OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 października 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
15 października /wtorek/ – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
16 października /środa/ – wsp. św. Jadwigi Śląskiej – 41 rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża
17 października /czwartek/ – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
18 października /piątek/ – Święto św. Łukasza, Ewangelisty – Patronalne Święto Służby Zdrowia.
Dzisiaj dzień imienin bpa Edwarda Frankowskiego – polecajmy Jego osobę w osobistych modlitwach. 
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na wspólny różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.

4. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w październiku zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

5. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Gorzyce zaprasza wszystkich małżonków na „Randkę Małżeńską” w sobotę /26 października/. W programie: Msza święta o godz. 18.00 w Gorzycach połączona z indywidualnym błogosławieństw eucharystycznym małżonków, następnie spotkanie przy świecach i kawie z ciastkiem w domu parafialnym oraz ze słowem-świadectwem małżeńskim. Całość zakończona miłą niespodzianką. Udział bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia udziału w zakrystii.
 
6. Zapraszamy mężczyzn do udziału w wydarzeniu pt. Różaniec tylko dla mężczyzn w niedzielę /27 października/. Po Mszy św. o godz. 16.00 wyruszamy pieszo z różańcem w ręku do sanktuarium w Radomyślu n/Sanem. Bez śpiewów, rozmów, tylko wspólnie odmawiając tajemnice różańcowe. Niech ojcowie zaproszą synów, teściowie zięciów, dziadkowie wnuków. Pamiętajmy o elementach odblaskowych na ubraniu /kamizelki/, latarce /czołówka/, odpowiednim ciepłym ubraniu. Będzie zapewniony transport powrotny. Panowie odpowiedzmy na wyzwanie – challenge z różańcem w dłoni: modlitwą na nasze rodziny.

7. Zapraszamy na spotkanie grup parafialnych: Legion Maryi – poniedziałek godz. 16.30;
grupa biblijna – wtorek po Mszy św. wieczornej;
pierwsze spotkanie parafialnej grupy teatralnej w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 
8. Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie naszego dekanatu w środę po Mszy św. wieczornej.

9. W ramach trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na warsztaty misyjne w czwartek /17 października/ o godz. 16.00 w domu parafialnym.

10. Zapraszamy na spotkanie z panią Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondent TVP w Watykanie. Spotkanie będzie połączone z promocją książki pt. „Kobieta w Watykanie”. Spotkanie odbędzie się 19 października /sobota/ o godz. 19.00 w domu parafialnym w Gorzycach. Pani Magda, którą poznajemy z TVP przy okazji relacji z Watykanu i Rzymu, swoją pracę w TVP realizuje u boku trzech papieży św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W dniach rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, będzie dla nas radością uczestniczyć w tak interesującym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy.  

11. Zapraszamy na film pt. „Król Lew”, w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 20 października o godz. 14.15. Cena biletu dla dzieci i młodzieży do 35 roku życia: 5 zł., dla wszystkich pozostałych 10 zł. Bilety w zakrystii. Projekcja filmu wspiera młodzież wyjeżdżającą na ŚDM.

12. Trwają prace nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Spisane wspomnienia wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem prosimy przekazać do kancelarii parafialnej do dn. 31 października br. Bardzo dziękujemy.
 
13. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.
 
14. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Lwowa jest w najbliższą sobotę o godz. 3.00 z parkingu przy kościele. Prosimy o uzupełnienie danych nr i serii paszportu. Pamiętajmy o wymianie pieniędzy na ukraińskie przeznaczone na osobiste wydatki.

15. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na stypendia naukowe dla młodzieży w ramach Fundacji Nowego Tysiąclecia.
 
16. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane za tydzień w kopertach będą przeznaczone w całości na dokończenie kostki wokół kościoła. Łącznie do dzisiaj na ten cel zostało złożone: 43670 zł. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi. Kontynuujemy konieczne prace ziemne wokół kościoła związane z izolacją fundamentów oraz odwodnieniem, których koszt wynosi ok. 75 tys. zł. Wszystkim wspierającym podejmowane działania niech Bóg błogosławi. 

17. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /19 i 21 października/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 4/31-40 i ul. Zakole 2/1-30.
 
18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
19. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Sławomir Idec z ul. Działkowców, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz śp. Janina Kondysar, mama ks. Mariana Kondysara – proboszcza seniora z Trześni, której pogrzeb odbędzie się we wtorek w Rudniku n/Sanem. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 października 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
7 października /poniedziałek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
8 października /środa/ – wsp. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa – patrona diecezji
Dzisiaj odpust w Trześni – św. Aniołów Stróżów – suma odpustowa o godz. 12.00
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na wspólny różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę połączona z różańcem przed Mszą św. o godz. 17.15.
 
5. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w październiku zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 20 października na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

6. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Gorzyce zaprasza wszystkich małżonków na „Randkę Małżeńską” w sobotę /26 października/. W programie: Msza święta o godz. 18.00 w Gorzycach połączona z indywidualnym błogosławieństw eucharystycznym małżonków, następnie spotkanie przy świecach i kawie z ciastkiem w domu parafialnym oraz ze słowem-świadectwem małżeńskim. Całość zakończona miłą niespodzianką. Udział bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia udziału w zakrystii.
 
7. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału w wydarzeniu pt. Różaniec tylko dla mężczyzn w niedzielę /27 października/. Po Mszy św. o godz. 16.00 wyruszamy pieszo z różańcem w ręku do sanktuarium w Radomyślu n/Sanem. Bez śpiewów, rozmów, tylko wspólnie odmawiając kolejne tajemnice różańcowe. Niech ojcowie zaproszą synów, dziadkowie wnuków. Pamiętajmy o elementach odblaskowych na ubraniu /kamizelki/, latarce /czołówka/, odpowiednim ciepłym ubraniu. Będzie zapewniony transport powrotny. Panowie odpowiedzmy na wyzwanie – challenge z różańcem w dłoni: modlitwą na nasze rodziny.

8. W najbliższą sobotę /12 października/ w domu parafialnym odbędzie się 26. Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej. Zwieńczeniem przeglądu będzie zabawa integracyjna dla młodzieży prowadzona przez wykwalifikowanego wodzireja. Zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania występów oraz do wspólnej zabawy. Rozpoczęcie przeglądu o godz. 10.00.

9. Zapraszamy na film pt. „Król Lew”, w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 20 października o godz. 14.15. Cena biletu dla dzieci i młodzieży do 35 roku życia: 5 zł., dla wszystkich pozostałych 10 zł. Bilety w zakrystii. Projekcja filmu wspiera młodzież wyjeżdżającą na ŚDM.

10. Zapraszamy na spotkanie z panią Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondent TVP w Watykanie. Spotkanie będzie połączone z promocją książki pt. „Kobieta w Watykanie”. Spotkanie odbędzie się 19 października /sobota/ o godz. 19.00 w domu parafialnym w Gorzycach. Pani Magda, którą poznajemy z TVP przy okazji relacji z Watykanu i Rzymu, swoją pracę w TVP realizuje u boku trzech papieży św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W dniach rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, będzie dla nas radością uczestniczyć w tak interesującym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy.  

11. Trwają prace nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Spisane wspomnienia wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem prosimy przekazać do kancelarii parafialnej do dn. 31 października br. Bardzo dziękujemy.
 
12. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.
 
13. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że rozpoczyna nabór wniosków w związku ze szkodami w uprawach rolnych w 2019 r. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Kontynuujemy prace ziemne wokół kościoła związane z izolacją fundamentów. Wszystkich wspierających podejmowane działania niech Bóg błogosławi.  

15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /11 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /12 i 14 października/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 4/1-30.
 
16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
17. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Jan Rafacz z Pączka Gorzyckiego i śp. Eugeniusz Góralski z Motycza Poduchownego, poch. z Sokolnik. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 września 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
30 września /poniedziałek/ – wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
1 października /wtorek/ – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
2 października /środa/ – wsp. Świętych Aniołów Stróżów – odpust w Trześni przeniesiony na niedzielę; suma odpustowa o godz. 12.00
4 października /piątek/ – wsp. św. Franciszka z Asyżu, zakonnika
5 października /sobota/ – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Od wtorku /1 października/ zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę połączona z różańcem przed Mszą św. o godz. 17.15.
 
5. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek , sobota i niedziela października.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00 rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 do 7.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.
W I sobotę różaniec fatimski przed Mszą św. o godz. 17.15.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.

4. W pierwszy piątek miesiąca kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Dzisiaj dla uczniów kl. VIII na Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się uroczystość włączenia do bezpośredniego przygotowania do bierzmowania. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się dla młodzieży i rodziców spotkanie w sali domu parafialnego.
 
8. Trwa cykl nauk przedmałżeńskich. Spotkanie odbywa się w piątek godz. 19.00 w domu parafialnym.   

9. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w październiku zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 20 października na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

10. Bardzo dziękujemy za udział we wczorajszej pielgrzymce do Leżajska, Kalwarii Pacławskiej oraz Strachociny. Msza św. za pielgrzymów będzie sprawowana 28 lutego o godz. 7:00
 
11. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych w najbliższą sobotę /5 października/ do Staszowa Sanktuarium św. Jana Pawła II. Będzie wspólny autokar z dekanatu, koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

112. Zapraszamy na pielgrzymkę do kopalni soli w Wieliczce, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w sobotę /16 listopada/. Wyjazd o godz. 6.00 /parking przy kościele/. W cenie 90 zł. zawarto przejazd autokarem, opłaty parkingowe, ubezpieczenie, bilet wstępu oraz przewodnika w kopalni soli w Wieliczce. Zapisy w zakrystii.
 
123. Zapraszamy na film pt. „Król Lew”, w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 20 października o godz. 14.15. Cena biletu dla dzieci i młodzieży do 35 roku życia: 5 zł., dla wszystkich pozostałych 10 zł. Bilety w zakrystii. Projekcja filmu wspiera młodzież wyjeżdżającą na ŚDM.
 
14. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Gorzyce zaprasza wszystkich małżonków na „Randkę Małżeńską” w sobotę /26 października/. W programie: Msza święta o godz. 18.00 w Gorzycach połączona z indywidualnym błogosławieństw eucharystycznym małżonków, następnie spotkanie przy świecach i kawie z ciastkiem w domu parafialnym oraz ze słowem-świadectwem małżeńskim. Całość zakończona miłą niespodzianką. Udział bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia udziału w zakrystii.

15. Trwają prace nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Spisane wspomnienia wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem prosimy przekazać do kancelarii parafialnej do dn. 31 października br. Bardzo dziękujemy.
 
16. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. W minionym tygodniu dokonaliśmy pilnej wymiany zużytego sprzętu w systemie nagłośnienia w kościele. Wymiany dokonała firma Rduch – jedna z najlepszych na rynku w Polsce. Również w minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace ziemne wokół kościoła związane z izolacją oraz przesiąkaniem fundamentów. Po licznych konsultacjach i mając na względzie planowane prace  związane z kostką wokół kościoła, koniecznym było natychmiastowe podjęcie prac. Wszystkim wspierającym podejmowane działania niech Bóg błogosławi.  

17. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /4 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /5 i 7 października/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 6/51-80.
 
18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
19. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Władysław Kowalczyk ul. 3 Maja 16, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…


5. Dzisiaj dla uczniów kl. VIII na Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się uroczystość włączenia do bezpośredniego przygotowania do bierzmowania. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się dla młodzieży i rodziców spotkanie w sali domu parafialnego.
 
8. Trwa cykl nauk przedmałżeńskich. Spotkanie odbywa się w piątek godz. 19.00 w domu parafialnym.   

9. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w październiku zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 20 października na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

10. Bardzo dziękujemy za udział we wczorajszej pielgrzymce do Leżajska, Kalwarii Pacławskiej oraz Strachociny. Msza św. za pielgrzymów będzie sprawowana 28 lutego o godz. 7:00
 
11. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych w najbliższą sobotę /5 października/ do Staszowa Sanktuarium św. Jana Pawła II. Będzie wspólny autokar z dekanatu, koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

112. Zapraszamy na pielgrzymkę do kopalni soli w Wieliczce, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w sobotę /16 listopada/. Wyjazd o godz. 6.00 /parking przy kościele/. W cenie 90 zł. zawarto przejazd autokarem, opłaty parkingowe, ubezpieczenie, bilet wstępu oraz przewodnika w kopalni soli w Wieliczce. Zapisy w zakrystii.
 
123. Zapraszamy na film pt. „Król Lew”, w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 20 października o godz. 14.15. Cena biletu dla dzieci i młodzieży do 35 roku życia: 5 zł., dla wszystkich pozostałych 10 zł. Bilety w zakrystii. Projekcja filmu wspiera młodzież wyjeżdżającą na ŚDM.
 
14. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Gorzyce zaprasza wszystkich małżonków na „Randkę Małżeńską” w sobotę /26 października/. W programie: Msza święta o godz. 18.00 w Gorzycach połączona z indywidualnym błogosławieństw eucharystycznym małżonków, następnie spotkanie przy świecach i kawie z ciastkiem w domu parafialnym oraz ze słowem-świadectwem małżeńskim. Całość zakończona miłą niespodzianką. Udział bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia udziału w zakrystii.

15. Trwają prace nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Spisane wspomnienia wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem prosimy przekazać do kancelarii parafialnej do dn. 31 października br. Bardzo dziękujemy.
 
16. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. W minionym tygodniu dokonaliśmy pilnej wymiany zużytego sprzętu w systemie nagłośnienia w kościele. Wymiany dokonała firma Rduch – jedna z najlepszych na rynku w Polsce. Również w minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace ziemne wokół kościoła związane z izolacją oraz przesiąkaniem fundamentów. Po licznych konsultacjach i mając na względzie planowane prace  związane z kostką wokół kościoła, koniecznym było natychmiastowe podjęcie prac. Wszystkim wspierającym podejmowane działania niech Bóg błogosławi.  

17. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /4 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /5 i 7 października/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 6/51-80.
 
18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
19. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Władysław Kowalczyk ul. 3 Maja 16, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 września 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
23 września /poniedziałek/ – wsp. św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
25 września /środa/ – wsp. bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera – dzień imienin śp. ks. dziekana Władysława. Zapraszamy na Msze św. i wspólną modlitwę, szczególnie o godz. 18.00.
26 września /czwartek/ – wsp. św. męczenników Kosmy i Damiana – dzień imienin obu ks. Damianów. Zapraszamy na Msze św. i wspólną modlitwę, szczególnie o godz. 18.00.
27 września /piątek/ – wsp. św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
28 września /sobota/ – wsp. św. Wacława, męczennika.
 
2. We wtorek przypada 65 rocznica śmierci ks. proboszcza Adama Osetka. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. i do wspólnej modlitwy za oddanego w służbie Bożej kapłana. 
Uroczystość Patronalna Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka odbędzie się w środę /25 września/. Msza św. o godz. 8.00 a następnie złożenie kwiatów na grobie ks. Adama Osetka.  
 
3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

5. Informacje o spotkaniach grup w parafii:
Kandydaci i ministranci – piątek godz. 16.30
Lektorzy – piątek po Mszy św. wieczornej.
Oaza Dzieci Bożych – piątek godz. 16.30
Oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św. wieczornej.
Schola dziecięca – niedziela godz. 11.00
Schola młodzieżowa – niedziela godz. 8.00.
Grupa biblijna – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Legion Maryi – poniedziałek o godz. 16.30.
Chór – środa po Nowennie.
 
6. Poświęcenie różańców dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci razem z rodzicami.
 
7. Zapraszamy uczniów kl. VIII razem z rodzicami w niedzielę za tydzień na Mszę św. o godz. 16.00, w czasie której uczniowie złożą deklaracje sumiennego bezpośredniego przygotowania do bierzmowania oraz aktywnego wsparcia rodziców w tym dziele. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się dla młodzieży i rodziców spotkanie w sali domu parafialnego.
 
8. Rozpoczęcie nauk przedmałżeńskich /1 z 5 spotkań/ odbędzie się w najbliższy piątek 27 września godz. 19.00 w domu parafialnym.   

9. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w październiku zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 20 października na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

10. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Leżajska, Kalwarii Pacławskiej oraz Strachociny jest w najbliższą sobotę /28 września/ o godz. 6.30 z parkingu przy kościele. Natomiast osoby zainteresowane pielgrzymką do Lwowa informujemy, że zapisujemy już na listę rezerwową.
 

11. Zapraszamy na pielgrzymkę do kopalni soli w Wieliczce, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w sobotę /16 listopada/. Wyjazd o godz. 6.00 /parking przy kościele/. W cenie 90 zł. zawarto przejazd autokarem, opłaty parkingowe, ubezpieczenie, bilet wstępu oraz przewodnika w kopalni soli w Wieliczce. Zapisy w zakrystii.
 
12. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych w sobotę /5 października/ do Staszowa Sanktuarium św. Jana Pawła II. Będzie wspólny autokar z dekanatu, koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii

13. „Idziemy razem do kina” to nasza wspólna inicjatywa na rzecz ŚDM. Uczestnikami ŚDM mogą być młodzi do 35 roku życia, dlatego na październik przygotowaliśmy specjalny film i specjalną cenę. Film pt. „Król Lew” będzie wyświetlany w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 20 października o godz. 14.15. Cena biletu dla dzieci i młodzieży do 35 roku życia: 5 zł., dla wszystkich pozostałych 10 zł. Zapraszamy.
 
14. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Gorzyce zaprasza wszystkich małżonków na „Randkę Małżeńską” w sobotę /26 października/. W programie: Msza święta o godz. 18.00 w Gorzycach połączona z indywidualnym błogosławieństw eucharystycznym małżonków, następnie spotkanie przy świecach i kawie z ciastkiem w domu parafialnym oraz ze słowem-świadectwem małżeńskim. Całość zakończona miłą niespodzianką. Udział bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia udziału w zakrystii.

15. Trwają prace nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku i zapraszamy wszystkich do współpracy. Wspomnienie wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem prosimy przekazać do kancelarii parafialnej w formie wydruku oraz w formie elektroniczne do dnia 31 października br. Prosimy także o możliwość zeskanowania zdjęć z ks. dziekanem zgromadzonych w archiwach prywatnych. Redakcja zastrzega sobie możliwość weryfikacji otrzymanych materiałów pod względem merytorycznym oraz formalnym.
 
16. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Tydzień temu na rzecz kostki wokół kościoła ofiarowano 9730 zł. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

17. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /28 i 30 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 6/21-50.
 
18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
19. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Janina Trela ul. Sienkiewicza, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, śp. Andrzej Kępa z ul. Słonecznej 3, którego pogrzeb odbył się w Łukawie oraz śp. Stanisław Mazur i śp. Agata Jarosz z ul. Pańskiej, których pogrzeb odbędzie po ustaleniu terminu. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
16 września /poniedziałek/ – wsp. św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
18 września /środa/ – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
20 września /piątek/ – wsp. św. męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
21 września /sobota/ – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

4. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu zapraszamy do wspólnego świętowania dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00.
 
5. Informacje o spotkaniach grup w parafii:
Kandydaci i ministranci – piątek godz. 16.30
Lektorzy – piątek po Mszy św. wieczornej.
Oaza Dzieci Bożych – piątek godz. 16.30
Oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św. wieczornej.
Schola dziecięca – niedziela godz. 11.00
Schola młodzieżowa – niedziela godz. 8.00.
Grupa biblijna – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Legion Maryi – poniedziałek o godz. 16.30.
 
6. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców lektorów w środę po Mszy św. i nowennie oraz rodziców ministrantów w czwartek po Mszy św.
 
7. Spotkanie dla uczniów klas VII przygotowujące do bierzmowania /każde rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00/: klasa VII A w poniedziałek; klasa VII B we wtorek i VII z SP1w czwartek.
 
8. Uroczystość rozpoczynająca bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania dla klas VIII odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie /29 września/ na Mszy św. o godz. 16.00 a po niej spotkanie na sali widowiskowej w domu parafialnym. Na uroczystość zapraszamy młodzież z rodzicami. W trakcie uroczystości zostaną złożone deklaracje sumiennego przygotowania się przez młodzież do bierzmowania oraz aktywnego wsparcia rodziców w tym dziele.
Osoby, które z różnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania w minionych latach a chcą go przyjąć prosimy o bezpośredni kontakt z księżmi.
 
9. Wszystkich narzeczonych zapraszamy na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze nauki w cyklu cotygodniowych 5 spotkań 27 września 2019 r. godz. 19.00 w domu parafialnym.    

10. Zapraszamy na I Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku, 21 września /sobota/, wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.
 
11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lwowa w sobotę /19 października./ Wyjazd o 3.00 /parking przy kościele/. W cenie 150 zł. zawarto przejazd autokarem, opłaty parkingowe oraz graniczne, ubezpieczenie, opłatę przewodnika, bilety wstępu, obiad oraz system słuchawkowy dla zwiedzających. Wyjazd możliwy tylko z ważnym paszportem. W trakcie wyjazdu zaplanowano m.in. Mszę św.
w katedrze lwowskiej. Zapisy w zakrystii. Kolejność zapisu /z pełnymi danymi/ decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze. Nie ma możliwości rezerwacji miejsc.
 
12. Są jeszcze bilety na film pt. „Tajemnica Ojca Pio” w kinie WRZOS Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli wyświetlany dzisiaj o godz. 14.15. Zapraszamy.

13. W ramach ogólnopolskiej akcji Caritas dla seniorów, w najbliższy piątek i sobota w Biedronce będą zbierane dary jako wsparcie dla osób starszych. Dziękujemy za każde okazane wsparcie.
 
14. Rozpoczynamy pracę nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku i zapraszamy wszystkich do współpracy. Wspomnienie wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem należy przekazać do kancelarii parafialnej w formie wydruku oraz w formie elektronicznej. Uwarunkowania techniczne: tekst max. 1800 znaków; czcionka: Times, rozmiar 12, termin składania do 31 października br. Prosimy także o możliwość zeskanowania zdjęć ks. dziekana zgromadzonych w archiwach prywatnych. Redakcja zastrzega sobie możliwość weryfikacji otrzymanych materiałów pod względem merytorycznym oraz formalnym.
 
15. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane dzisiaj w kopertach będą przeznaczone w całości na dokończenie kostki wokół kościoła. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

16. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /21 i 23 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 8/31-40 i ul. Zakole 6/1-20
 
17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
18. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Marcin Kochowski z ul. Edukacji Narodowej 2. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 września 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
13 września /piątek/ – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
14 września /sobota/ – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
15 września /niedziela/ – w Radomyślu n/Sanem – odpust Matki Bożej Bolesnej.
 
2. W najbliższą sobotę w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, włączając się z w Ogólnopolskie wydarzenie „Polska pod krzyżem” zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej oraz Mszę św. Rozpoczęcie o godz. 17.15. Po Mszy św. pod krzyżem misyjnym dokonamy zawierzenia całej parafii Jezusowi Chrystusowi. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą do kościoła krzyż, który mamy w swoich domach.
 
3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

5. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych odbędzie dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00.
 
6. Ogólnoparafialne  rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego – działalności wszystkich grup w parafii /dzieci, młodzieży i dorosłych/ nastąpi w najbliższy czwartek 12 września: Msza św. o godz.18.00 i wspólne spotkanie integracyjne w domu parafialnym. Bardzo prosimy o obecność wszystkich należących do jakiejkolwiek grupy w parafii. Dziękujemy.
 
7. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.
 
8. NSZZ „Solidarność” Komisja Zakładowa przypomina, że wyjazd na Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę jest 14 września o godz. 12.30 z przystanku autobusowego w Gorzycach.

9. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Leżajska, Kalwarii Pacławskiej oraz Strachociny informujemy, że zapisujemy już na listę rezerwową. Wszystkich zapisanych prosimy o jak najszybsze  uzupełnienie danych. Jednocześnie przypominamy, że kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autobusie.
 
10. Zapraszamy na I Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku, 21 września /sobota/, wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.
 
11. Zapraszamy na film pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie WRZOS Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli w niedzielę za tydzień 15 września o godz. 14.15. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii.

12. Informujemy, że planowane jest wydanie książki-wspomnień o ks. Dziekanie Władysławie. Szczegółowe informacje dotyczące przekazania wspomnień /w formie pisemnej i elektronicznej/ oraz zdjęć /do zeskanowania/ będą przekazane za tydzień.
 
13. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane za tydzień w kopertach będą przeznaczone w całości na dokończenie kostki wokół kościoła. Łącznie do dzisiaj na ten cel zostało złożone: 33840 zł. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /13 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /14 i 16 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 8/1-30.
 
15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 września 2019 r.

01. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
3 września /wtorek/ – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota września.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
W I sobotę  nabożeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 18.00, różaniec fatimski oraz Apel Jasnogórski.

5. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla wszystkich szkół i przedszkola w Gorzycach jutro w poniedziałek Mszą św. o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św.
 
6. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych odbędzie się w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci razem z rodzicami na wspólną modlitwę /oczywiście z plecakami/.
 
7. Rozpoczynając nowy rok nauki podejmujemy pracę w grupach parafialnych dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do włączenia się dotychczasowych i nowych osób.
Informacje o pierwszych organizacyjnych spotkaniach:
Oaza Dzieci Bożych: piątek godz. 16.30
Oaza młodzieżowa: piątek po Mszy św. wieczornej
Lektorzy i ministranci: piątek godz. 16.30.
 
8. Ogólnoparafialne  rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego – działalności wszystkich grup w parafii /dzieci, młodzieży i dorosłych/ nastąpi w czwartek za tydzień 12 września: Msza św. o godz.18.00 i wspólne spotkanie integracyjne.
 
9. Legion Maryi zaprasza na adorację eucharystyczną w ramach dzieła Jerycha Różańcowego w tej wspólnocie – modlitwa w intencji licznych i błogosławionych powołań kapłańskich i zakonnych dzisiaj w godz. 19.00-22.00. 

10. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę 15 września na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.
 
11. NSZZ „Solidarność” Komisja Zakładowa, zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasnej Górze w dn. 14/15 września. Zapisy do 10 września w biurze związku. Wyjazd 14 września o godz. 12.30 z przystanku autobusowego w Gorzycach.

12. Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Leżajska, Kalwarii Pacławskiej oraz Strachociny w sobotę /28 września/. Wyjazd o godz. 6.30 /parking przy kościele/. W cenie 70 zł. zawarto przejazd autokarem, opłaty parkingowe, ubezpieczenie, lokalnych przewodników oraz obiad w Kalwarii Pacławkiej. Zapisy w zakrystii.

13. Zapraszamy na film pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie WRZOS Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli 15 września /niedziela/ o godz. 14.15. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii.

14. Bardzo dziękujemy za udział w parafialnej pieszej pielgrzymce do Radomyśla n/Sanem. Było nas ok. 250 osób. Msza św. w intencji pielgrzymów będzie 15 stycznia 2020 r. o godz. 7.00.
 
15. W imieniu organizatorów dziękujemy za udział w pielgrzymce do Tuchowa, Szczepanowa i Wadowic. Msza św. w intencji pielgrzymów 9 lutego 2020 r. o godz. 16.00.

16. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz dokończenia kostki wokół kościoła: w III niedzielę sierpnia na ten cel zebrano 10280 zł. Jednocześnie dziękujemy za przekazywane z własnej inicjatywy parafian środki na pomnik ks. Dziekana Władysława. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

17. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /6 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /7 i 9 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 10/31-60.
 
18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 sierpnia 2019 r.

20 sierpnia /we wtorek/ odszedł do Pana ks. Dziekan Władysław Drewniak. Polecając Miłosiernemu Bogu Ks. Dziekana ufamy, że Bóg wysłucha nasze modlitwy. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę w ciągu tych dni żałoby i pogrzebu, za zamówione Msze św. oraz okazaną pomoc w parafii. Ufamy, że podjęty trud oraz współpraca tak wielu osób, przyczyniła się do godnego i pełnego Bożego ducha przeżycia tych trudnych chwil w naszej parafii. Niech Bóg nam dopomaga w jak najlepszym kontynuowaniu dzieł duszpasterskich ks. Dziekana. Bóg zapłać wszystkim. 
 
1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
26 sierpnia /poniedziałek/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Msze św. o godz. 7.00 i 18.30.
27 sierpnia /wtorek/ – wsp. św. Moniki
28 sierpnia /środa/ – wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
29 sierpnia /czwartek/ – wsp. Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 
2. Dzisiaj po porannej Mszy św. wyruszyła parafialna piesza pielgrzymka do Radomyśla n/Sanem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz wspierającym pielgrzymów.

3. Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W tym roku przypada 80 rocz. wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji razem z Wójtem Gminy Gorzyce zapraszamy na upamiętnienie tego wydarzenia i modlitwę za poległych w obronie Polski.
1 września /niedziela za tydzień/ o godz. 4.45 /rano/ przy remizie OSP odbędzie się Apel Poległych, po którym przejdziemy do kościoła, gdzie ok. godz. 5.00 będzie sprawowana Msza św. Serdecznie zapraszamy.

5. Informujemy, że od dnia 1 września Msze św. wieczorne będą sprawowane o godz. 18.00.  
 
6. W poniedziałek za tydzień rozpoczniemy nowy rok szkolny. Zachęcamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2 września /poniedziałek/ o godz. 8.00.

7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach zaprasza rodziców dzieci zapisanych do oddziałów przedszkolnych (sześciolatków) na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek 29 sierpnia o godzinie 16.00 w budynku szkoły.

8. W imieniu organizatorów przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Tuchowa, Szczepanowa i Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach jest w środę o godz. 5.30 /miejsce zbiórki obok krzyża
na osiedlu i parking obok kościoła/.
 
9. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze.. Wyjazd o północy z 31.08/01.09 spod remizy OSP. Zapisy o pani Józefy Leśniak – sołtys Gorzyc.
 
10. NSZZ „Solidarność” Komisja Zakładowa, zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasnej Górze w dn. 14/15 września. Zapisy do 10 września w biurze związku. Wyjazd 14 września o godz. 12.30 z przystanku autobusowego w Gorzycach.

11. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę 15 września na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

12. Zapraszamy na film pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie WRZOS Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli 15 września /niedziela/ o godz. 14.15. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii.

13. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Informacje o przekazanych ofiarach na rzecz kostki wokół kościoła i na rzecz pomnika ks. Dziekana przekażemy za tydzień. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół zarówno w trakcie uroczystości pogrzebowych oraz wczoraj /14 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek
/31 sierpnia i 2 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 10/1-30.
 
15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
16. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. ks. Dziekan Władysław Drewniak z ul. Piłsudskiego oraz
śp. Anna Chruściel z ul. Działkowców 4. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11 sierpnia 2019 r.

Ks. Dziekan Władysław Drewniak jest nadal w szpitalu w bardzo poważnym stanie zdrowia. Ks. Dziekan bardzo dziękuje za każdą modlitwę i o nią nieustannie prosi.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
14 sierpnia /środa/ – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika
15 sierpnia /czwartek/ Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św.
w porządku niedzielnym.
Poświęcenie zbóż, ziół i owoców na każdej Mszy św.
17 sierpnia /sobota/ – wsp. św. Jacka, prezbitera.
 
2. Piesi pielgrzymi jutro przed południem dotrą po 9-ciu dniach na Jasną Górę. Zapraszamy jutro o godz. 7.00 i 18.30 na Msze św. dziękczynne za dzieło duchowego pielgrzymowania.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.30.

4. Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę za tydzień 18 sierpnia, na Mszy św. o godz. 10.30.

5. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu sierpniu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.
 
6. W imieniu organizatorów zapraszamy na pielgrzymkę do Tuchowa, Szczepanowa i Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach w dn. 28 sierpnia /środa/. Wyjazd o godz. 6.30 /miejsce zbiórki obok krzyża na osiedlu i parking obok kościoła/. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.  
 
7. Razem z policją zwracamy się z apelem o wielką ostrożność względem wszelkich wyłudzaczy pieniędzy metodą na „wnuczka, „policjanta”, „hydraulika” lub pod pozorem pracownika dostawcy prądu czy gazu. Jednocześnie wobec pojawiających się prób sprzedaży różnych dewocjonaliów oraz organizacji zbiórek pieniędzy powołując się na parafię, informujemy, że nie prowadzimy i nie udzieliliśmy żadnej zgody osobom prowadzącym takie zbiórki. Wszystkie prowadzone zbiórki pieniężne są zawsze ogłaszane
w kościele do publicznej wiadomości i tylko takie są realizowane. Bądźmy bardzo ostrożni. 

8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane
za tydzień w kopertach będą przeznaczone w całości na dokończenie kostki wokół kościoła. Łącznie
do dzisiaj na ten cel zostało złożone: 22400 zł. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /4 osoby/. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /17 i 19 sierpnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
z ul. Słonecznej 1/31-45 oraz z ul. Słonecznej 3/1-15.
 
10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli. Dzisiaj do Gościa Niedzielnego dołączono płytę z pieśniami patriotycznymi i religijnymi w wykonaniu Wojska Polskiego.
 
11. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Patryk Dul z ul. Zakole 10. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 sierpnia 2019 r.

Stan zdrowia ks. Dziekana Władysława Drewniaka jest nadal bardzo ciężki. Wymaga stałej opieki i kontroli medycznej. Ks. Dziekan bardzo dziękuje za każdą modlitwę i o nią nieustannie prosi.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
6 sierpnia /wtorek/ – Święto Przemienienia Pańskiego
8 sierpnia /czwartek/ – wsp. św. Dominika, prezbitera
9 sierpnia /piątek/ – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy
10 sierpnia /sobota/ – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
W niedzielę za tydzień odpust we Wrzawach – św. Wawrzyńca: suma odpustowa o godz. 11.00
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 
2. /Apel biskupa – dokument z Kurii/. Dziękując Panu Bogu za każde powołanie kapłańskie, zgodnie z prośbą bpa diecezji zachęcamy do podjęcia w najbliższą sobotę postu i modlitwy różańcowej w intencji powołań. Jednocześnie zachęcamy do udziału w adoracji eucharystycznej w kościele seminaryjnym w Sandomierzu. Czas adoracji dla naszego dekanatu wyznaczono  w godz. 8.00-9.00.

3. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek, miesiąc modlitwy o trzeźwość Narodu i miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Polecajmy wszystkie te sprawy w osobistych modlitwach oraz uczestnicząc m.in. w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.30.

4. Dzisiaj wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w której uczestniczy kilkanaście osób z naszej parafii razem ks. Damianem Szypułą. Zachęcamy, aby w czasie trwania pielgrzymki /4-12 sierpnia/ wziąć udział w duchowym pielgrzymowaniu uczestnicząc codziennie we Mszy św., przyjmując Komunię św. oraz włączając się w modlitwę różańcową. Zachęcamy także do podjęcia w tym czasie osobistych wyrzeczeń oraz postanowień. Każdego dnia na Mszach św. będzie podawana informacja na temat kolejnych etapów pielgrzymki.
 
5. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli na nocleg pielgrzymów z grupy Pieszej Pielgrzymki z Janowa Lubelskiego. Niech Boże błogosławieństwo wspiera Was i Wasze rodziny.
 
6. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu sierpniu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę 18 sierpnia na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

7. Dożynki parafialne odbędą się 18 sierpnia /niedziela/ na Mszy św. o godz. 10.30.
 
8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /10 i 12 sierpnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
z ul. Słonecznej 1/1-30.
 
9. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli. Za tydzień do Gościa Niedzielnego zostanie dołączona płyta z pieśniami patriotycznymi i religijnymi w wykonaniu Wojska Polskiego.
 
10. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Barbara Filipczak z ul. 11 Listopada 4 oraz śp. Wiesław Ziemiański z ul. 11 Listopada 2, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…