OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 maja 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
22 maja /środa/ – wsp. św. Rity z Cascii, zakonnicy
24 maja /piątek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.
 
3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Uroczystość I Rocznicy Komunii św. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny.
 
4. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę /22 maja/ o godz. 18.00. W tym dniu nabożeństwo majowe z nowenną do MBNP będzie wyjątkowo przed Mszą św. o godz. 17.30.
Jednocześnie w środę przypada dzień św. Rity z Cascii – patronki od spraw beznadziejnych. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 – przynieście ze sobą róże, które zostaną pobłogosławione przyzywając wstawiennictwa św. Rity.
 
5. Program bezpośredniego przygotowania młodzieży do bierzmowania /zgodnie z przekazanymi wcześniej informacjami/:
dzisiaj Msza św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie formacyjne w sali widowiskowej domu parafialnego: przedstawienie autorskie o obronie życia ludzkiego przygotowane przez uczniów
kl. 8 Szkoły Podstawowej nr 1;
poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 oraz adoracja eucharystycznej z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym; po adoracji próba generalna
wtorek od godz. 16.00 spowiedź święta młodzieży, świadków, rodziców.
 
6. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 
7. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca na uroczyste obchody 20 tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Rozpoczęcie o godz. 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu, gdzie wyruszy na Plac Papieski Marsz dla Życia i Rodziny; o godz. 9.45 rozpocznie się  finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II; o godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy.
 
8. Młodzież serdecznie zapraszamy do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych 7-9 czerwca br. w Klimontowie i Sandomierzu. Koszt udziału 30 zł. Zapisy u ks. Przemka.
 
9. Mamy jeszcze kilka wolnych biletów na film pt. „Największy dar” – historia przebaczenia między ludźmi, który będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii..
 
10. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii.
Natomiast małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu maju zapraszamy dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.


11. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane dzisiaj w kopertach będą przeznaczone na kolejne prace. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
Jednocześnie dziękujemy za dary ołtarza przekazane na wyposażenie kościoła: dzieciom komunijnym za komplet świec ołtarzowych oraz stojak do asortymentu liturgicznego /kadzidła/; młodzieży bierzmowanej za 3 komplety ornatów w kolorach liturgicznych /łącznie 15 szt./

12. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych oraz młodzieży bierzmowanej za sprzątanie kościoła wczoraj oraz jutro i we wtorek.
Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /25 i 27 maja/ prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 5,61-90
 
13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
14. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Łucja Dominikowska z Motycza Poduchownego. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 maja 2019 r

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
14 maja /wtorek/ – Święto św. Macieja, Apostoła
16 maja /czwartek/ – Uroczystość odpustowa św. Andrzeja Boboli; Msze św. o godz. 7.00; 11.00 – Suma Odpustowa; 16.00 i 18.00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Michał Powęzka, student Instytutu Nauk Biblijnych KUL w Lublinie.
18 maja /sobota/ przypada 99 rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.
 
3. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będzie połączona z nabożeństwem majowym po Mszy św. wieczornej.

5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny w tym ważnym dniu. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywały swój Biały Tydzień.
Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Uroczystość I Rocznicy Komunii św. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny. Terminarz prób: wtorek, środa i piątek o godz. 16.00.
 
6. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 22 maja o godz. 18.00. Trwają spotkania dopuszczające do bierzmowania, które rozpoczynają się Mszą św. i nabożeństwem majowym. Samo spotkanie ma formę indywidualnej rozmowy z kandydatem przy obecności rodziców. Młodzież prosimy o osobiste słowo potwierdzające przygotowanie i gotowość do przyjęcia bierzmowania oraz przyniesienie ze sobą indeksów i zeszytu z religii. Harmonogram spotkań: poniedziałek kl. IIIa G; wtorek kl. IIIb G; środa kl. IIIc G.
Spotkanie trójek klasowych kl. VIII i IIIG jutro w poniedziałek po adoracji eucharystycznej (ok. 19.15) w domu parafialnym.
Terminarz prób dla uczniów z kl. VIII i IIIG w czwartek i piątek po nabożeństwie majowym.  
 
7. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 
8. Spotkanie świąteczne – wielkanocne wszystkich grup duszpasterskich dzisiaj po Mszy św. i majówce o godz. 16.00, w sali Wieczernika w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

9. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w najbliższy piątek, będzie obchodziła Dzień Patrona. Uroczysta Msza św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.  

10. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca na uroczyste obchody 20 tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Rozpoczęcie o godz. 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu, gdzie wyruszy na Plac Papieski Marsz dla Życia i Rodziny; o godz. 9.45 rozpocznie się  finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II; o godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy.
 
11. Młodzież serdecznie zapraszamy do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych 7-9 czerwca br. w Klimontowie i Sandomierzu. Koszt udziału 30 zł. Zapisy u ks. Przemka.
 
12. Zapraszamy na film pt. „Największy dar” – historia przebaczenia między ludźmi. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 19 maja br. /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii..
 
13. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii. Natomiast małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu maju zapraszamy do wspólnego świętowania 19 maja na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane za tydzień w kopertach będą przeznaczone na kolejne prace. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi. Jednocześnie informujemy, że w minionym tygodniu zakończyliśmy wycinkę drzew na starym cmentarzu.

15. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Dziękujemy również za uporządkowanie terenu obok zabytkowej figury Matki Bożej przy kościele.
Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /18 i 20 maja/ prosimy, aby podjęli rodzice dzieci rocznicowych i młodzieży bierzmowanej.
 
16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
17. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Anna Mordon z ul. 3 Maja oraz śp. Marek Bartoszek z Zalesia Gorzyckiego. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 5 maja 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
6 maja /poniedziałek/ – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
8 maja /środa/ – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i diecezji
Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będzie połączona z nabożeństwem majowym po Mszy św. wieczornej.

4. Za tydzień w niedzielę /12 maja br./ wyjątkowo na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny w tym ważnym dniu.
 
5. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 22 maja o godz. 18.00. Od najbliższego tygodnia rozpoczynamy spotkania dopuszczające do bierzmowania. Wszystkie spotkania rozpoczynają się Mszą św. i nabożeństwem majowym. Samo spotkanie będzie miało formę indywidualnej rozmowy z kandydatem do bierzmowania przy obecności rodziców, których serdecznie na takie spotkanie zapraszamy. Młodzież prosimy o osobiste słowo potwierdzające przygotowanie i gotowość do przyjęcia bierzmowania oraz przyniesienie ze sobą indeksów i zeszytu z religii. Harmonogram spotkań: poniedziałek kl. 8 SP1; wtorek kl. 8a; środa kl. 8b; czwartek kl. 8c.
 
6. W naszej diecezji rozpoczyna się zbiórka elektrośmieci jako wsparcie dla naszych misjonarzy. Zachęcamy do przywiezienia elektrośmieci na plac przy domu parafialnym od strony ul. ks. A. Osetka tylko jednego dnia – przez całą najbliższą środę 8 maja. W imieniu misjonarzy dziękujemy.

7. Rozpoczęcie nowe cyklu nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych od najbliższego piątku o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 
8. Spotkanie świąteczne – wielkanocne wszystkich grup duszpasterskich w niedzielę za tydzień /12 maja/ po Mszy św. i majówce o godz. 16.00, w sali Wieczernika w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

9. Zapraszamy na film pt. „Największy dar” – historia przebaczenia między ludźmi. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 19 maja br. /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii do chwili wyczerpania miejsc.
 
10. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii. Natomiast małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu maju zapraszamy do wspólnego świętowania 19 maja na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

11. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Należność za nowe oświetlenie kościoła i drogi krzyżowej zostało już w całości uregulowane. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
Trwa wycinka drzew na starym cmentarzu. Z racji zmian pogody termin prac został rozciągnięty. Przepraszamy za utrudnienia. Koszt wycinki drzew to 7 tys. zł. 

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /11 i 13 maja/ prosimy, aby podjęli rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
 
13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
14. Dzisiaj ks. kleryk Robert Rędzio kończy 3-miesięczną praktykę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie duszpasterskie. Polecajmy ks. Roberta
w osobistych modlitwach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28 kwietnia 2019 r.

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
29 kwietnia /poniedziałek/ – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
1 maja /środa/ – wsp. św. Józefa, robotnika – odpust w Kotowej Woli
2 maja /czwartek/ – wsp. św. Zygmunta – odpust w Pniowie
3 maja /piątek/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – odpust we Wrzawach
4 maja /sobota/ – wsp. św. Floriana, męczennika – patrona strażaków.
 
3. Adoracja eucharystyczna zakończoną indywidualnym błogosławieństwem  eucharystycznym jutro
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
 
5. W środę /1 maja/ w dzień św. Józefa robotnika modlimy się w intencji ludzi pracy, bezrobotnych i poszukujących pracy. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 
6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będzie połączona z nabożeństwem majowym po Mszy św. wieczornej.
 
7. W piątek /3 maja/ w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Msze św. w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Strażaków o godz. 9.00, będzie połączona z procesją do pomnika grunwaldzkiego przy ul. Sandomierskiej oraz okolicznościowym apelem patriotycznym przy pomniku św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
8. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela maja. Adoracja eucharystyczna w I czwartek od godz. 15.00.
Z racji uroczystości w I piątek spowiedź w ciągu całego dnia, tak jak w każdą niedzielę. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek czerwca.
W I sobotę pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie: Msza św.  o godz. 18.00, nabożeństwo majowe, różaniec fatimski oraz Apel Jasnogórski. Szczególnie zapraszamy róże różańcowe, rodzinę szkaplerza karmelitańskiego, wszystkich parafian oraz przyjaciół.
Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.
 
9. Caritas parafialny organizuje 3 maja /piątek/ loterię fantową obok budynku parafialnego. Każdy los wygrywa. Serdecznie zapraszamy.
 
10. Spotkanie świąteczne – wielkanocne wszystkich grup duszpasterskich w niedzielę 12 maja br. po Mszy św. i majówce o godz. 16.00, w sali Wieczernika w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

11. Zapraszamy na film pt. „Największy dar” – historia przebaczenia między ludźmi. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 19 maja br. /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii do chwili wyczerpania miejsc.  

12. Msza św. zamówiona od mieszkańców Pączka Gorzyckiego będzie sprawowana w niedzielę za tydzień /5 maja br./ o godz. 10.30.
 
13. Bardzo dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za udział w Dniu Skupienia połączonym z pielgrzymką pieszą do Radomyśla n/Sanem. Niech Bóg Wam błogosławi. 

14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane dzisiaj w kopertach będą przeznaczone na ostatnią ratę oświetlenia kościoła oraz drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /13 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /4 i 6 maja/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul. 3 Maja 5/31-60.
 
16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
17. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Damian Szarach z ul. Edukacji Narodowej. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 22 kwietnia 2019 r.

1. Trwamy w Oktawie Wielkanocnej, kiedy każdy z dni ma rangę Uroczystości. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. W ciągu tygodnia 15 min. przed wieczorną Mszą św. nowenna do Bożego Miłosierdzia a za tydzień o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
4. W ramach przygotowania do bierzmowania młodzież dla VIII i III Gimnazjum jest zaproszona do udziału tzw. dniu Skupienia w najbliższego czwartku na piątek. W programie przewidziano m.in.: wspólne przejście pieszo w zorganizowanej grupie do Radomyśla n/Sanem, ognisko z zabawy integracyjnymi, nocleg oraz Msza św. Wyjście we czwartek o godz. 16.00 powrót w godz. południowych w piątek. Zabieramy ze sobą śpiwory i potrzebne rzeczy osobiste. Koszt 45 zł. Zapisy u ks. Damianów.
 
5. Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zaprasza na koncert w V rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II w niedzielę za tydzień o godz. 18.00 w kościele w Trześni.
 
6. Informujemy, że od jutra rozpoczniemy wycinkę 4 drzew na starym cmentarzu, znajdujących się wzdłuż ogrodzenia. Prosimy odwiedzających groby bliskich zmarłych o zachowanie szczególnej ostrożności.
 
7. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Za tydzień ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ostatnią ratę nowego oświetlenia kościoła oraz drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Słowa podziękowań kierujemy w stronę pana Augustyna Piwowara i kl. Roberta Rędzio.
 
9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /25 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /27 i 29 kwietnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul. 3 Maja 5/1-30.
 
10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
11. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Aleksander Rybak z ul. 3 Maja, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 14 kwietnia 2019 r

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – Diecezjalny Dzień Młodzieży. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 12.00. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.

2. Spowiedź w Wielki Poniedziałek /15 kwietnia/ godz. 9.00-12.00 oraz 14.30-17.30. 
 
3. Młodzież naszej parafii serdecznie zaprasza na przedstawienie „Znak krzyża” bezpośrednio przygotowujące nas do Triduum Paschalnego. Przedstawienie odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19.00 /bezpośrednio po Nowennie/ w auli domu parafialnego.

4. Wielki Czwartek: pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Komunii św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy gdzie adoracja będzie trwała do godz. 24.00. Porządek adoracji poszczególnymi częściami parafii – plan na tablicy ogłoszeń.
Wielki Piątek: w tym dniu obowiązuje nas post ścisły;
adoracja w ciągu dnia od godz. 7.00 – prowadzą róże różańcowe /porządek adoracji zob. informacje na stronie głównej/;
Droga Krzyżowa o godz. 9.00;
Adoracja dzieci: godz. 10.00;
Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00;
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po zakończonej liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Bożego, gdzie adoracja będzie trwała całą noc. Po liturgii zostaną odśpiewane Gorzkie Żale. O godz. 22.00 adorację prowadzi młodzież. Od godz. 23.00 adoracja poszczególnymi częściami parafii /porządek adoracji zob. informacje na stronie głównej/
Wielka Sobota: Adorację w ciągu dnia z wyjątkiem godzin poświęcenia pokarmów podejmują róże różańcowe /porządek adoracji zob. informacje na stronie głównej/;
Do czuwania przy Grobie Pańskim serdecznie zapraszamy strażaków oraz harcerzy;
Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 12.00 do 15.00 co pół godziny; poświęcenie na Zalesiu Gorzyckim, Motyczu Poduchownym i Pączku Gorzyckim o godz. 11.00.
Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia po ostatnim poświęceniu pokarmów ok. godz. 15.15.
Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja z procesją eucharystyczną o godz. 6.00; pozostałe Msze św. o godz. 9.00; 10.30; 12.00 i 16.00 /nie będzie Mszy św. o godz.18.00/
Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. w porządku niedzielnym /nie będzie Mszy św. o godz. 18.00/
 
Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia: w I i II Wielkanocy 15 min. przed Msza św. o godz. 16.00.
 
Plan adoracji w Triduum Paschalnym został opracowany przydzielając parafian z poszczególnych części parafii oraz róże różańcowe.
 
5. Spotkania biblijne we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 
6. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
7. Msza św. połączona z błogosławieństwem małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu kwietniu dzisiaj o godz. 16.00.
 
8. Po Mszach św. przy kościele można nabywać baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas.
 
8. Urząd Gminy Gorzyce i Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zapraszają na Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego, który odbywa się na parkingu na wprost kościoła.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, obecnie za rzecz nowego oświetlenia kościoła oraz drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

10. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 
11. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /13 osób/. Prace porządkowe w najbliższą Wielką Sobotę /po liturgii ok.  godz. 20.30/ i we wtorek po świętach /20 i 23 kwietnia/ prosimy, aby podjęli parafianie ul. Metalowców 2.
 
12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj na Gorzkich Żalach godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.

2. Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Adam Warchoł z Jarocina. Nauki rekolekcyjne są głoszone w czasie każdej Mszy św. Dodatkowo przewidziano następujące spotkania po Mszach św. wieczornych: w poniedziałek nauka dla małżonków, we wtorek nauka dla osób żyjących samotnie /osoby stanu wolnego/, w środę w czasie Nowenny do MBNP nastąpi Modlitwa Zawierzenia Matce Bożej Rodzin w Parafii oraz indywidualne błogosławieństwo eucharystyczne nad każdą z obecnych rodzin. Spowiedź święta w Wielki Poniedziałek /15 kwietnia/ godz. 9.00-12.00 oraz 14.30-17.30. Plan rekolekcji jest na stolikach. Ofiary składane na tacę od poniedziałku do środy będą naszym podziękowaniem ojcu rekolekcjoniście.

3. W najbliższy piątek odbędzie się tylko jedna droga krzyżowa ulicami naszej parafii: na osiedlu. Rozpoczęcie w kościele Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału. Intencje mszalne zamówione na godz. 18.00 będą odprawione o godz. 17.00.
 
4. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., natomiast procesja i uroczyste poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 12.00.
 
5. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbyła się w miniony piątek. Było nas ponad 200 osób. Msza św. za uczestników i organizatorów będzie sprawowana jutro /8 kwietnia br./ o godz. 18.00.
 
6. Z racji rekolekcji nie będzie spotkania biblijnego we wtorek.
 
7. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
8. Spotkanie rady parafialnej w czwartek po Mszy św. wieczornej.  

9. Spotkanie scholii dziecięcej w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 
10. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu kwietniu zachęcamy do udziału w Mszy św. za tydzień o godz. 16.00, która będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem małżonków oraz przekazaniem okolicznościowych dyplomów. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w zakrystii udziału w celu przygotowania dyplomów.
 
11. Po Mszach św. można nabywać baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas. Jednocześnie informujemy, że punkt Caritas jest czynny w domu parafialnym codziennie w godz. 16.00-18.00. Wydawanie paczek świątecznych dla potrzebujących do czasu wyczerpania zasobów.   
 
12. Urząd Gminy Gorzyce i Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zapraszają na Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego, który odbędzie się za tydzień w Niedzielę Palmową. Wyjątkowo w tym roku stoiska Festiwalu będą ustawione na parkingu na wprost kościoła. Wobec powyższego prosimy o skorzystanie z parkingów przy Urzędzie Gminy, cmentarzu oraz specjalnie na ten czas otwartego parkingu na stadionie. Za utrudnienia przepraszamy. 

13. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, obecnie za rzecz nowego oświetlenia kościoła oraz drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
14. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /13 i 15 kwietnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul. Metalowców 4.
 
15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
16. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Aleksander Bielecki z ul. Metalowców, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 marca 2019 r.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /w poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela kwietnia.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień na Gorzkich Żalach godz. 17.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – prowadzona przez młodzież.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 
5. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, której trasa ok. 35 km. przebiega na terenie naszego dekanatu. Uczestnicy przechodzą drogę krzyżową nocą, w milczeniu, samotnie lub w małych grupach, kierując się wytyczoną trasa, odczytując samemu przygotowane rozważania stacji. Rozpoczęcie już w najbliższy piątek /5 kwietnia br./ Mszą św. o godz. 20.30, po której nastąpi wyjście uczestników. Zapisy są dostępne na stronie www.edk.org.pl oraz na stronie internetowej parafii.

6. Już za tydzień rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Warchoł z Jarocina. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Dodatkowo przewidziano następujące spotkania po Mszach św. wieczornych: w poniedziałek nauka dla małżonków, we wtorek nauka dla osób żyjących samotnie /osoby stanu wolnego/, w środę w czasie Nowenny do MBNP nastąpi Modlitwa Zawierzenia Matce Bożej Rodzin w Parafii oraz indywidualne błogosławieństwo eucharystyczne nad każdą z obecnych rodzin. W piątek za dwa tygodnie odbędzie się droga krzyżowa ulicami naszej parafii /trasę przejścia podamy za tydzień/. Spowiedź święta w Wielki Poniedziałek /15 kwietnia/ godz. 9.00-12.00 oraz 14.30-17.30. Plan rekolekcji jest na stolikach.
 
7. Spotkanie biblijne we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
 
8. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
9. Spotkanie scholii dziecięcej w piątek o godz. 16.15 w domu parafialnym.
 
10. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu kwietniu zachęcamy do udziału w Mszy św. w II niedzielę kwietnia /Niedziela Palmowa 14 kwietnia/ o godz. 16.00, która będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem małżonków oraz przekazaniem okolicznościowych dyplomów. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w zakrystii udziału w celu przygotowania dyplomów.
 
11. Od dzisiaj po Mszach św. można nabywać czekoladowe baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas. Jednocześnie informujemy, że punkt Caritas jest czynny w domu parafialnym codziennie w godz. 16.00-18.00 a w niedziele godz. 10.00-12.00. Zachęcamy do nabywania dewocjonaliów oraz okolicznościowych pamiątek religijnych. 
 
12. Uroczyste błogosławieństwo członków nowej rady parafialnej nastąpi dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00. Polecajmy wszystkich radnych parafii Bożej opiece.  

13. Trwa kurs przedmałżeński dla narzeczonych: w piątek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.  

14. Dziękujemy młodzieży za udział we wczorajszej pielgrzymce śladami bł. ks. J. Popiełuszki i św. O. Maksymiliana Kolbego. Msza św. za pielgrzymów będzie sprawowana 27.09.2019 r. o godz. 18.00.
 
15. Informujemy, że bilety na dwa seanse filmu pt. „Miłość i Miłosierdzie” o św. s. Faustynie zostały już wszystkie rozprowadzone. Pierwszy seans dzisiaj w kinie Helios w Stalowej o godz. 14.30.

16. Urząd Gminy Gorzyce i Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zapraszają na Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego, który odbędzie się za dwa tygodnie w Niedzielę Palmową. Wyjątkowo w tym roku stoiska Festiwalu będą ustawione na parkingu na wprost kościoła. Wobec powyższego prosimy o skorzystanie z parkingów przy Urzędzie Gminy, cmentarzu oraz specjalnie na ten czas otwartego parkingu na stadionie. Za utrudnienia przepraszamy.  

17. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, obecnie za rzecz nowego oświetlenia kościoła oraz drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
18. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /6 i 8 kwietnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul. Żwirki i Wigury 11 oraz Metalowców 10.
 
19. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
20. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Władysław Nowak z ul. 11 Listopada, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
19 marca /wtorek/ – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – odpust w Trześni: Msza św. o godz. 12.00. Nowenna do św. Józefa: po Mszach wieczornych a w niedzielę na Gorzkich Żalach.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /w poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – prowadzona przez młodzież.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 
4. Zapraszamy do udziału w tzw. Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, której trasa ok. 35 km. przebiega na terenie naszego dekanatu. Uczestnicy przechodzą drogę krzyżową nocą, w milczeniu, samotnie lub w małych grupach, kierując się wytyczoną trasa, odczytując samemu przygotowane rozważania stacji. Rozpoczęcie 5 kwietnia br. /piątek/ Mszą św. o godz. 20.30, po której nastąpi wyjście uczestników. Zapisy są dostępne na stronie www.edk.org.pl oraz na stronie internetowej parafii.

5. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych m.in. post o chlebie i wodzie w wybranej przez siebie intencji, dzieło zdrapki wielkopostnej, której karty znajdują się na stoliku za ławkami.
 
6. Spotkanie do bierzmowania dla klas Gimnazjum: 3c – poniedziałek, 3b – wtorek, 3a – piątek.

7. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas IV dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 
8. Spotkanie biblijne we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
 
9. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
10. Spotkanie scholii dziecięcej w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 
11. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu kwietniu zachęcamy do udziału
w Mszy św. w II niedzielę kwietnia /14 kwietnia/ o godz. 16.00, która będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem małżonków oraz przekazaniem okolicznościowych dyplomów. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w zakrystii udziału w celu przygotowania dyplomów.
 
12. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych: w piątek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.   

13. Wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę  w środę o godz. 15.30 z parkingu obok kościoła
a następnie podjedziemy na przystanek na osiedlu; powrót w czwartek ok. godz. 8.00.  
 
14. Trwają zapisy na wyjazd dla młodzieży do Warszawy i Niepokalanowa: śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. O. Maksymiliana Kolbego 30 marca br. /sobota/. Koszt wyjazdu: dla zaangażowanych w sprzedaż pączków: 10 zł., dla wszystkich pozostałych 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 
15. Zapraszamy na film pt. „Miłość i Miłosierdzie” dokument fabularyzowany o św. s. Faustynie: w kinie Helios w Stalowej Woli 31 marca br. /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii. Z racji na bardzo duże zainteresowanie filmem trwają rozmowy na temat drugiego terminu projekcji seansu w niedzielę 7 kwietnia: decyzję w tej sprawie otrzymamy jutro.

16. Tydzień temu gościliśmy w naszej parafii ks. Andrzeja z parafii w Gorkach na Białorusi. Ksiądz Andrzej bardzo dziękuje za serdecznie przyjęcie i przekazane ofiary w kwocie 7919,12 zł.

17. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Dzisiaj w III niedzielę marca ofiary składane w kopertach, są przeznaczone na uregulowanie raty za nowe oświetlenie kościoła oraz założone oświetlenie drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
18. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /6 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /23 i 25 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Plac Mieszczańskiego 6.
 
19. Urząd Gminy w Gorzycach zaprasza do udziału w konferencji w ramach Dni Pracodawcy i Pracownika we wtorek w godz. 10.00-14.00 w budynku OSP w Gorzycach. Szczegółowe informacje na stronie internetowej gminy.
 
20. Każdorazowy nowy proboszcz zobowiązany jest do utworzenia nowej rady parafialnej.
W związku z powyższym ks. proboszcz zwraca się z prośbą o zgłoszenie kandydatów do rady parafialnej. Zachęcamy i bardzo prosimy o zgłoszenia osób z każdej części parafii: miejscowości oraz ulic. Zgłoszenie winno być poprzedzone rozmową z zainteresowaną osobą. Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stolikach; uzupełnione prosimy składać w zakrystii w terminie do następnej niedzieli.
Ze statutu Rady Parafialnej: „…jest miejscem dialogu duchownych i świeckich, współpracy i odpowiedzialności za parafię, a także pomocy w wypełnianiu misji Kościoła. (…) Zadaniem rady jest wspomaganie proboszcza w działalności duszpasterskiej”  
 
21. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
22. W minionym tygodniu odszedł  śp. Stanisław Drewniak, brat naszego księdza dziekana Władysława. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w Harcie, dekanat Dynów. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
13 marca /środa/ – 6 rocz. wyboru na Stolicę Piotrową Ojca Świętego Franciszka.
Od dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa, którą będziemy odmawiać w dni powszednie na Mszach św. wieczornych a w niedzielę na Gorzkich Żalach.

2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ze Słowem Bożym ks. Andrzeja z parafii Matki Bożej Białynieckiej w Gorkach na Białorusi. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła będą wsparciem w pracy duszpasterskiej na Białorusi. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /w poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 
5. Zapowiadamy i zachęcamy do udziału w tzw. Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, której trasa ok. 35 km. będzie przebiegała w granicach naszego dekanatu. Uczestnicy przechodzą drogę krzyżówą nocą, w całkowitym milczeniu, samotnie lub w małych grupach, kierując się wytyczoną trasa i wskazówkami GPS, odczytując samemu przygotowane rozważania poszczególnych stacji. Rozpoczęcie 5 kwietnia br. /piątek/ Mszą św. o godz. 20.30, po której nastąpi indywidulane wyjście uczestników. Zapisy udziału na naszej trasie będą dostępne w ciągu najbliższych dni na stronie www.edk.org.pl Informacje będą również podane na stronie internetowej parafii oraz specjalnym profilu FB.

6. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych m.in. post o chlebie i wodzie w wybranej przez siebie intencji, dzieło zdrapki wielkopostnej, której karty znajdują się na stoliku za ławkami.
 
7. Spotkanie do bierzmowania: 8a – wtorek, 8c – środa, 8b i 8SP1 – piątek.

8. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas IV w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00.
 
9. Spotkanie biblijne dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
 
10. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
11. Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
12. Spotkanie scholii dziecięcej w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 
13. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu kwietniu zachęcamy do udziału w Mszy św. w II niedzielę kwietnia o godz. 16.00, która będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem małżonków oraz przekazaniem okolicznościowych dyplomów. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w zakrystii udziału w celu przygotowania dyplomów.
 
14. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych: od najbliższego piątku-15 marca, co tydzień do piątku-12 kwietnia o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.   

15. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze z 20 na 21 marca br. /środa-czwartek/. Wyjazd w środę o godz. 15.30, powrót w czwartek ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. 
 
16. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej młodzieży w ramach „Tłustej niedzieli” i rozprowadzaniu pączków. Udało się zebrać brutto /bez odliczania kosztów za pączki/ 3800 zł. Zapraszamy młodzież do wyjazdu do Warszawy i Niepokalanowa: śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. O. Maksymiliana Kolbego 30 marca br. /sobota/. Koszt wyjazdu: dla zaangażowanych w sprzedaż pączków: 10 zł., dla wszystkich pozostałych 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 
17. Powoli rozpoczynamy przygotowania do udziału naszej młodzieży w ŚDM Lizbona 2022. W tym celu razem ze wspólnotami ze Stalowej Woli podejmujemy się realizacji projektu „Idziemy razem do KINA”. Zapraszamy na film pt. „Miłość i Miłosierdzie” nowe ujęcie osoby św. s. Faustyny. Film będzie wyświetlany dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 31 marca br. /niedziela/ o godz. 14.00. Cena biletu tylko 10 zł. z czego 4 zł. będzie przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu do Portugalii na ŚDM. Bilety będą do kupienia tylko w zakrystii i kancelarii od najbliższej środy.

18. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele m.in. od męskiej róży różańcowej /300 zł./ Za tydzień w III niedzielę marca ofiary składane w kopertach, będą przeznaczone na uregulowanie raty za nowe oświetlenie kościoła oraz założone oświetlenie drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
19. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /16 i 18 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
z ul. Plac Mieszczańskiego 2.
 
20. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
21. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Irena Bujas z ul. Krętej. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…