OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZWYKŁA 26 stycznia 2020 r.

 1. Dzisiaj przypada doroczny odpust św. Franciszka Salezego. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazania odpustowe przez całą niedzielę głosi ks. Dariusz Bęc z Sandomierza.
 2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  28 stycznia /wtorek/ – wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  31 stycznia /piątek/ – wsp. św. Jana Bosko, prezbitera.
  W najbliższym tygodniu przypada I sobota lutego.
  Za tydzień z racji I niedzieli lutego zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
 3. W niedzielę za tydzień – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej gromnicznej) – poświęcenie świec na każdej Mszy św.; uroczysta procesja z poświęconymi świecami na Mszy św. o godz. 12.00.
 4. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; dorosłych lektorów w środę po Mszy św. wieczornej; oazy, ministrantów i lektorów.
 7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 16 lutego o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 8. Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii.
 9. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji, także te przekazane z racji wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /4 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /1 i 3 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Por. Sarny 1/31-60.
 11. Policja zwraca się z apelem o wielką czujność w związku z licznymi próbami wyłudzeń pieniędzy metodą na wnuczka lub policjanta. Wszelkie próby wyłudzeń zgłaszajmy natychmiast policji.
 12. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św., pan organista Przemek wykonuje utwór: Marsz – Książe Danii Jeremiasza Clarka – duńskiego kompozytora.
 1. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
  i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 1. Wychodząc z kościoła zachęcamy do wylosowania karteczki z cytatem z Pisma Świętego. Jest to inicjatywa duszpasterska grupy biblijnej z okazji Niedzieli Słowa Bożego.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Helena Korona z ul. Działkowców 2, której pogrzeb odbył się w Obrazowie oraz śp. Julian Pacana z Pl. Mieszczańskiego 6, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela zwykła – 19 stycznia 2020 r.

1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
21 stycznia /wtorek/ – wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
24 stycznia /piątek/ – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
25 stycznia /sobota/ – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.
 
2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele,  w czasie którego Katedrze w Sandomierzu odbędzie się koncert Kameralnego Chóru Męskiego kościoła prawosławnego z Warszawy w piątek /24 stycznia/ o godz. 18.15. Zapraszamy.
 
3. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W piątek przypada doroczny odpust św. Franciszka Salezego, którego uroczyste obchody zostają przeniesione na niedzielę za tydzień 26 stycznia. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazania odpustowe przez całą niedzielę wygłosi ks. Dariusz Bęc z Sandomierza.
 
6. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Bardzo dziękujemy za przyjęcie księży w domach i mieszkaniach na wspólną modlitwę oraz rodzinne spotkania. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu odwiedzin.

7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w styczniu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego dzisiaj o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 
8. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii już na trzeci autokar.

9. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na rozpoczęte prace związane z monitoringiem domu parafialnego, placu kościelnego i kościoła. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /9 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /25 i 27 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul. Por. Sarny 1/1-30.
 
11. Rozpoczęliśmy odprawianie Mszy św. zamówionych za śp. ks. Władysława Drewniaka. Terminach intencji na 2020 rok znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce intencje mszalne.
 
12. Ogłoszenia w wydrukowanej formie są na stolikach w kościele a w wersji elektronicznej na stronie internetowej parafii.
 
13. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św., pan organista Przemek wykonuje utwór: Preludium G-dur Jana Sebastiana Bacha.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela zwykła Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020 r.

1. Dzisiaj Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgicznie okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie wystrój świąteczny oraz śpiew kolęd pozostaje do 2 lutego.
 
2.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
17 stycznia /piątek/ – wsp. św. Antoniego, opata
W sobotę /18 stycznia/ rozpoczyna się doroczny Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele.
 
3. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży dzisiaj o godz. 17.00 w domu parafialnym.
Uczniowie klas 6, 7 i 8 są zaproszeni na Jasełka w ramach spotkań przygotowujących do bierzmowania.
 
6. Trwa wizyta duszpasterska /kolęda/, kiedy wspólnie prosimy Boga o błogosławieństwo dla rodzin
w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny.
W czasie wizyty duszpasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie. Porządek kolędy:
13 stycznia 2020 – poniedziałek od godz. 15.30 – ul. 3 Maja 12,14,16 + domki
14 stycznia 2020 – wtorek od godz. 15.30 – ul. Edukacji Narodowej 2,4
15 stycznia 2020 – środa od godz. 15.30 – ul.Metalowców 2,4,10.
16 stycznia 2020 – czwartek od godz. 15.30 – ul. Por. Sarny, Żwirki i Wigury 4,11 + domki
17 stycznia 2020 – piątek od godz. 15.30 – ul. 11 Listopada 2,4
18 stycznia 2020 – sobota od godz. 9.00 – ul. 11 Listopada 6,8,10 + domki.
Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie prosimy
o kontakt w celu ustalenia terminu odwiedzin.

7. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest czynna tylko bezpośrednio po Mszach św. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

8. Zapraszamy na film pt. „CHLEB Z NIEBA” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii.
 
9. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w styczniu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić
w zakrystii.
 
10. W najbliższy wtorek dzieci i młodzież z parafii wyjeżdżają na zimowisko w Bieszczady. Polecajmy ich pobyt i odpoczynek w osobistych modlitwach

11. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze
z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii już na drugi autokar.

12. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Za tydzień z racji III niedzieli miesiąca ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na rozpoczęte prace związane z monitoringiem domu parafialnego, placu kościelnego i kościoła. Bóg zapłać.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /11 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /18 i 20 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul.11 Listopada 10/41-70  + domki.
 
14. Ogłoszenia w wydrukowanej formie są na stolikach w kościele natomiast w wersji elektronicznej
na stronie internetowej parafii.
 
15. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św., pan organista Przemek wykonuje utwór: Raduj się świecie przyszedł Pan /angielski utwór bożonarodzeniowy/ skomponowany przez Jerzego Fryderyka Haendla. Zachęcamy do wysłuchania.

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
17. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Bożena Wujek z ul. Piłsudskiego. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela zwykła po Narodzeniu Pańskim – 5 stycznia 2020 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.

2. Jutro /6 stycznia/ Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/. Msze św. w porządku niedzielnym, na których dokonamy poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na misje. W tym dniu odbędzie w naszej parafii Orszak Trzech Króli według porządku:
Król Kacper (kolor czerwony) – wymarsz -11:20 – Krzyż na ul. Żwirki i Wigury
Król Baltazar (kolor niebieski) – wymarsz – 11:20 – SP2
Król Melchior (kolor zielony) – wymarsz – 11:30 – SP1
Zakończenie Orszaku wspólnym pokłonem Trzech Króli przy szopce i Eucharystią o godzinie 12:00
 
Zachęcamy aby przebierać się za kolędników, rycerzy, panny dworskie, pasterzy, aniołów, a przede wszystkim za któregoś z Trzech Króli – pamiętając o przypisanym do każdej grupy kolorze. Zapraszamy do udziału w orszaku całe Rodziny. Z racji orszaku będą również zbierane środki do puszek na rzecz Szkoły Podstawowej w Syrii, którą opiekuje się nasza diecezja.

3. W Trzech Króli popołudniu na terenie naszej parafii, będą kolędować Kolędnicy Misyjny działający przy kole misyjnym w naszej parafii. Dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie.
 
4. Diecezjalne spotkanie  Kolędników Misyjnych odbędzie się w niedzielę 12 stycznia w Tarnobrzegu Serbinowie o godz. 11.30.

5. Zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży w domu parafialnym w niedzielę za tydzień /12 stycznia/ o godz. 17.00. Uczniowie klas 6, 7 i 8 są zaproszeni na Jasełka w ramach spotkań przygotowujących do bierzmowania.
 
6. Trwa wizyta duszpasterska /kolęda/, kiedy wspólnie prosimy Boga o błogosławieństwo dla rodzin
w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny.
W czasie wizyty duszpasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie. Porządek kolędy:
7 stycznia 2020 – wtorek od godz. 15.30 – ul. Zakole 8 i 10 oraz ul. Jaśminowa, Fantazja.
8 stycznia 2020 – środa od godz. 15.30 – ul.Działkowców 2 i 4 oraz domki.
9 stycznia 2020 – czwartek od godz. 15.30 – ul. Słoneczna 1 i 3 oraz domki i ul. Krótka.
10 stycznia 2020 – piątek od godz. 15.30 – ul. 3 Maja 5 i 7.
11 stycznia 2020 – sobota od godz. 9.00 – ul. Sandomierska, Krzywa, Piłsudskiego, Pl. Handlowy, Pl. Mieszczańskiego 2 i 6.

7. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest czynna tylko bezpośrednio po Mszach św. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

8. Zapraszamy na film pt. „CHLEB Z NIEBA” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę za tydzień o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii.
 
9. Powracamy do comiesięcznych jubileuszy małżeńskich, które w najbliższym roku będą odbywać się w każdą III niedzielę miesiąca o godz. 12.00. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo
w styczniu do wspólnego świętowania w niedziele 19 stycznia o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 
10. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli wczoraj w Noworocznym Koncercie Gala Wiedeńska w Dworze Dwikozy. Msza św. za uczestników będzie sprawowana 28 lipca 2020 r. o godz. 18.30.
 
11. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.   

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /15 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /11 i 13 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul.11 Listopada 10/11-40.
 
13. Ogłoszenia w wydrukowanej formie są na stolikach w kościele natomiast w wersji elektronicznej na stronie internetowej parafii.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela zwykła Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019 r.

1. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
2. We wtorek  /31 grudnia/ w ostatni dzień roku 2019 zapraszamy na Mszę św. wyjątkowo o godz. 16.00, która będzie połączona z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 oraz nie będzie Mszy św. o godz. 24.00.

3.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
1 stycznia /środa/ – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. w porządku niedzielnym
2 stycznia /czwartek/ – wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjaznu, biskupów i doktorów Kościoła.

4. Trwa wizyta duszpasterska /kolęda/, kiedy wspólnie prosimy Boga o błogosławieństwo dla rodzin w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny.
W czasie wizyty duszpasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie. Porządek kolędy:
30 grudnia 2019 – poniedziałek od godz. 9.00 – ul. Przybyłów, Brzozowa, Sienkiewicza, Chopina, Prusa, Konopnickiej, Plenerowa, Kochanowskiego, Norwida.
31 grudnia 2019 – wtorek od godz. 9.00 – ul.Krasickiego, Tuwima, Moniuszki, Dąbrowskiej, Słowackiego, Leśmiana, Mickiewicza, Reja, ks. Osetka, Odlewników.
2 stycznia 2020 – czwartek od godz. 15.30 – ul. Zakole 2 i 4.
3 stycznia 2020 – piątek od godz. 15.30 – ul. Zakole 6 i ul. Akacjowa.
4 stycznia 2020 – sobota od godz. 9.00 – ul. Szkolna, Kwiatowa, Zielona, Stawowa, Kręta, Pańska.

5. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest czynna tylko bezpośrednio po Mszach św. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
 
6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela stycznia.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 17.00.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień /5 stycznia/ o godz. 17.00.
 
7. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli /6 stycznia/. Szczegóły podamy za tydzień.
 
8. Zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży w domu parafialnym w niedzielę za dwa tygodnie  o godz. 17.00.

7. Przypominamy, że wyjazd na Noworoczny Koncert Gala Wiedeńska w Dworze Dwikozy jest w najbliższą sobotę o godz. 18.00 z parkingu przy kościele.
 
8. Informujemy, że zapisy na autokarową pielgrzymkę do Włoch są już tylko na listę rezerwową. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.  
 
9. Zapraszamy na film pt. „CHLEB Z NIEBA” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 12 stycznia o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /8 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny wtorek /5 i 7 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 8/51-70 i ul.11 Listopada 10/1-10.
 
11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich /wydania świąteczne/, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
12. Ogłoszenia w wydrukowanej formie są na stolikach w kościele natomiast w wersji elektronicznej na stronie internetowej parafii.

13. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Ryszard Gniewek z ul. Zakole 10, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… iu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
26 grudnia /czwartek/ – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.
27 grudnia / piątek/ – Święto św. Jana Ewangelisty – po Mszach św. obrzęd poświęcenia wina.
28 grudnia /sobota/ – Święto św. Młodzianków, męczenników.
29 grudnia /niedziela/ – Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

2. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.00 i śniadanie adwentowe. We wtorek /24 grudnia/ w Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. będzie sprawowana tylko o godz. 6.00. W tym dniu zachęcamy do zachowania postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz abstynencji od alkoholu. Wieczerza wigilijna niech będzie poprzedzona odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewem kolęd, modlitwą oraz serdecznymi życzeniami. O godz. 24.00 zapraszamy na PASTERKĘ. Od godz. 23.15 młodzież będzie śpiewać kolędy przygotowując nas do Mszy św. 
W dniach 25 i 26  grudnia – porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

3. Chorych z Komunią św. świąteczną odwiedzimy w poniedziałek /23 grudnia/ od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych oprócz tych, których odwiedzamy systematycznie. 

4. Wizytę duszpasterską /kolędę/ rozpoczniemy bezpośrednio po świętach w piątek. Jest to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. W czasie kolędy księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie; będą przeznaczone na uregulowanie należności za izolację kościoła. Początek wizyty duszpasterskiej od godz. 9.00.
27 grudnia 2019 – piątek – Pączek Gorzycki, Górka Plebańska, ul. Wrzawska, Podwale, Szwedzka, Zagłoby
28 grudnia 2018 – sobota – Motycze Poduchowne, Zalesie Gorzyckie.
30 grudnia 2018 – poniedziałek – ul. Przybyłów i ulice w dzielnicy Przybyłowa.

5. W najbliższych tygodniach z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszach św.
 
6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli w dzieła realizowane w adwencie: Choinka Pełna Dobroci, Zbiórka Żywności, Śniadania Adwentowe, Przekazanie Światełka Betlejemskiego. Jednocześnie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościoła do świąt, za przekazane ozdoby choinkowe – rękodzieła, choinki, pomoc przy ich dekoracji. Szczególne podziękowanie składam na ręce pana Augustyna Piwowara za pomoc w zbudowaniu szopki bożonarodzeniowej. Dziękujemy zarówno osobom indywidualnym, rodzinom oraz gminie. Wyrażamy podziękowanie za liczne zaproszenia z okazji spotkań opłatkowych w wielu wspólnotach i instytucjach.

7. Pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny oraz świecie Caritas można otrzymać w zakrystii.

8. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch w dn. 26.06-04.07.2020 r. Szczegółowy program i informacje są na tablicy ogłoszeń oraz wydrukowanych kartach. Zapisy w zakrystii.
 
9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Tydzień temu na rzecz kostki przekazano 10760 zł. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /18+2 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /28 i 30 grudnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 8/21-50.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich /wydania świąteczne/, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
12. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Grzegorz Kochowski z ul. Edukacji Narodowej 2, którego pogrzeb odbył się w Trześni. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE 15 grudnia 2019 r.

1. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
2. Spowiedź adwentowa w najbliższą sobotę /21 grudnia/ w godz. 9.00-12.00 oraz 14.30-17.30. Będą księża z całego dekanatu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni. Serdecznie zapraszamy.

3. W Adwencie w dni powszednie Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach zapraszamy do domu parafialnego na śniadanie adwentowe. W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, nutella, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu śniadań /na każdy dzień 3-4 osoby/ prosimy o zgłoszenie udziału i wpisanie się na dany dzień. Bardzo dziękujemy.
 
4. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dzieło Choinki Pełnej Dobroci. Zostały przygotowane prezenty dla ponad 115 dzieci. Przekazanie prezentów nastąpi w środę po Nowennie, na którą serdecznie zapraszamy.
 
5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy rozprowadzeniu opłatków wśród parafian. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na rzecz ogrzewania oraz wykonanej izolacji kościoła. Pobłogosławiony opłatek można otrzymać w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła można także nabywać Świece Caritas.

6. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w grudniu zapraszamy do świętowania jubileuszu małżeńskiego dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00. Udział można zgłosić w zakrystii.

7. Przypominamy, że żywnościowe paczki świąteczne ze zbiórki żywności Caritas będą wydawane w siedzibie Caritas w domu parafialnym w poniedziałek i wtorek /16-17 grudnia/  w godz. 16.00-18.00. 

8. Dziękujemy uczestnikom wczorajszej pielgrzymki do Warszawy-Żoliborz, Niepokalanowa oraz Jeruzala /Wilkowyje z Rancza/. Msza  św. za pielgrzymów będzie sprawowana  

9. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Dzisiaj racji III niedzieli grudnia ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na rzecz kostki wokół kościoła. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę /z racji spowiedzi po Mszy św. wieczornej/ i następny poniedziałek o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 6/61-74 i ul. 11 Listopada 8/1-20.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
12. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Grażyna Lebiest z ul. Odlewników, śp. Teresa Grzywacz z ul. Działkowców 4 oraz śp. Zbigniew Jędral z ul. 11 Listopada 2. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP 8 grudnia 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
13 grudnia /piątek/ – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy
14 grudnia /sobota/ wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 
2. Rozpoczęliśmy tegoroczne Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku.  Prowadzi je ks. Dariusz Bęc. Nauki rekolekcyjne głoszone są tylko w czasie każdej Mszy św. Parafialna spowiedź adwentowa w sobotę 21 grudnia. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i we wtorek
są naszym podziękowaniem ojcu rekolekcjoniście. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przed I Komunią św.
a po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców. 

6. W Adwencie w dni powszednie Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach zapraszamy do domu parafialnego na śniadanie adwentowe. W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, nutella, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu śniadań /na każdy dzień 3-4 osoby/ prosimy o zgłoszenie udziału i wpisanie się na dany dzień. Bardzo dziękujemy.
 
7. W kościele jest Choinka Pełna Dobroci. Zawieszone są na niej serduszka. Każde serce to jedno dziecko, będące z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy rodziny, osoby indywidualnie do przygotowania anonimowo paczki świątecznej. Przygotowane prezenty, prosimy przynieść do kościoła do dn. 15 grudnia. W imieniu dzieci już bardzo dziękujemy.

8. Zwracamy się prośbą do parafian, gdzie jeszcze nie przekazano opłatków na stół wigilijny, aby pomogli przy ich rozprowadzeniu. Opłatki można odebrać w zakrystii /dobrowolne ofiary będą przeznaczone na rzecz ogrzewania oraz wykonanej izolacji kościoła/.
Przy wyjściu z kościoła można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

9. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w grudniu zapraszamy do świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień /15 grudnia/ na Mszy św. o godz. 16.00. Udział
w uroczystości prosimy zgłosić w zakrystii.

10. Dzisiaj w remizie OSP odbywa się V Gorzycki Kiermasz Świąteczny. Serdecznie zapraszamy.

11. Dziękujemy wolontariuszom z grup Caritas w szkole i w parafii oraz darczyńcom, za przeprowadzenie Świątecznej Zbiórki Żywności. Paczki świąteczne będą wydawane w siedzibie Caritas w domu parafialnym za tydzień w poniedziałek i wtorek /16-17 grudnia/  w godz. 16.00-18.00.  

12. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Warszawy-Żoliborz, Niepokalanowa oraz Jeruzala /Wilkowyje z Rancza/ jest w najbliższą sobotę o godz. 5.30 z parkingu obok kościoła.

13. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz Kościoła na Wschodzie.
 
14. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Za tydzień z racji III niedzieli ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na rzecz kostki wokół kościoła. Jeżeli ktoś planuje wycinkę choinek na swojej działce i chciałby je przekazać do kościoła to prosimy o kontakt. Bóg zapłać.

15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /1 osoba/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /14 i 16 grudnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z drugiej części bloku tj. ul. 11 Listopada 6/31-60.

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
4 grudnia /środa/ – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy – patronki górników i hutników.
6 grudnia /piątek/ – wsp. św. Mikołaja, biskupa – odpust w Zaleszanach przeniesiony na sobotę – suma odpustowa o godz. 11.00
7 grudnia /sobota/ – wsp. św. Ambrożego, biskupa – patrona pszczelarzy.
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota grudnia.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00. Spowiedź w te dni rano od godz. 6.00 oraz popołudniu od godz. 15.00.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień 8 grudnia o godz. 17.00.
 
5. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przed I Komunią św. a po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców. 

6. Adwentem rozpoczęliśmy nowy rok kościelny. Na Mszach św. dokonamy poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Zwracamy się prośbą do przedstawicieli z poszczególnych ulic i bloków, aby pomogli rozprowadzić opłatki w parafii. Można je odebrać w zakrystii /dobrowolne ofiary będą przeznaczone na rzecz ogrzewania oraz wykonanej izolacji kościoła/.
Od dzisiejszej niedzieli można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /mała 5 zł.; duża 20 zł./.
 
7. W Adwencie w dni powszednie Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach zapraszamy do domu parafialnego na śniadanie adwentowe. W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, nutella, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu śniadań /na każdy dzień 3-4 osoby/ prosimy o zgłoszenie udziału i wpisanie się na dany dzień. Bardzo dziękujemy.
 
8. Od dzisiaj w kościele pojawiła Choinka Pełna Dobroci. Zawieszone są na niej serduszka. Każde serce to jedno dziecko, będące z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy rodziny, osoby indywidualnie do przygotowania anonimowo paczki świątecznej. Przygotowane prezenty, prosimy przynieść do kościoła do dn. 15 grudnia. W imieniu dzieci już bardzo dziękujemy.

9. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu /niedziela-wtorek/ rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje wygłosi ks. Dariusz Bęc z Sandomierza – wieloletni ojciec duchowny w WSD w Sandomierzu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Zachęcamy do udziału.
 
10. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w grudniu zapraszamy do świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 17 grudnia na Mszy św. o godz. 16.00. Udział w uroczystości prosimy zgłosić w zakrystii.

11. Zapraszamy na spektakl teatralny wykonany przez naszą młodzież o bł. ks. Jerzym Popiełuszce dzisiaj o godz. 17.00 w domu parafialnym.

12. W imieniu Biskupa Sandomierskiego i Prezydenta Stalowej Woli zapraszamy na Oratorium o Męczennikach Sandomierskich „Dojrzewanie Drzewa” dzisiaj o godz. 18.00 w MDK w Stalowej Woli. Wstęp wolny.

13. Serdecznie zapraszamy na Noworoczną Galę Koncert Wiedeński w wykonaniu Orkiestry, Solistów i Tancerzy Narodowego Teatru, Opery i Baletu z Odessy 4 stycznia 2020 r. w Dworze Dwikozy. W cenie 100 zł. zawarto bilet wstępu oraz wspólny wyjazd autokarem. Wyjazd o godz. 18.00. Zapisy i bilety w zakrystii.
 
14. W najbliższy piątek i sobotę w sklepach na terenie naszej parafii odbędzie się zbiórka żywności prowadzona przez Caritas. Zebrane dary zostaną przed świętami przekazane najbardziej potrzebującym. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz wolontariuszom.

15. Wójt Gminy Gorzyce zaprasza seniorów na spotkanie informacyjne „Nie dla czadu”, które odbędzie się we wtorek o godz. 10.00 w świetlicy Urzędu Gminy Gorzyce przy udziale strażaków, kominiarzy, policjantów. Podczas spotkania będzie można wygrać czujki czadu/dymu.
 
16. W niedzielę za tydzień odbędzie się V Gorzycki Kiermasz Świąteczny, któremu towarzyszyć będzie Strażacki Orszak Św. Mikołaja. Rodzice tego dnia będą mogli skorzystać z pomocy Świętego Mikołaja. Kiermasz odbędzie się w budynku remizy OSP w Gorzycach.
 
17. W imieniu organizatorów akcji zbiórki krwi ze Zbydniowa, połączonej ze zbiórką darów na rzecz Domu Dziecka w Tarnobrzegu zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje na plakacie.
 
18. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji oraz za przekazane rękodzieła do dekoracji świątecznej kościoła. Jeżeli ktoś planuje wycinkę choinek na swojej działce i chciałby je przekazać do kościoła to prosimy o kontakt. Bóg zapłać.

19. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /7 i 9 grudnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 6/1-30.

20. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
21. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Genowefa Wojna z ul. Działkowców 4, której pogrzeb odbył się w Goźlicach. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…