OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14 lipca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
15 lipca /poniedziałek/ – wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
16 lipca /wtorek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej.
 
2. We wtorek, w dzień Matki Bożej Szkaplerznej na Mszach św. odbędzie się obrzęd nałożenia szkaplerza. Szkaplerze można otrzymać w punkcie Caritas w domu parafialnym. Do modlitwy zapraszamy wszystkich.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.

5. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lipcu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

6. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub ks. Damianem Szypułą, którzy zadeklarowali udział w pielgrzymce.
 
7. Informujemy, że na obu cmentarzach w pobliżu pojemników na śmieci teren jest monitorowany. Wyrzucanie i podrzucanie śmieci nie związanych z użytkowaniem cmentarzy grozi karą grzywny. Ponadto takie czyny są mówiąc bardzo delikatnie jest nieuczciwe. Gdyby ktoś był świadkiem takich wydarzeń prosimy o natychmiastowe zgłoszenie odpowiednim służbom lub na parafii. 
 
8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane za tydzień w kopertach będą przeznaczone na dokończenie kostki wokół kościoła. Łącznie do dzisiaj na ten cel zostało złożone: 10749,00 zł. Przewidywany koszt zostanie przedstawiony w ciągu najbliższych tygodni. Chcemy, aby prace zrealizował ten sam wykonawca. Dlatego termin realizacji uzależniony jest od kalendarza wykonawcy oraz od uzbieranych środków. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /9 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /20 i 22 lipca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
z ul. Edukacji Narodowej 2/31-60.
 
10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 7 lipca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
8 lipca /poniedziałek/ – wsp. św. Jana z Dukli
11 lipca /czwartek/ – Święto św. Benedykta, Patrona Europy
12 lipca /piątek/ – wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
13 lipca /sobota/ – wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu pana organisty Przemysława Chwałka dzisiaj ok. godz. 17.30 /po zmianie tajemnic różańcowych/.
 
4. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.

5. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lipcu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę 21 lipca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

6. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub ks. Damianem Szypułą, którzy zadeklarowali udział w pielgrzymce.

7. Na prośbę organizatora informujemy, że wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę 13 lipca jest o godz. 6.30 z parkingu obok sklepu Groszek na Osiedlu.
 
8. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli powodzian z Wierzchowisk, przekazując art. chemiczne oraz ofiary składane tydzień temu do puszki. Łącznie zebraliśmy 5,5 tyś. zł. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół / osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /13 i 15 lipca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Edukacji Narodowej 2/1-30
 
10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
11. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Włodzimierz Obara z ul. Przybyłów i śp. Janina Szaniawska z ul. 11 Listopada, której pogrzeb odbędzie się w najbliższym tygodniu. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 czerwca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
3 lipca /środa/ – Święto św. Tomasza, Apostoła
6 lipca /sobota/ – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela lipca.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
W I sobotę  nabożeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 18.30, różaniec fatimski oraz Apel Jasnogórski.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień  o godz. 17.00.
 
4. Zapraszamy na koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu pana organisty Przemysława Chwałka w niedzielę za tydzień ok. godz. 17.30 /po zmianie tajemnic różańcowych/.
 
5. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.

6. Zainteresowanych pielgrzymką nauczycieli na Jasną Górę w najbliższy wtorek prosimy o kontakt w zakrystii.

7. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub ks. Damianem Szypułą, którzy zadeklarowali udział w pielgrzymce.

8. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lipcu zapraszamy do wspólnego świętowania w III niedzielę lipca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

9. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się i uczestniczyli w zakończeniu Oktawy Bożego Ciała połączonym z parafialnym piknikiem. Niech Bóg Wam błogosławi.

10. Zapraszamy na Gminne Zawody Pożarnicze, które odbędą się w niedzielę za tydzień. Wójt Gminy Gorzyce oraz Zarząd Gminnego Związku OSP zapraszają na stadion w Gorzycach już w godz. 10.00.
 
11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła strażacy zbierają ofiary na rzecz powodzian z Wierzchowisk gmina Modliborzyce, które przez konto Caritas zostaną przekazane potrzebującym. Bardzo dziękujemy.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /8 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /6 i 8 lipca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 16/11-40.
 
13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
14. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Antoni Czachurski z ul. Krętej i śp. Zofia Strzelec z ul. 11 Listopada. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
24 czerwca /poniedziałek/ – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
28 czerwca /piątek/ – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
29 czerwca /sobota/ – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o godz. 7.00 i 18.00;  taca przeznaczona na rzecz dzieła Stolicy Apostolskiej.
 
2. Serdecznie zapraszamy na procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała  do czwartku włącznie; w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
 
3. Serdecznie zapraszamy na MODLITWĘ UWIELBIENIA, przygotowaną przez naszą młodzież dzisiaj bezpośrednio po procesji eucharystycznej.

4. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, następnie procesja eucharystyczna oraz błogosławieństwo dzieci.
Po uroczystości zapraszamy wszystkich na spotkanie przy wspólnym stole w plenerze: w programie m.in. parafialny grill, słodkości oraz jeśli się uda wspólne śpiewanie – parafialne karaoke. Wszystkich grających na instrumentach muzycznych zapraszamy do współpracy. Ci, którzy chcą pomóc w organizacji spotkania prosimy o kontakt w zakrystii. Dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeżycie Bożego Ciała. Słowo wdzięczności kierujemy do parafian przygotowujących ołtarze, którzy zamówili Msze św. oraz przekazali ofiarę na rzecz dokończenia kostki wokół kościoła.
Terminy Mszy św. o godz. 18.00:
z ul. Żwirki i Wigury 4 + domki; 11 Listopada (wszystkie); Pl. Mieszczańskiego 6: 11.09 i 2.10; ofiara przekazana 1400 zł.
z ul. Metalowców 2; 4: 12.09; ofiara przekazana 200 zł.
z ul. Edukacji Narodowej 2; 4 i Metalowców 10: 6.09 i 3.10; ofiara przekazana 300 zł.
z ul. 3 Maja (wszystkie): 16.09 i 10.10; ofiara przekazana 200 zł.
z ul. Zakole (wszystkie) i Akacjowej: 13.09 i 9.10; ofiara przekazana 600 zł.
z ul. Słonecznej 1; 3 + domki, Działkowców 2; 4, Por. Sarny, Jaśminowej, Fantazji, Krótkiej: 10.09
i 8.10; ofiara przekazana 500 zł.

6. W minionym tygodniu w sposób nagły przy bardzo intensywnych opadach, powódź nawiedziła parafian z Wierzchowisk dekanatu Modliborzyckiego w naszej diecezji. Razem z Urzędem Gminy oraz parafiami w naszym dekanacie chcemy, przy współpracy z Caritas wesprzeć potrzebujących.
Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na rzecz powodzian. Można także składać środki czystości w czwartek i piątek w godz. od 9.00 do 17.00 w Środowiskowym Domu Kultury i świetlicy wiejskiej przy remizie OSP w Gorzycach lub codziennie do następnej niedzieli w kościele.
 
7. Caritas Diecezji Sandomierskiej zwraca się z apelem o wolontariuszy, osób chętnych do pomocy przy sprzątaniu domów w Wierzchowiskach. Planowany jest wyjazd w najbliższy wtorek po godz. 8.00. Prosimy o zabranie ubrań roboczych, gumowych butów, rękawic, łopat, żelaznych grabi. Osoby chętne prosimy o kontakt w zakrystii.
 
8. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lipcu zapraszamy do wspólnego świętowania w III niedzielę lipca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.
 
9. Rozpoczynamy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dn. 4-12 sierpnia. Karty zgłoszeniowe do odbioru w zakrystii. Zapraszamy.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /8 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /29 czerwca i 1 lipca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 14/21-40 i 3 Maja 16/1-10.
 
11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
12. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Mieczysław Siwiec z Gorzyc i śp. Dariusz Pietrzyk z Dęblina pochodzący z Gorzyc, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 
13. Modlitwa suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny” jako przebłaganie za bluźniercze akty wymierzone w Eucharystię i najświętsze symbole naszej wiary, do których doszło ostatnio w Polsce oraz 1 dziesiątek Koronki do Bożego Miłosierdzia, wobec eskalacji nienawiści do Kościoła katolickiego ze strony niektórych środowisk i mediów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16 czerwca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
17 czerwca /poniedziałek/ – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
20 czerwca /czwartek/ – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
21 czerwca /piątek/ – wsp. św. Alojzego Gonzagi.
 
2. W najbliższym tygodniu przypadają rocznice święceń kapłańskich:
17 czerwca /poniedziałek/ – 47 rocz.ks. dziekana Władysława Drewniaka
19 czerwca /środa/ – 34 rocz. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, 6 rocz. ks. Damiana Szypuły, 1 rocz. ks. Damiana Blachy. Polecajmy tych kapłanów w osobistych modlitwach.

3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.
 
4. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół oraz rodziców na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w środę /19 czerwca/ o godz. 8.00. Zachęcamy, aby w ciągu tygodnia przystąpić do spowiedzi świętej oraz przyjąć Komunię św. dziękczynną za miniony rok pracy i nauki.
 
5. W Boże Ciało /20 czerwca/ Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00.  Msza św. o godz. 9.00 będzie odprawiona na Osiedlu przy krzyżu na ul. Żwirki i Wigury, skąd wyruszy procesja eucharystyczna. Popołudniu nabożeństwo czerwcowe z procesją przy kościele o godz. 17.00
Bardzo prosimy o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy według następującego porządku:
Ołtarz Główny /przy krzyżu/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada i ul. Placu Mieszczańskiego
I ołtarz /przy poczcie/: odpowiedzialni parafianie z ul. Metalowców i Edukacji Narodowej
II ołtarz /przy ul. 3 maja 5/: odpowiedzialni parafialnie z ul. 3 Maja
III ołtarz /przy ul. Zakole 2/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Zakole, Akacjowa
IV ołtarz /przy krzyżu ul. Słoneczna/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Słonecznej, Działkowców,
Por. Sarny, Fantazji, Jaśminowa, Krótka.
Wszystkie dzieci I-Komunijne, rocznicowe zapraszamy w strojach komunijnych. Dziewczynki prosimy do sypania kwiatów a chłopców do asysty z dzwonkami. Zaproszenie kierujemy także do dzieci przedszkolnych oraz I i II klasy szkoły podstawowej.
Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i chorągwi.  Prosimy także o wcześniejsze przygotowanie feretronów, chorągwi, baldachimu.
 
6. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy w dni powszednie na Mszę św. o godz. 18.00 po której nastąpi procesja ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału także dzieci.
Próba dla dzieci, które chcą sypać kwiaty podczas procesji w Boże Ciało, w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej. 
 
7. Serdecznie zapraszamy na MODLITWĘ UWIELBIENIA, przygotowaną przez naszą młodzież niedzielę za tydzień 23 czerwca bezpośrednio po procesji eucharystycznej o godz. 17.00.

8. Msze św. w intencji mieszkańców Zalesia Gorzyckim, Motycza Poduchownego, Pączka Gorzyckiego będą odprawione w Boże Ciało o godz. 9.00. 

9. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu czerwcu zapraszamy do wspólnego świętowania dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Sandomierskim Papieskim Rajdzie Rowerowym z Sandomierza do Baranowa Sandomierskiego. Gratulujemy wytrwałości.

11. Zapraszamy na film pt. „Objawienia” – w kinie Helios w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii.
 
12. Zapraszamy wszystkich chętnych na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa. Wyjazd autokaru w Boże Ciało o godz. 17.00 Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

13. Zapraszamy na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu w najbliższą sobotę
22 czerwca
. Zapisujemy na drugi autokar, dlatego osoby zapisane tydzień temu na listę rezerwową prosimy o uzupełnienie danych.Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 19.00.

14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane
dzisiaj w kopertach będą przeznaczone na prace z planowanym dokończeniem kostki wokół kościoła. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /4 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /22 i 24 czerwca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 12/51-60 i 3 Maja 14/1-20.
 
16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
17. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Tadeusz Skowron z Trześni, wieloletni mieszkaniec Gorzyc. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
10 czerwca /poniedziałek/ – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00
11 czerwca /wtorek/ – Święto św. Barnaby, Apostoła
13 czerwca /czwartek/ – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
14 czerwca /piątek/ – wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
Za tydzień niedziela Trójcy Przenajświętszej kończąca okres Komunii św. wielkanocnej.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.

3. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem  jutro po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
5. Msze św. z prośbą o urodzaje i zachowanie plonów ziemi: we wtorek w Zalesiu Gorzyckim, w środę w Motyczu Poduchownym i w czwartek w Pączku Gorzyckim. Rozpoczęcie o godz. 19.00. 
 
6. W Boże Ciało /20 czerwca/ Msza św. o godz. 9.00 będzie odprawiona na Osiedlu przy krzyżu na ul. Żwirki i Wigury, skąd wyruszy procesja eucharystyczna. Bardzo prosimy o przygotowanie trasy i ołtarzy według następującego porządku:
Ołtarz Główny /przy krzyżu/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada i ul. Placu Mieszczańskiego
I ołtarz /przy poczcie/: odpowiedzialni parafianie z ul. Metalowców i Edukacji Narodowej
II ołtarz /przy ul. 3 maja 5/: odpowiedzialni parafialnie z ul. 3 Maja
III ołtarz /przy ul. Zakole 2/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Zakole, Akacjowa
IV ołtarz /przy krzyżu ul. Słoneczna/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Słonecznej, Działkowców, Por. Sarny, Fantazji, Jaśminowa, Krótka
 
7. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu czerwcu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedziele za tydzień 16 czerwca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

8. Zapraszamy do udziału w Papieskim Rajdzie Rowerowym z Sandomierza do Baranowa Sandomierskiego, w sobotę 15 czerwca. Zapisy w zakrystii.

9. Zapraszamy na film pt. „Objawienia” – historia ludzi, którzy tracą cierpliwość do Boga, który wydaje się być głuchy na ich prośby i nawet nie przypuszczają, że jest On obecny bliżej, niż im się wydaje. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 16 czerwca /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii.
 
10. Zapraszamy wszystkich chętnych na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa. Wyjazd autokaru w Boże Ciało o godz. 17.00 Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

11. Zapraszamy na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu 22 czerwca /sobota/. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 19.00. W programie: Msza św. w kościółku „na wodzie”, spływ rzeką Wieprz/, wspólne grillowanie. W cenie 50 zł. /dla dzieci i młodzieży: 30 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie mając na uwadze życzliwość względem innych osób. Zapisy w zakrystii.

12. Informujemy o organizowanej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dn. 13-14 lipca. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii oraz u organizatora.

13. Spotkanie grupy biblijnej we wtorek po nabożeństwie czerwcowym.
 
14. Spotkanie chóru w środę po Nowennie do Matki Bożej.

15. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane za tydzień w kopertach będą przeznaczone na prace z planowanym dokończeniem kostki wokół kościoła. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
16. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Z racji jutrzejszego święta sprzątanie odbędzie się we wtorek a prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /15 i 17 czerwca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 12/21-50.
 
17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2 czerwca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
3 czerwca /poniedziałek/ – wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników
5 czerwca /środa/ – wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika
8 czerwca /sobota/ – wsp. św. Jadwigi Królowej.
Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00. Za tydzień niedziela Zesłania Ducha Świętego.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.

3. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem  eucharystycznym jutro po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 
5. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, jest połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 
6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek i piątek czerwca.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 
7. W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na modlitewne czuwanie połączone adoracją eucharystyczną oraz modlitwą wstawienniczą. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

8. Zapraszamy na obchody 20-tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu, które odbędą się w niedzielę za tydzień. Rozpoczęcie godz. 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu, gdzie wyruszy na Plac Papieski Marsz dla Życia i Rodziny; o godz. 9.45 finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II; godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta na błoniach sandomierskich, następnie piknik rodzinno-młodzieżowy.
 
9. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych 7-9 czerwca br. w Klimontowie i Sandomierzu. Młodzi, którzy otrzymali karty uczestnictwa prosimy, aby uzupełnione dostarczyli jak najszybciej do ks. Przemka.
 
10. Zapraszamy do udziału w Papieskim Rajdzie Rowerowym z Sandomierza do Baranowa Sandomierskiego, w sobotę 15 czerwca. Zapisy w zakrystii.
 
11. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii.

12. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu czerwcu zapraszamy do wspólnego świętowania również 19 czerwca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.


13. Zapraszamy na film pt. „Objawienia” – historia ludzi, którzy tracą cierpliwość do Boga, który wydaje się być głuchy na ich prośby i nawet nie przypuszczają, że jest On obecny bliżej, niż im się wydaje. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 19 czerwca /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii.
 
14. Zapraszamy wszystkich chętnych na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu,
22 czerwca
/sobota/. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 19.00. W programie ujęto Mszę św.
w kościółku „na wodzie” w centrum Zwierzyńca, spływ rzeką Wieprz /dwa odcinki/, wspólne grillowanie. W cenie 50 zł. /dla dzieci i młodzieży: 30 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie mając na uwadze życzliwość względem innych osób. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 
15. Informujemy o organizowanej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dn. 13-14 lipca. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii oraz u organizatora.

16. Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w poniedziałek po adoracji.
 
17. Spotkanie grupy biblijnej we wtorek po nabożeństwie czerwcowym.
 
18. Spotkanie chóru w środę po Nowennie do Matki Bożej.

19. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
20. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

21. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /4 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /8 i 10 czerwca/ prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 7/31-40 oraz ul. 3 Maja 12/1-20.
 
22. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
23. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Eugeniusz Czernikowski z ul. Edukacji Narodowej, którego pogrzeb odbył się w Pniowie. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 maja 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
29 maja /środa/ – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
31 maja /piątek/ – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
1 czerwca /sobota/ – wsp. św. Justyna, męczennika.
 
2. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe oraz pierwsze nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św.
o godz. 16.00
.

3. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem  eucharystycznym jutro po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej będzie połączona
z nabożeństwem majowym.
 
5. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w piątek będzie połączona
z nabożeństwem po Mszy św. wieczornej.
 
6. W najbliższym tygodniu przypada I sobota i niedziela czerwca.
W I sobotę drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 18.00, nabożeństwo czerwcowe, różaniec fatimski oraz Apel Jasnogórski. Szczególnie zapraszamy róże różańcowe, rodzinę szkaplerza karmelitańskiego, wszystkich parafian oraz przyjaciół.
Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.00.

7. Serdecznie zapraszamy na spotkanie ewangelizacyjne „W mocy Ducha Świętego” z misjonarzami z Brazylii O. Antonello O. Enrique, które odbędzie się w piątek i sobotę w Stalowej Woli. Organizujemy wspólny wyjazd z parafii na spotkanie w piątek. Wyjazd o godz. 18.00. W programie Msza św. z nauką ewangelizacyjną oraz wieczór uwielbienia. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.  
 
8. Zapraszamy na obchody 20-tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu, które odbędą się 9 czerwca. Rozpoczęcie godz. 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu, gdzie wyruszy na Plac Papieski Marsz dla Życia i Rodziny; o godz. 9.45 finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II; godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta na błoniach sandomierskich, następnie piknik rodzinno-młodzieżowy.
 
9. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych 7-9 czerwca br. w Klimontowie i Sandomierzu. Koszt udziału 30 zł. Zapisy u ks. Przemka.
 
10. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii.
Natomiast małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu czerwcu zapraszamy do wspólnego świętowania również 19 czerwca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

11. Dziękujemy młodzieży bierzmowanej oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie i czynny udział w uroczystości bierzmowania. Zachęcamy do włączenia się w proponowane dzieła duszpasterskie. W najbliższą środę po nowennie odbędzie się w domu parafialnym pierwsze spotkanie młodzieży, która chciałaby wyjechać na ŚDM do Lizbony w Portugalii w 2022. Zapraszamy wszystkich młodych oraz tych, którzy chcą wspierać młodzież. Czeka nas wiele zadań i pracy ale wiara i entuzjazm młodych będzie naszą siłą. Zapraszamy. 
 
12. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
13. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /1 i 3 czerwca/ prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 7/1-30.
 
15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 maja 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
22 maja /środa/ – wsp. św. Rity z Cascii, zakonnicy
24 maja /piątek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.
 
3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Uroczystość I Rocznicy Komunii św. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny.
 
4. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę /22 maja/ o godz. 18.00. W tym dniu nabożeństwo majowe z nowenną do MBNP będzie wyjątkowo przed Mszą św. o godz. 17.30.
Jednocześnie w środę przypada dzień św. Rity z Cascii – patronki od spraw beznadziejnych. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 – przynieście ze sobą róże, które zostaną pobłogosławione przyzywając wstawiennictwa św. Rity.
 
5. Program bezpośredniego przygotowania młodzieży do bierzmowania /zgodnie z przekazanymi wcześniej informacjami/:
dzisiaj Msza św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie formacyjne w sali widowiskowej domu parafialnego: przedstawienie autorskie o obronie życia ludzkiego przygotowane przez uczniów
kl. 8 Szkoły Podstawowej nr 1;
poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 oraz adoracja eucharystycznej z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym; po adoracji próba generalna
wtorek od godz. 16.00 spowiedź święta młodzieży, świadków, rodziców.
 
6. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 
7. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca na uroczyste obchody 20 tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Rozpoczęcie o godz. 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu, gdzie wyruszy na Plac Papieski Marsz dla Życia i Rodziny; o godz. 9.45 rozpocznie się  finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II; o godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy.
 
8. Młodzież serdecznie zapraszamy do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych 7-9 czerwca br. w Klimontowie i Sandomierzu. Koszt udziału 30 zł. Zapisy u ks. Przemka.
 
9. Mamy jeszcze kilka wolnych biletów na film pt. „Największy dar” – historia przebaczenia między ludźmi, który będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii..
 
10. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii.
Natomiast małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu maju zapraszamy dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.


11. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane dzisiaj w kopertach będą przeznaczone na kolejne prace. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
Jednocześnie dziękujemy za dary ołtarza przekazane na wyposażenie kościoła: dzieciom komunijnym za komplet świec ołtarzowych oraz stojak do asortymentu liturgicznego /kadzidła/; młodzieży bierzmowanej za 3 komplety ornatów w kolorach liturgicznych /łącznie 15 szt./

12. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych oraz młodzieży bierzmowanej za sprzątanie kościoła wczoraj oraz jutro i we wtorek.
Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /25 i 27 maja/ prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 5,61-90
 
13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
14. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Łucja Dominikowska z Motycza Poduchownego. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 maja 2019 r

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
14 maja /wtorek/ – Święto św. Macieja, Apostoła
16 maja /czwartek/ – Uroczystość odpustowa św. Andrzeja Boboli; Msze św. o godz. 7.00; 11.00 – Suma Odpustowa; 16.00 i 18.00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Michał Powęzka, student Instytutu Nauk Biblijnych KUL w Lublinie.
18 maja /sobota/ przypada 99 rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.
 
3. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będzie połączona z nabożeństwem majowym po Mszy św. wieczornej.

5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny w tym ważnym dniu. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywały swój Biały Tydzień.
Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Uroczystość I Rocznicy Komunii św. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny. Terminarz prób: wtorek, środa i piątek o godz. 16.00.
 
6. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 22 maja o godz. 18.00. Trwają spotkania dopuszczające do bierzmowania, które rozpoczynają się Mszą św. i nabożeństwem majowym. Samo spotkanie ma formę indywidualnej rozmowy z kandydatem przy obecności rodziców. Młodzież prosimy o osobiste słowo potwierdzające przygotowanie i gotowość do przyjęcia bierzmowania oraz przyniesienie ze sobą indeksów i zeszytu z religii. Harmonogram spotkań: poniedziałek kl. IIIa G; wtorek kl. IIIb G; środa kl. IIIc G.
Spotkanie trójek klasowych kl. VIII i IIIG jutro w poniedziałek po adoracji eucharystycznej (ok. 19.15) w domu parafialnym.
Terminarz prób dla uczniów z kl. VIII i IIIG w czwartek i piątek po nabożeństwie majowym.  
 
7. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 
8. Spotkanie świąteczne – wielkanocne wszystkich grup duszpasterskich dzisiaj po Mszy św. i majówce o godz. 16.00, w sali Wieczernika w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

9. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w najbliższy piątek, będzie obchodziła Dzień Patrona. Uroczysta Msza św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.  

10. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca na uroczyste obchody 20 tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Rozpoczęcie o godz. 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu, gdzie wyruszy na Plac Papieski Marsz dla Życia i Rodziny; o godz. 9.45 rozpocznie się  finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II; o godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy.
 
11. Młodzież serdecznie zapraszamy do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych 7-9 czerwca br. w Klimontowie i Sandomierzu. Koszt udziału 30 zł. Zapisy u ks. Przemka.
 
12. Zapraszamy na film pt. „Największy dar” – historia przebaczenia między ludźmi. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 19 maja br. /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii..
 
13. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii. Natomiast małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu maju zapraszamy do wspólnego świętowania 19 maja na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane za tydzień w kopertach będą przeznaczone na kolejne prace. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi. Jednocześnie informujemy, że w minionym tygodniu zakończyliśmy wycinkę drzew na starym cmentarzu.

15. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Dziękujemy również za uporządkowanie terenu obok zabytkowej figury Matki Bożej przy kościele.
Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /18 i 20 maja/ prosimy, aby podjęli rodzice dzieci rocznicowych i młodzieży bierzmowanej.
 
16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
17. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Anna Mordon z ul. 3 Maja oraz śp. Marek Bartoszek z Zalesia Gorzyckiego. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…