracach w dzwonnicy. Dzisiaj w III niedzielę listopada ofiary w kopertach będą przeznaczone na ten cel.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra o Bożym Miłosierdziu
  są na stolikach w kościele, gdzie są także karty do modlitwy wypominkowej za zmarłych.
 1. W minionym tygodniu odszedł od nas: śp. Edward Magdziarz z ul. Szkolnej. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 listopada 2022 r.
Przewiń do góry