OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020 r.

 1. Na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej i fb parafii umieszczono dekret bpa sandomierskiego dotyczący dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz nowe zarządzenia i uszczegółowienia funkcjonowania parafii w czasie epidemii. Zachęcamy do zapoznania się.
 2. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii oraz nowymi rozporządzeniami we Mszy św. może uczestniczyć max. 5 osób. Z tej racji prosimy, aby w Mszach św. uczestniczyły najbliższe osoby związane z intencją mszalną. Wszystkie inne osoby prosimy, aby uczestniczyły we Mszy św. transmitowanej w Internecie z naszej parafii lub w radio i telewizji. Prosimy o modlitwę w domach
  z należytą powagą i pobożnością. Stwórzmy w naszych rodzinach Kościół Domowy.
 3. Zapraszamy do duchowej łączności w modlitwie różańcowej transmitowanej z naszego kościoła /bez udziału wiernych/ codziennie o godz. 20.30 prowadzonej przez nas, Waszych księży.
 4. Godziny Mszy Świętych pozostają bez zmian. Po każdej Mszy św. możliwość poświęcenia wody. Prosimy o jej przyniesienia we własnych naczyniach. Odwołano Gorzkie Żale i drogi krzyżowe. Zachęcamy, aby w piątek w ciągu dnia przyjść do kościoła i samemu odprawić drogę krzyżową.
 5. Spowiedź każdego dnia od godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej specjalnie dostosowanej do wskazań sanitarnych. Będziemy spowiadać wszystkich chętnych. Zapraszamy.
 6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela kwietnia.
 7. Odwiedziny chorych w I piątek i przedświąteczne zastają odwołane. Istnieje możliwość odwiedzin chorych tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
 8. Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00. Komunia św. będzie udzielana co pół godziny.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych zostaje odwołana.
 10. Zostały odwołane rekolekcje parafialne oraz szkolne. Od dzisiaj do środy /29 marca-1 kwietnia/ z naszego kościoła o godz. 18.00 będą głoszone nauki rekolekcyjne dla dorosłych w ramach diecezjalnych rekolekcji wielkopostnych. Będą one dostępne na kanale YouTube diecezji oraz naszej parafii. Natomiast od 1 do 3 kwietnia będą głoszone rekolekcje dla dzieci i młodzieży transmitowane z parafii z Tarnobrzega Serbinowie. Zachęcamy do duchowej łączności.
 11. Bardzo dziękujemy wszystkim chętnym za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu: łącznie było 10 osób. Zwracamy się z prośbą o dalszą przy sprzątaniu kościoła tylko w najbliższą sobotę o godz. 8.00.
 12. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii, w obecnej sytuacji głównie przesyłane na rachunki bankowe parafii. Numery kont znajdują się na stronie internetowej parafii. W minionym tygodniu dostarczono kolejną część krzeseł dla lektorów w prezbiterium. Ufamy, że już niedługa zasiądą na nich nasi ministranci i lektorzy. Dziękujemy za pomoc przy prowadzonych pracach przy kościele: nawiezienie ziemi, zakup i prace związane z zasianiem trawy, przekazane środki chemiczne i dezynfekcyjne. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć w zakrystii: Niedziela. Można również nabywać baranki wielkanocne w ramach dzieła Caritas oraz palmy wielkanocne.
 14. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Andrzej Koper z ul. Por. Sarny, śp. Krzysztof Gajek z ul. Metalowców 4, śp. Helena Górak z Pączka Gorzyckiego, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  25 marca /środa/ – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Msze św. o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00.
 2. Pismo biskupa sandomierskiego: dyspensa.
 3. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii we Mszy św. może uczestniczyć max. 50 osób. Z tej racji prosimy, aby w Mszach św. uczestniczyły najbliższe osoby związane z intencją mszalną.
 4. Wszystkie inne osoby prosimy, aby uczestniczyły we Mszy św. transmitowanej w Internecie z naszej parafii lub w radio i telewizji. Prosimy o modlitwę w domach z należytą powagą i pobożnością. Stwórzmy w naszych rodzinach Kościół Domowy.
 5. Zapraszamy do duchowej łączności w modlitwie różańcowej transmitowanej z naszego kościoła /bez udziału wiernych/ codziennie o godz. 20.30 prowadzonej przez nas, Waszych księży.
 6. O dzisiaj przez poszczególne dni po różańcu ok. 21.00 udamy się w poszczególne części parafii z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Będziemy Was odwiedzać w sposób, jak odwiedzamy chorych w każdy I piątek miesiąca i będziemy błogosławili przed każdą klatką schodową oraz domem. W czasie naszego przejścia zachęcamy do zapalenia świecy i podejście do okien mieszkań lub wyjścia przed dom na swoich posesjach. Trasa błogosławieństwa jest podania w internecie oraz w wydrukowanej wersji ogłoszeń i będzie przebiegać zgodnie z kolejnością podanych ulic.
 7. Godziny Mszy Świętych pozostają bez zmian. Natomiast odwołane są Gorzkie Żale i drogi krzyżowe. Zachęcamy, aby w piątek w wybranej porze dnia przyjść do kościoła i samemu odprawić drogę krzyżową.
 8. Zostały odwołane rekolekcje parafialne oraz szkolne. Od przyszłej niedzieli do środy /29 marca-1 kwietnia/ z naszego kościoła o godz. 18.00 będą głoszone nauki rekolekcyjne dla dorosłych w ramach diecezjalnych rekolekcji wielkopostnych. Zachęcamy do duchowej łączności.
 9. Dekanalna spowiedź wyznaczona na jeden dzień została odwołana. Bardzo prosimy o korzystanie ze spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św.
 10. Po każdej Mszy św. będzie możliwość poświęcenia wody. Prosimy o jej przyniesienia we własnych naczyniach.
 11. Bardzo dziękujemy wszystkim chętnym za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu: łącznie było 12 osób. Zwracamy się z dalszą prośbą o pomoc osób chętnych do posprzątania kościoła jutro w poniedziałek i w najbliższą sobotę o godz. 8.00. Dziękujemy za każdą pomoc.
 12. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii, również te przesłane na rachunki bankowe parafii. Numery kont znajdują się na stronie internetowej parafii. W minionym tygodniu dostarczono pierwszą część krzeseł dla lektorów w prezbiterium. Kolejne są w trakcie realizacji. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć w zakrystii: Niedziela. Można również nabywać baranki wielkanocne w ramach dzieła Caritas oraz palmy wielkanocne.

Od niedzieli 22 marca 2020 r. przez kolejne dni po wieczornej modlitwie różańcowej o godz. 20.30 /transmitowanej z naszego kościoła w internecie/ udamy się w poszczególne części parafii z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Będziemy Was odwiedzać w sposób, jak odwiedzamy chorych w każdy I piątek miesiąca i będziemy błogosławili przed każdą klatką schodową oraz domem. W czasie naszego przejścia zachęcamy do zapalenia świecy i podejście do okien mieszkań lub wyjścia przed dom na swoich posesjach. /trasa błogosławieństwa podana poniżej będzie przebiegać zgodnie z kolejnością ulic – prosimy przekazujcie i udostępniajcie innym tę informację/.

Na czas trwania epidemii umieśćmy w oknach naszych domów i mieszkań obrazy Pana Jezusa, Matki Bożej lub świętych. Łączmy się duchowo każdego dnia o godz. 20.30 z różańcem w ręku z całym modlącym się Kościołem w Polsce.

Harmonogram błogosławieństwa:

Niedziela 22 marca 2020 r. godz. 21.00 /osiedle/

I ksiądz: Żwirki i Wigury 11; 4; 11 Listopada 2; 4; 6; 8; 10; domki; Metalowców 2; 4; 10; Edukacji Narodowej 4; 2
II ksiądz: Plac Mieszczańskiego 6; 2; Plac Handlowy; Por. Sarny 1; 3 Maja domki 10; 5; 7; 16; 12; 14; Zakole 4; 8; 10; 6; 2; Wiśniowa; Akacjowa
III ksiądz: Działkowców 2; 4; Słoneczna 3; 1; Słoneczna domki; Działkowców domki; Krótka; Fantazji /po obu stronach ul. Sandomierskiej/

Poniedziałek 23 marca 2020 r. godz. 21.00

I ksiądz: Piłsudskiego /od strony Policji/; Krzywa; Osetka; Odlewników; Zielona; Kręta
II ksiądz: Sandomierska /od Motycza Pod./; Podwale; Szwedzka; Wrzawska; Górka Plebańska
III ksiądz: Pańska /od strony cmentarza/; Szkolna; Kwiatowa; Stawowa; Zagłoby; Kmicica

Wtorek 24 marca 2020 r. godz. 21.00

I ksiądz: Pączek Gorzycki /od Państwa Jędralów/
II ksiądz: Zalesie Gorzyckie /od wału i krzyża na Cyplu/
III ksiądz Motycze Poduchowne:  na granicy z parafią Zaleszany; wzdłuż ul. Sandomierskiej; od kaplicy w kierunku krzyża; ulice w centrum; ulica wzdłuż jeziora w kierunku domu p. Ozgi

Środa 25 marca 2020 r. godz. 21.00

I ksiądz: Przybyłów /od osiedla/; Brzozowa; Konopnickiej; Prusa; Plenerowa
II ksiądz: Leśmiana; Tuwima; Moniuszki; Krasickiego; Chopina
III ksiądz: Sienkiewicza /od ul. Przybyłów/; Reja; Słowackiego; Mickiewicza; Dąbrowskiej; Norwida; Kochanowskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  18 marca /środa/ – 72 rocz. urodzin ś.p. ks. dziekana Władysława Drewniaka
  19 marca /czwartek/ – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 2. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz nawiązując do zaleceń Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Sandomierskiego we Mszy św. może uczestniczyć max. 50 osób. Z tej racji bezwzględnie prosimy, aby w Mszach św. uczestniczyły najbliższe osoby związane
  z intencją mszalną.
 3. Wszystkie inne osoby bardzo prosimy, aby uczestniczyły we Mszy św. transmitowanej w Internecie z naszej parafii lub w radio i telewizji. Prosimy o modlitwę w domach z należytą powagą i pobożnością. Stwórzmy w naszych rodzinach Kościół Domowy.
 4. W sytuacji Mszy św. pogrzebowej bardzo prosimy, aby łączyć się duchowo w modlitwie za zmarłego, a możliwość uczestniczenia w pogrzebie pozostawić osobom najbliższym związanym ze zmarłym i rodziną.
 5. Zapraszamy do duchowej łączności w modlitwie różańcowej transmitowanej z naszego kościoła /bez udziału wiernych/ codziennie o godz. 20.30 prowadzonej przez nas, Waszych księży. Pozostając w domach, w gronie najbliższej rodziny, włączcie się w błagalną modlitwę do Boga o ustanie epidemii oraz polecając chorych, pracowników wszystkich Służb oraz zmarłych wypraszając Boże Miłosierdzie.
 6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu zostaje zastąpiona modlitwą różańcową o godz. 20.30 w duchowej łączności z księżmi w kościele.
 7. Godziny Mszy Świętych oraz nabożeństw pozostają bez zmian.
 8. Wszystkie spotkania grup parafialnych (dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych) są odwołane.
 9. Zwrot pieniędzy na odwołany dzisiejszy film „Wywiad z Bogiem” jest możliwy w zakrystii.
 10. Pielgrzymka na Święty Krzyż zostaje przeniesiona na inny termin. Osoby, które chcą zrezygnować z udziału prosimy o kontakt z osobą w zakrystii w celu zwrotu poniesionych kosztów.
 11. Ekstremalna Droga Krzyżowa zostaje przeniesiona na inny termin – najprawdopodobniej jesienny.
 12. Wszystkich chętnych, którzy mogą pomóc przy sprzątaniu kościoła zapraszamy jutro w poniedziałek i w najbliższą sobotę o godz. 8.00. Dziękujemy za każdą pomoc.
 13. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii. Finalizujemy prace związane z kostką wokół kościoła. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 15. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Stanisław Gołębiowski z ul. Krzywej. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  13 marca /piątek/ – 7 rocz. wyboru na Stolicę Piotrową Ojca Świętego Franciszka.
  Od wtorku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa, którą będziemy odmawiać
  w dni powszednie po Mszach św. wieczornych a w niedzielę na Gorzkich Żalach.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /w poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 4. Zapraszamy na wielkopostną parafialną modlitwę na Świętym Krzyżu. Wyjazd 20 marca /piątek/ o godz. 16.30. W programie ok. godz. 18.00 rozpoczęcie Drogi Krzyżowej szlakiem królewskim, adoracja Krzyża Świętego w Sanktuarium i Msza św. Powrót ok. 24.00. Koszt 30 zł. /dla osób do 25 roku życia 20 zł./. Zapisy w zakrystii. Uczestnicy z racji wieczornej pory zabierają ze sobą przenośne oświetlenie oraz dostosowują ubranie i obuwie do warunków górskich.
 5.  Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która w tym roku ma dwie trasy:
  1 – na terenie naszego dekanatu /Gorzyce-Gorzyce/ ok. 35 km. oraz 2 – z Gorzyc do Sulisławic ok. 41 km. Uczestnicy przechodzą drogę krzyżową nocą, w całkowitym milczeniu, samotnie lub w małych grupach, kierując się wytyczoną trasa, odczytując samemu przygotowane rozważania. Rozpoczęcie 27 marca /piątek/ Mszą św. o godz. 20.30. Zapisy na stronie www.edk.org.pl na trasę nr 1 są już dostępne, a na trasę nr 2 będą dostępne w ciągu tygodnia.
 6. Spotkanie grup duszpasterskich: schola osób dorosłych i młodzieży w poniedziałek po adoracji; grupa biblijna we wtorek; chór i grupa teatralna w środę po nowennie; oaza dziecięca w piątek o godz. 16.00; ministranci i lektorzy w piątek o godz. 16.15.
 7. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży kl. VIII, przygotowujących się do bierzmowania. Każde spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.00 a kończy się udziałem we Mszy św.:
  8a w poniedziałek, 8b we wtorek, 8SP1 w środę.
 8.  Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00.
 9.  Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w marcu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 10. Zapraszamy na film pt. „WYWIAD Z BOGIEM” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę za tydzień o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletów dołączono wizytówkę przedsiębiorcy wpierającego ŚDM, wykonawcy mebli na wymiar, która uprawnia do 10% zniżki.
 11. Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zaprasza na spotkanie autorskie z Natalią Budzyńską, autorką m.in. książek o św. Albercie Chmielowskim czy mamie św. O. Maksymiliana Kolbego. Spotkanie odbędzie się w sobotę /14 marca/ o godz. 17.00. Szczegółowe informacje na plakacie.
 12. Ogłoszenie Ministra Zdrowia na temat koronawirusa dostępne jest na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej oraz profilu fb parafii.
 13. Polska Spółka Gazownictwa zawiadamia mieszkańców z ul. Odlewników, Sandomierskiej, Szkolnej, Kwiatowej, Pańskiej, Zielonej o pomiarach ciśnieniowych, które odbędą się jutro /9 marca/. Konieczne jest udostępnienie skrzynek gazowych. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /14 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /14 i 16 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Plenerowa, Brzozowa, Prusa, Konopnickiej, Mickiewicza.
 15. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii. Postępują prace związane z kostką wokół kościoła. Przez kilkanaście najbliższych miesiącach będą realizowane prace związane z modernizacją domu parafialnego oraz adaptacją pierwszych dwóch poziomów dzwonnicy. Obecnie jesteśmy na etapie koniecznych prac projektowych. Do realizacji zadań konieczny jest tzw. „finansowy wkład własny” ponad 400 tys. zł. w skali dwóch lat. Za tydzień w III niedzielę marca ofiary składane w kopertach, będą przeznaczone na ten cel. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 16. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: Preludium na temat Gorzkich Żali Stanisława Moniuszki.
 17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 18. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Tadeusz Piwowar z ul. Zakole 10, którego pogrzeb odbył się w Zaleszanach. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020 r.

 1. Dzisiaj z racji I niedzieli marca zmiana tajemnic różańcowych połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 2. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota marca.
  Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek rano: ks. proboszcz i ks. Damian Szypuła; w I sobotę rano ks. Damian Blacha.
  Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
  Spowiedź w I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.
  Kancelaria parafialna w I piątek będzie nieczynna.
 5. Spotkanie grup duszpasterskich: schola osób dorosłych i młodzieży w poniedziałek po adoracji; grupa biblijna we wtorek; chór i grupa teatralna w środę po nowennie; oaza dziecięca w piątek o godz. 16.00; ministranci i lektorzy w piątek o godz. 16.15.
 6. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży kl. VII, przygotowujących się do bierzmowania. Każde spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.00 a kończy się udziałem we Mszy św.: 7b w poniedziałek, 7a we wtorek, 7SP1 w środę.
 7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w marcu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego 15 marca o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 8. Zapraszamy na film pt. „WYWIAD Z BOGIEM” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli 15.03.2020 r. o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletów dołączono wizytówkę przedsiębiorcy wpierającego ŚDM – wykonawcy mebli na wymiar, która uprawnia do 10% zniżki. 
 9. Zapraszamy na wielkopostną parafialną modlitwę na Świętym Krzyżu. Wyjazd 20 marca /piątek/ o godz. 16.30. W programie ok. godz. 18.00 rozpoczęcie Drogi Krzyżowej szlakiem królewskim, adoracja Krzyża Świętego w Sanktuarium i Msza św. Powrót ok. 24.00. Koszt 30 zł. /dla osób do 25 roku życia 20 zł./. Zapisy w zakrystii. Uczestnicy z racji wieczornej pory zabierają ze sobą przenośne oświetlenie oraz dostosowują ubranie i obuwie do warunków górskich.
 10. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kiermasz pączków. Łącznie zebrano kwotę netto 2300 zł., która będzie dofinansowaniem wyjazdów dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 11. Dziękujemy wszystkim uczestnikom nocnego czuwania na Jasnej Górze. Msze św. za pielgrzymów będą sprawowane 27,30,31.10.2020 r. o godz. 7.00.
 12. Trwają spotkania w ramach kursu przedmałżeńskiego. Kurs obejmuje 5 spotkań w kolejne piątki o godz. 19.00 w domu parafialnym. Zapraszamy.
 13. Ogłoszenie Ministra Zdrowia na temat koronawirusa dostępne jest na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej oraz profilu fb parafii.
 14. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na szkolenie dotyczące zasad przyznawania płatności obszarowych. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /11 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /7 i 9 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Sienkiewicza.
 16. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: „Miserere mei Deus” „Zmiłuj się nade mną, Boże” Antoniego Lottiego kompozytora włoskiego z okresu baroku.
 17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 18. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Janina Wodecka z ul. 3 Maja 5 oraz śp. Edward Tomaszewski z ul. Pączka Gorzyckiego. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lutego 2020 r.

 1. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00. Po Każdej Mszy św. odmówimy modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 4. Zachęcamy do podjęcia osobistych postanowień wielkopostnych oraz włączenia się w dzieło zdrapki wielkopostnej.
 5.  Poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00.
 6. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w marcu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego 15 marca o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 7. Dzisiaj razem z młodzieżą i dziećmi z naszych wspólnot organizujemy tzw. „Tłustą niedzielę” na wzór Tłustego Czwartku. Młodzież rozprowadza pyszne pączki z których sprzedaży zebrane środki pozwolą na dofinansowanie wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Pączki można nabywać na placu przy kościele. Za wszelką hojność i życzliwość już teraz bardzo dziękujemy.
 8. Zapraszamy na film pt. „MOJA MIŁOŚĆ” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii.
 9. Informujemy, że wyjazd na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze jest w najbliższy czwartek o godz. 15.30 z parkingu przy kościele. Planowany powrót ok. 8.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w 3 autokarze. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do oglądania transmisji on-line w internecie z kaplicy Matki Bożej z Jasnej Góry.
 10. Trwają spotkania w ramach kursu przedmałżeńskiego. Kurs obejmuje 5 spotkań w kolejne piątki o godz. 19.00 w domu parafialnym. Zapraszamy.
 11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach informuje, że prowadzi rekrutację na rok szkolny 2020/2021 do oddziałów przedszkolnych dla sześciolatków oraz do klasy pierwszej. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 12. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. W minionym tygodniu uregulowano należności związane z izolacją kościoła. Trwają prace nad poprawieniem jakości dźwięku z transmisji on-line z wydarzeń w naszym kościele. Jednocześnie podjęliśmy zadanie stopniowego wyposażenia prezbiterium. Obecnie wykonano 5 krzeseł-tronów dla celebransów. W trakcie realizacji są kolejne elementy wyposażenia. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /13 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /29 lutego i 2 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Działkowców 4/36-70 + domki.
 14. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: „Va, pensiero” Giuseppe Verdiego z opery Nabucco.
 15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
  i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 lutego 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  22 lutego /sobota/ – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 2. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. W najbliższą środę /19 lutego/ będzie miała miejsce Nowenna Pompejańska w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Rozpoczęcie o godz. 15.45 w kaplicy maryjnej. Modlitwę prowadzi wspólnota Legionu Maryi. Zapraszamy.
 5.  Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
 6. Spotkanie dla klas 7 i 8 przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę
  /22 lutego/ o godz. 16.00 w domu parafialnym /młodzież proszona jest o przyniesienie obuwia zmiennego/.
 7. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; grupa teatralna i chór w środę po Nowennie, oazy dziecięcej i młodzieżowej, ministrantów i lektorów.
 8. W czasie kolędy zaproponowano utworzenie grupy scholii osób dorosłych. W związku z powyższym zapraszamy osoby, które śpiewały kiedyś w scholii, starszą młodzież a także wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne jutro /poniedziałek/ po adoracji eucharystycznej.
 9. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego dzisiaj o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 10. Za tydzień w niedzielę razem z młodzieżą i dziećmi z naszych wspólnot chcemy zorganizować tzw. „Tłustą niedzielę” na wzór Tłustego Czwartku. Młodzież będzie rozprowadzała pyszne pączki,
  z których sprzedaży zebrane środki pozwolą na dofinansowanie działalności i wyjazdów dzieci
  i młodzieży. Za wszelką hojność i życzliwość już teraz bardzo dziękujemy.
 11. Popiół na Środę Popielcową przygotowany jest z zeszłorocznych palm z Niedzieli Palmowej. Osoby, które chcą przekazać na ten cel zeszłoroczne palmy mogą je przynieść do zakrystii tylko w ciągu najbliższego tygodnia. Bardzo dziękujemy.
 12.  Zapraszamy na film pt. „MOJA MIŁOŚĆ” – budująca opowieść na podstawie historii młodych ludzi w jednej ze szkół w Stanach Zjednoczonych – w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę za tydzień /23 lutego/ o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletu dołączony jest karnet Studia Fryzjerstwa ze Stalowej Woli, jednego ze sponsorów ŚDM, uprawniający do jednorazowej 10% zniżki na usługi w tymże salonie.
 13.  Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w 3 autokarze. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii. Prosimy o uzupełnienie danych: tel., nr pesel.
 14. Osoby zainteresowane wyjazdem na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego /7 czerwca/
  do Warszawy, prosimy w terminie do końca lutego o kontakt w zakrystii. Obecnie zbieramy wstępnie informacje o licznie zainteresowanych. Szczegółowe wiadomości i koszt wyjazdu podamy w kwietniu.
 15. Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Kurs obejmuje 5 spotkań w kolejne piątki o godz. 19.00. Zapraszamy.
 16.  Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Zakończony etap przygotowujący podłoże pod chodnik wokół kościoła oraz ułożono nowy chodnik z kościoła do domu parafialnego. Zostały również zakończone prace związane z monitoringiem, którym objęto kościół, dom parafialny oraz teren przykościelny i przy domu parafialnym. Regulamin monitoringu dostępny jest w kancelarii parafialnej. Jednocześnie od dzisiaj istnieje możliwość oglądania ciągłej transmisji Mszy św. z naszego kościoła. Informujemy, że w trakcie transmisji może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych. Link do transmisji on-line dostępny jest na stronie internetowej oraz profilu fb parafii. Dzisiaj w III niedzielę lutego ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ostatnie należności za izolację kościoła. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi.
 17.  Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /15 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /22 i 24 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Działkowców 4/1-35.
 18. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: Canon D-dur Johanna Pachelbela kompozytora niemieckiego z okresu baroku.
 19.  Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
  i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 20.  W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Franciszek Bartoszek z Motycza Poduchownego oraz
  śp. Ewa Kuchta z ul. Zakole 2. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 9 lutego 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  10 lutego /poniedziałek/ – wsp. św. Scholastyki, dziewicy
  11 lutego /wtorek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
  14 lutego /piątek/ – święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy oraz św. Walentego, biskupa i męczennika
  15 lutego /sobota/ – wsp. bł. Michała Sopoćki, prezbitera – spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej.
 2. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 3. We wtorek /11 lutego/ we wsp. Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich chorych, osoby w podeszłym wieku oraz udających się w najbliższym czasie na operację. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie dla tych osób udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zwracamy się z prośbą do najbliższych o pomoc
  w przywiezieniu chorych do kościoła. Do szczególnej modlitwy za chorych zapraszam grupy
  i stowarzyszenia Maryjne m.in. Legion Maryi oraz wszystkich, którzy przyjęli Szkaplerz Karmelitański
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek /14 lutego/ przypada dzień św. Walentego, patrona zakochanych. Zapraszamy małżonków, narzeczonych oraz wszystkich zakochanych do wspólnej modlitwy wzajemnie za siebie. 
 6. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; grupa teatralna i chór w środę po Nowennie, oazy dziecięcej i młodzieżowej, ministrantów i lektorów.
 7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień /16 lutego/ o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić
  w zakrystii.
 8. Zapraszamy na film pt. „MOJA MIŁOŚĆ” – budująca opowieść na podstawie historii młodych ludzi w jednej ze szkół w Stanach Zjednoczonych – w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 23 lutego o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletu dołączony jest karnet Studia Fryzjerstwa ze Stalowej Woli, jednego ze sponsorów ŚDM, uprawniający do jednorazowej 10% zniżki na usługi w tymże salonie.
 9. Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii. Prosimy o uzupełnienie danych: tel., nr pesel.
 10. Osoby zainteresowane wyjazdem na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego /7 czerwca/
  do Warszawy, prosimy w terminie do końca lutego o kontakt w zakrystii.. Obecnie zbieramy wstępnie informacje o licznie zainteresowanych. Szczegółowe wiadomości i koszt wyjazdu podamy w kwietniu.
 11. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji, także te przekazane z racji wizyty duszpasterskiej. Postępują prace związane z dokończeniem chodnika wokół kościoła. Za tydzień w III niedzielę lutego ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ostatnie należności za izolację kościoła. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi.
 12. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Chorym Kapłanom naszej diecezji.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /12 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /15 i 17 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Działkowców 2/31-65.
 14. Podziękowanie składamy wszystkim, którzy pomogli przy uprzątnięciu dekoracji świątecznej – szczególnie dużej grupie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzycach. Bóg zapłać.
 15. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: Serenada – z epoki romantyzmu, Franciszka Schuberta z Niemiec.
 16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2 lutego 2020 r.

 1. Dzisiaj przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromniczej. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Uroczysta procesja wewnątrz kościoła z poświęconymi świecami na Mszy św. o godz. 12.00. W modlitwie szczególnie polecamy osoby w życiu zakonnych pamiętając o wszystkich rodakach: siostrach, księżach, ojcach i braciach zakonnych.
 2.  Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 3.  W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 4. 3 lutego /poniedziałek/ – wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika – na Mszach św. dokonamy poświęcenia świec oraz jabłek i udzielimy specjalnego błogosławieństwa Błażejowego /prosimy
  o przyniesienie ze sobą jabłek
  /5 lutego /środa/ – wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy – na Mszach św. dokonamy poświęcenia chleba i soli /prosimy o przyniesienie ze sobą chleba i soli/
  6 lutego /czwartek/ – wsp. św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy oraz św. Doroty.
  Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek lutego.
 7. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
 8. Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.
 9. Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.
 10. Kancelaria parafialna w I piątek będzie nieczynna.
 11. Decyzją biskupa sandomierskiego ks. Przemysław Pałacha od dnia 1 lutego br. został przeniesiony do parafii Modliborzyce k. Janowa Lubelskiego. Msza św. dziękczynna za prawie 4-letnią posługę księdza odbędzie się w niedzielę za tydzień o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 12.  W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; grupa teatralna w środę po Mszy św. wieczornej; oazy, ministrantów i lektorów.
 13. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 16 lutego o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 14. Zapraszamy na film pt. „MOJA MIŁOŚĆ” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę
  23 lutego o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletu dołączony jest karnet Studia Fryzjerstwa ze Stalowej Woli, jednego ze sponsorów ŚDM, uprawniający do jednorazowej 10% zniżki na usługi w tymże salonie.
 15.  Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii.
 16.  Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji, także te przekazane z racji wizyty duszpasterskiej. Trwają prace przygotowawcze związane z dokończeniem chodnika wokół kościoła. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi.
 17.  Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Chorym Kapłanom naszej diecezji.
 18. Policja zwraca się z apelem o wielką czujność w związku z licznymi próbami wyłudzeń pieniędzy metodą na „wnuczka”, „policjanta”, „pracownika administracji”, „prokuratora”. Wszelkie próby wyłudzeń zgłaszajmy natychmiast policji.
 19. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /5 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /8 i 10 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Działkowców 2/1-30.
 20. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: Adeste Fideles – średniowieczny łaciński hymn bożonarodzeniowy – melodia kompozytora angielskiego z XVIII w. Johna Readinga.
 21. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
  i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZWYKŁA 26 stycznia 2020 r.

 1. Dzisiaj przypada doroczny odpust św. Franciszka Salezego. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazania odpustowe przez całą niedzielę głosi ks. Dariusz Bęc z Sandomierza.
 2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  28 stycznia /wtorek/ – wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  31 stycznia /piątek/ – wsp. św. Jana Bosko, prezbitera.
  W najbliższym tygodniu przypada I sobota lutego.
  Za tydzień z racji I niedzieli lutego zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
 3. W niedzielę za tydzień – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej gromnicznej) – poświęcenie świec na każdej Mszy św.; uroczysta procesja z poświęconymi świecami na Mszy św. o godz. 12.00.
 4. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; dorosłych lektorów w środę po Mszy św. wieczornej; oazy, ministrantów i lektorów.
 7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 16 lutego o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 8. Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii.
 9. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji, także te przekazane z racji wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /4 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /1 i 3 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Por. Sarny 1/31-60.
 11. Policja zwraca się z apelem o wielką czujność w związku z licznymi próbami wyłudzeń pieniędzy metodą na wnuczka lub policjanta. Wszelkie próby wyłudzeń zgłaszajmy natychmiast policji.
 12. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św., pan organista Przemek wykonuje utwór: Marsz – Książe Danii Jeremiasza Clarka – duńskiego kompozytora.
 1. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
  i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 1. Wychodząc z kościoła zachęcamy do wylosowania karteczki z cytatem z Pisma Świętego. Jest to inicjatywa duszpasterska grupy biblijnej z okazji Niedzieli Słowa Bożego.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Helena Korona z ul. Działkowców 2, której pogrzeb odbył się w Obrazowie oraz śp. Julian Pacana z Pl. Mieszczańskiego 6, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…