OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 lutego 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  22 lutego /sobota/ – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 2. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. W najbliższą środę /19 lutego/ będzie miała miejsce Nowenna Pompejańska w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Rozpoczęcie o godz. 15.45 w kaplicy maryjnej. Modlitwę prowadzi wspólnota Legionu Maryi. Zapraszamy.
 5.  Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
 6. Spotkanie dla klas 7 i 8 przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę
  /22 lutego/ o godz. 16.00 w domu parafialnym /młodzież proszona jest o przyniesienie obuwia zmiennego/.
 7. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; grupa teatralna i chór w środę po Nowennie, oazy dziecięcej i młodzieżowej, ministrantów i lektorów.
 8. W czasie kolędy zaproponowano utworzenie grupy scholii osób dorosłych. W związku z powyższym zapraszamy osoby, które śpiewały kiedyś w scholii, starszą młodzież a także wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne jutro /poniedziałek/ po adoracji eucharystycznej.
 9. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego dzisiaj o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 10. Za tydzień w niedzielę razem z młodzieżą i dziećmi z naszych wspólnot chcemy zorganizować tzw. „Tłustą niedzielę” na wzór Tłustego Czwartku. Młodzież będzie rozprowadzała pyszne pączki,
  z których sprzedaży zebrane środki pozwolą na dofinansowanie działalności i wyjazdów dzieci
  i młodzieży. Za wszelką hojność i życzliwość już teraz bardzo dziękujemy.
 11. Popiół na Środę Popielcową przygotowany jest z zeszłorocznych palm z Niedzieli Palmowej. Osoby, które chcą przekazać na ten cel zeszłoroczne palmy mogą je przynieść do zakrystii tylko w ciągu najbliższego tygodnia. Bardzo dziękujemy.
 12.  Zapraszamy na film pt. „MOJA MIŁOŚĆ” – budująca opowieść na podstawie historii młodych ludzi w jednej ze szkół w Stanach Zjednoczonych – w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę za tydzień /23 lutego/ o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletu dołączony jest karnet Studia Fryzjerstwa ze Stalowej Woli, jednego ze sponsorów ŚDM, uprawniający do jednorazowej 10% zniżki na usługi w tymże salonie.
 13.  Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w 3 autokarze. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii. Prosimy o uzupełnienie danych: tel., nr pesel.
 14. Osoby zainteresowane wyjazdem na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego /7 czerwca/
  do Warszawy, prosimy w terminie do końca lutego o kontakt w zakrystii. Obecnie zbieramy wstępnie informacje o licznie zainteresowanych. Szczegółowe wiadomości i koszt wyjazdu podamy w kwietniu.
 15. Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Kurs obejmuje 5 spotkań w kolejne piątki o godz. 19.00. Zapraszamy.
 16.  Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Zakończony etap przygotowujący podłoże pod chodnik wokół kościoła oraz ułożono nowy chodnik z kościoła do domu parafialnego. Zostały również zakończone prace związane z monitoringiem, którym objęto kościół, dom parafialny oraz teren przykościelny i przy domu parafialnym. Regulamin monitoringu dostępny jest w kancelarii parafialnej. Jednocześnie od dzisiaj istnieje możliwość oglądania ciągłej transmisji Mszy św. z naszego kościoła. Informujemy, że w trakcie transmisji może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych. Link do transmisji on-line dostępny jest na stronie internetowej oraz profilu fb parafii. Dzisiaj w III niedzielę lutego ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ostatnie należności za izolację kościoła. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi.
 17.  Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /15 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /22 i 24 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Działkowców 4/1-35.
 18. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: Canon D-dur Johanna Pachelbela kompozytora niemieckiego z okresu baroku.
 19.  Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
  i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 20.  W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Franciszek Bartoszek z Motycza Poduchownego oraz
  śp. Ewa Kuchta z ul. Zakole 2. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 9 lutego 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  10 lutego /poniedziałek/ – wsp. św. Scholastyki, dziewicy
  11 lutego /wtorek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
  14 lutego /piątek/ – święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy oraz św. Walentego, biskupa i męczennika
  15 lutego /sobota/ – wsp. bł. Michała Sopoćki, prezbitera – spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej.
 2. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 3. We wtorek /11 lutego/ we wsp. Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich chorych, osoby w podeszłym wieku oraz udających się w najbliższym czasie na operację. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie dla tych osób udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zwracamy się z prośbą do najbliższych o pomoc
  w przywiezieniu chorych do kościoła. Do szczególnej modlitwy za chorych zapraszam grupy
  i stowarzyszenia Maryjne m.in. Legion Maryi oraz wszystkich, którzy przyjęli Szkaplerz Karmelitański
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek /14 lutego/ przypada dzień św. Walentego, patrona zakochanych. Zapraszamy małżonków, narzeczonych oraz wszystkich zakochanych do wspólnej modlitwy wzajemnie za siebie. 
 6. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; grupa teatralna i chór w środę po Nowennie, oazy dziecięcej i młodzieżowej, ministrantów i lektorów.
 7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień /16 lutego/ o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić
  w zakrystii.
 8. Zapraszamy na film pt. „MOJA MIŁOŚĆ” – budująca opowieść na podstawie historii młodych ludzi w jednej ze szkół w Stanach Zjednoczonych – w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 23 lutego o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletu dołączony jest karnet Studia Fryzjerstwa ze Stalowej Woli, jednego ze sponsorów ŚDM, uprawniający do jednorazowej 10% zniżki na usługi w tymże salonie.
 9. Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii. Prosimy o uzupełnienie danych: tel., nr pesel.
 10. Osoby zainteresowane wyjazdem na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego /7 czerwca/
  do Warszawy, prosimy w terminie do końca lutego o kontakt w zakrystii.. Obecnie zbieramy wstępnie informacje o licznie zainteresowanych. Szczegółowe wiadomości i koszt wyjazdu podamy w kwietniu.
 11. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji, także te przekazane z racji wizyty duszpasterskiej. Postępują prace związane z dokończeniem chodnika wokół kościoła. Za tydzień w III niedzielę lutego ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ostatnie należności za izolację kościoła. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi.
 12. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Chorym Kapłanom naszej diecezji.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /12 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /15 i 17 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Działkowców 2/31-65.
 14. Podziękowanie składamy wszystkim, którzy pomogli przy uprzątnięciu dekoracji świątecznej – szczególnie dużej grupie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzycach. Bóg zapłać.
 15. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: Serenada – z epoki romantyzmu, Franciszka Schuberta z Niemiec.
 16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2 lutego 2020 r.

 1. Dzisiaj przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromniczej. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Uroczysta procesja wewnątrz kościoła z poświęconymi świecami na Mszy św. o godz. 12.00. W modlitwie szczególnie polecamy osoby w życiu zakonnych pamiętając o wszystkich rodakach: siostrach, księżach, ojcach i braciach zakonnych.
 2.  Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 3.  W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 4. 3 lutego /poniedziałek/ – wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika – na Mszach św. dokonamy poświęcenia świec oraz jabłek i udzielimy specjalnego błogosławieństwa Błażejowego /prosimy
  o przyniesienie ze sobą jabłek
  /5 lutego /środa/ – wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy – na Mszach św. dokonamy poświęcenia chleba i soli /prosimy o przyniesienie ze sobą chleba i soli/
  6 lutego /czwartek/ – wsp. św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy oraz św. Doroty.
  Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek lutego.
 7. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
 8. Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.
 9. Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.
 10. Kancelaria parafialna w I piątek będzie nieczynna.
 11. Decyzją biskupa sandomierskiego ks. Przemysław Pałacha od dnia 1 lutego br. został przeniesiony do parafii Modliborzyce k. Janowa Lubelskiego. Msza św. dziękczynna za prawie 4-letnią posługę księdza odbędzie się w niedzielę za tydzień o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 12.  W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; grupa teatralna w środę po Mszy św. wieczornej; oazy, ministrantów i lektorów.
 13. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 16 lutego o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 14. Zapraszamy na film pt. „MOJA MIŁOŚĆ” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę
  23 lutego o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletu dołączony jest karnet Studia Fryzjerstwa ze Stalowej Woli, jednego ze sponsorów ŚDM, uprawniający do jednorazowej 10% zniżki na usługi w tymże salonie.
 15.  Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii.
 16.  Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji, także te przekazane z racji wizyty duszpasterskiej. Trwają prace przygotowawcze związane z dokończeniem chodnika wokół kościoła. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi.
 17.  Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Chorym Kapłanom naszej diecezji.
 18. Policja zwraca się z apelem o wielką czujność w związku z licznymi próbami wyłudzeń pieniędzy metodą na „wnuczka”, „policjanta”, „pracownika administracji”, „prokuratora”. Wszelkie próby wyłudzeń zgłaszajmy natychmiast policji.
 19. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /5 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /8 i 10 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Działkowców 2/1-30.
 20. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: Adeste Fideles – średniowieczny łaciński hymn bożonarodzeniowy – melodia kompozytora angielskiego z XVIII w. Johna Readinga.
 21. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
  i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZWYKŁA 26 stycznia 2020 r.

 1. Dzisiaj przypada doroczny odpust św. Franciszka Salezego. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazania odpustowe przez całą niedzielę głosi ks. Dariusz Bęc z Sandomierza.
 2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  28 stycznia /wtorek/ – wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  31 stycznia /piątek/ – wsp. św. Jana Bosko, prezbitera.
  W najbliższym tygodniu przypada I sobota lutego.
  Za tydzień z racji I niedzieli lutego zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
 3. W niedzielę za tydzień – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej gromnicznej) – poświęcenie świec na każdej Mszy św.; uroczysta procesja z poświęconymi świecami na Mszy św. o godz. 12.00.
 4. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; dorosłych lektorów w środę po Mszy św. wieczornej; oazy, ministrantów i lektorów.
 7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 16 lutego o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 8. Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii.
 9. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji, także te przekazane z racji wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /4 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /1 i 3 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Por. Sarny 1/31-60.
 11. Policja zwraca się z apelem o wielką czujność w związku z licznymi próbami wyłudzeń pieniędzy metodą na wnuczka lub policjanta. Wszelkie próby wyłudzeń zgłaszajmy natychmiast policji.
 12. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św., pan organista Przemek wykonuje utwór: Marsz – Książe Danii Jeremiasza Clarka – duńskiego kompozytora.
 1. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
  i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 1. Wychodząc z kościoła zachęcamy do wylosowania karteczki z cytatem z Pisma Świętego. Jest to inicjatywa duszpasterska grupy biblijnej z okazji Niedzieli Słowa Bożego.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Helena Korona z ul. Działkowców 2, której pogrzeb odbył się w Obrazowie oraz śp. Julian Pacana z Pl. Mieszczańskiego 6, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela zwykła – 19 stycznia 2020 r.

1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
21 stycznia /wtorek/ – wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
24 stycznia /piątek/ – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
25 stycznia /sobota/ – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.
 
2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele,  w czasie którego Katedrze w Sandomierzu odbędzie się koncert Kameralnego Chóru Męskiego kościoła prawosławnego z Warszawy w piątek /24 stycznia/ o godz. 18.15. Zapraszamy.
 
3. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W piątek przypada doroczny odpust św. Franciszka Salezego, którego uroczyste obchody zostają przeniesione na niedzielę za tydzień 26 stycznia. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazania odpustowe przez całą niedzielę wygłosi ks. Dariusz Bęc z Sandomierza.
 
6. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Bardzo dziękujemy za przyjęcie księży w domach i mieszkaniach na wspólną modlitwę oraz rodzinne spotkania. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu odwiedzin.

7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w styczniu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego dzisiaj o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 
8. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii już na trzeci autokar.

9. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na rozpoczęte prace związane z monitoringiem domu parafialnego, placu kościelnego i kościoła. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /9 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /25 i 27 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul. Por. Sarny 1/1-30.
 
11. Rozpoczęliśmy odprawianie Mszy św. zamówionych za śp. ks. Władysława Drewniaka. Terminach intencji na 2020 rok znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce intencje mszalne.
 
12. Ogłoszenia w wydrukowanej formie są na stolikach w kościele a w wersji elektronicznej na stronie internetowej parafii.
 
13. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św., pan organista Przemek wykonuje utwór: Preludium G-dur Jana Sebastiana Bacha.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela zwykła Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020 r.

1. Dzisiaj Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgicznie okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie wystrój świąteczny oraz śpiew kolęd pozostaje do 2 lutego.
 
2.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
17 stycznia /piątek/ – wsp. św. Antoniego, opata
W sobotę /18 stycznia/ rozpoczyna się doroczny Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele.
 
3. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży dzisiaj o godz. 17.00 w domu parafialnym.
Uczniowie klas 6, 7 i 8 są zaproszeni na Jasełka w ramach spotkań przygotowujących do bierzmowania.
 
6. Trwa wizyta duszpasterska /kolęda/, kiedy wspólnie prosimy Boga o błogosławieństwo dla rodzin
w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny.
W czasie wizyty duszpasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie. Porządek kolędy:
13 stycznia 2020 – poniedziałek od godz. 15.30 – ul. 3 Maja 12,14,16 + domki
14 stycznia 2020 – wtorek od godz. 15.30 – ul. Edukacji Narodowej 2,4
15 stycznia 2020 – środa od godz. 15.30 – ul.Metalowców 2,4,10.
16 stycznia 2020 – czwartek od godz. 15.30 – ul. Por. Sarny, Żwirki i Wigury 4,11 + domki
17 stycznia 2020 – piątek od godz. 15.30 – ul. 11 Listopada 2,4
18 stycznia 2020 – sobota od godz. 9.00 – ul. 11 Listopada 6,8,10 + domki.
Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie prosimy
o kontakt w celu ustalenia terminu odwiedzin.

7. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest czynna tylko bezpośrednio po Mszach św. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

8. Zapraszamy na film pt. „CHLEB Z NIEBA” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii.
 
9. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w styczniu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić
w zakrystii.
 
10. W najbliższy wtorek dzieci i młodzież z parafii wyjeżdżają na zimowisko w Bieszczady. Polecajmy ich pobyt i odpoczynek w osobistych modlitwach

11. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze
z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii już na drugi autokar.

12. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Za tydzień z racji III niedzieli miesiąca ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na rozpoczęte prace związane z monitoringiem domu parafialnego, placu kościelnego i kościoła. Bóg zapłać.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /11 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /18 i 20 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul.11 Listopada 10/41-70  + domki.
 
14. Ogłoszenia w wydrukowanej formie są na stolikach w kościele natomiast w wersji elektronicznej
na stronie internetowej parafii.
 
15. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św., pan organista Przemek wykonuje utwór: Raduj się świecie przyszedł Pan /angielski utwór bożonarodzeniowy/ skomponowany przez Jerzego Fryderyka Haendla. Zachęcamy do wysłuchania.

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
17. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Bożena Wujek z ul. Piłsudskiego. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela zwykła po Narodzeniu Pańskim – 5 stycznia 2020 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.

2. Jutro /6 stycznia/ Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/. Msze św. w porządku niedzielnym, na których dokonamy poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na misje. W tym dniu odbędzie w naszej parafii Orszak Trzech Króli według porządku:
Król Kacper (kolor czerwony) – wymarsz -11:20 – Krzyż na ul. Żwirki i Wigury
Król Baltazar (kolor niebieski) – wymarsz – 11:20 – SP2
Król Melchior (kolor zielony) – wymarsz – 11:30 – SP1
Zakończenie Orszaku wspólnym pokłonem Trzech Króli przy szopce i Eucharystią o godzinie 12:00
 
Zachęcamy aby przebierać się za kolędników, rycerzy, panny dworskie, pasterzy, aniołów, a przede wszystkim za któregoś z Trzech Króli – pamiętając o przypisanym do każdej grupy kolorze. Zapraszamy do udziału w orszaku całe Rodziny. Z racji orszaku będą również zbierane środki do puszek na rzecz Szkoły Podstawowej w Syrii, którą opiekuje się nasza diecezja.

3. W Trzech Króli popołudniu na terenie naszej parafii, będą kolędować Kolędnicy Misyjny działający przy kole misyjnym w naszej parafii. Dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie.
 
4. Diecezjalne spotkanie  Kolędników Misyjnych odbędzie się w niedzielę 12 stycznia w Tarnobrzegu Serbinowie o godz. 11.30.

5. Zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży w domu parafialnym w niedzielę za tydzień /12 stycznia/ o godz. 17.00. Uczniowie klas 6, 7 i 8 są zaproszeni na Jasełka w ramach spotkań przygotowujących do bierzmowania.
 
6. Trwa wizyta duszpasterska /kolęda/, kiedy wspólnie prosimy Boga o błogosławieństwo dla rodzin
w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny.
W czasie wizyty duszpasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie. Porządek kolędy:
7 stycznia 2020 – wtorek od godz. 15.30 – ul. Zakole 8 i 10 oraz ul. Jaśminowa, Fantazja.
8 stycznia 2020 – środa od godz. 15.30 – ul.Działkowców 2 i 4 oraz domki.
9 stycznia 2020 – czwartek od godz. 15.30 – ul. Słoneczna 1 i 3 oraz domki i ul. Krótka.
10 stycznia 2020 – piątek od godz. 15.30 – ul. 3 Maja 5 i 7.
11 stycznia 2020 – sobota od godz. 9.00 – ul. Sandomierska, Krzywa, Piłsudskiego, Pl. Handlowy, Pl. Mieszczańskiego 2 i 6.

7. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest czynna tylko bezpośrednio po Mszach św. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

8. Zapraszamy na film pt. „CHLEB Z NIEBA” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę za tydzień o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii.
 
9. Powracamy do comiesięcznych jubileuszy małżeńskich, które w najbliższym roku będą odbywać się w każdą III niedzielę miesiąca o godz. 12.00. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo
w styczniu do wspólnego świętowania w niedziele 19 stycznia o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 
10. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli wczoraj w Noworocznym Koncercie Gala Wiedeńska w Dworze Dwikozy. Msza św. za uczestników będzie sprawowana 28 lipca 2020 r. o godz. 18.30.
 
11. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.   

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /15 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /11 i 13 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul.11 Listopada 10/11-40.
 
13. Ogłoszenia w wydrukowanej formie są na stolikach w kościele natomiast w wersji elektronicznej na stronie internetowej parafii.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela zwykła Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019 r.

1. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
2. We wtorek  /31 grudnia/ w ostatni dzień roku 2019 zapraszamy na Mszę św. wyjątkowo o godz. 16.00, która będzie połączona z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 oraz nie będzie Mszy św. o godz. 24.00.

3.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
1 stycznia /środa/ – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. w porządku niedzielnym
2 stycznia /czwartek/ – wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjaznu, biskupów i doktorów Kościoła.

4. Trwa wizyta duszpasterska /kolęda/, kiedy wspólnie prosimy Boga o błogosławieństwo dla rodzin w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny.
W czasie wizyty duszpasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie. Porządek kolędy:
30 grudnia 2019 – poniedziałek od godz. 9.00 – ul. Przybyłów, Brzozowa, Sienkiewicza, Chopina, Prusa, Konopnickiej, Plenerowa, Kochanowskiego, Norwida.
31 grudnia 2019 – wtorek od godz. 9.00 – ul.Krasickiego, Tuwima, Moniuszki, Dąbrowskiej, Słowackiego, Leśmiana, Mickiewicza, Reja, ks. Osetka, Odlewników.
2 stycznia 2020 – czwartek od godz. 15.30 – ul. Zakole 2 i 4.
3 stycznia 2020 – piątek od godz. 15.30 – ul. Zakole 6 i ul. Akacjowa.
4 stycznia 2020 – sobota od godz. 9.00 – ul. Szkolna, Kwiatowa, Zielona, Stawowa, Kręta, Pańska.

5. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest czynna tylko bezpośrednio po Mszach św. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
 
6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela stycznia.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 17.00.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień /5 stycznia/ o godz. 17.00.
 
7. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli /6 stycznia/. Szczegóły podamy za tydzień.
 
8. Zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży w domu parafialnym w niedzielę za dwa tygodnie  o godz. 17.00.

7. Przypominamy, że wyjazd na Noworoczny Koncert Gala Wiedeńska w Dworze Dwikozy jest w najbliższą sobotę o godz. 18.00 z parkingu przy kościele.
 
8. Informujemy, że zapisy na autokarową pielgrzymkę do Włoch są już tylko na listę rezerwową. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.  
 
9. Zapraszamy na film pt. „CHLEB Z NIEBA” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 12 stycznia o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /8 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny wtorek /5 i 7 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 8/51-70 i ul.11 Listopada 10/1-10.
 
11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich /wydania świąteczne/, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
12. Ogłoszenia w wydrukowanej formie są na stolikach w kościele natomiast w wersji elektronicznej na stronie internetowej parafii.

13. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Ryszard Gniewek z ul. Zakole 10, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… iu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
26 grudnia /czwartek/ – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.
27 grudnia / piątek/ – Święto św. Jana Ewangelisty – po Mszach św. obrzęd poświęcenia wina.
28 grudnia /sobota/ – Święto św. Młodzianków, męczenników.
29 grudnia /niedziela/ – Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

2. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.00 i śniadanie adwentowe. We wtorek /24 grudnia/ w Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. będzie sprawowana tylko o godz. 6.00. W tym dniu zachęcamy do zachowania postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz abstynencji od alkoholu. Wieczerza wigilijna niech będzie poprzedzona odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewem kolęd, modlitwą oraz serdecznymi życzeniami. O godz. 24.00 zapraszamy na PASTERKĘ. Od godz. 23.15 młodzież będzie śpiewać kolędy przygotowując nas do Mszy św. 
W dniach 25 i 26  grudnia – porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

3. Chorych z Komunią św. świąteczną odwiedzimy w poniedziałek /23 grudnia/ od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych oprócz tych, których odwiedzamy systematycznie. 

4. Wizytę duszpasterską /kolędę/ rozpoczniemy bezpośrednio po świętach w piątek. Jest to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. W czasie kolędy księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie; będą przeznaczone na uregulowanie należności za izolację kościoła. Początek wizyty duszpasterskiej od godz. 9.00.
27 grudnia 2019 – piątek – Pączek Gorzycki, Górka Plebańska, ul. Wrzawska, Podwale, Szwedzka, Zagłoby
28 grudnia 2018 – sobota – Motycze Poduchowne, Zalesie Gorzyckie.
30 grudnia 2018 – poniedziałek – ul. Przybyłów i ulice w dzielnicy Przybyłowa.

5. W najbliższych tygodniach z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszach św.
 
6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli w dzieła realizowane w adwencie: Choinka Pełna Dobroci, Zbiórka Żywności, Śniadania Adwentowe, Przekazanie Światełka Betlejemskiego. Jednocześnie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościoła do świąt, za przekazane ozdoby choinkowe – rękodzieła, choinki, pomoc przy ich dekoracji. Szczególne podziękowanie składam na ręce pana Augustyna Piwowara za pomoc w zbudowaniu szopki bożonarodzeniowej. Dziękujemy zarówno osobom indywidualnym, rodzinom oraz gminie. Wyrażamy podziękowanie za liczne zaproszenia z okazji spotkań opłatkowych w wielu wspólnotach i instytucjach.

7. Pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny oraz świecie Caritas można otrzymać w zakrystii.

8. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch w dn. 26.06-04.07.2020 r. Szczegółowy program i informacje są na tablicy ogłoszeń oraz wydrukowanych kartach. Zapisy w zakrystii.
 
9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Tydzień temu na rzecz kostki przekazano 10760 zł. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /18+2 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /28 i 30 grudnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 8/21-50.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich /wydania świąteczne/, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
12. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Grzegorz Kochowski z ul. Edukacji Narodowej 2, którego pogrzeb odbył się w Trześni. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…