1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  30 listopada /środa/ – Święto św. Andrzeja, Apostoła
  3 grudnia /sobota/ – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 1. Adwentem rozpoczęliśmy nowy rok kościelny. Na Mszach Św. poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Zwracamy się prośbą do parafian z poszczególnych ulic i bloków o pomoc w rozprowadzeniu opłatków w parafii. Dobrowolne ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Przy kościele można nabywać świece Caritas /mała 12 zł.; duża 25 zł./.
 1. W kościele pojawiła Choinka Pełna Dobroci. Serce to jedno dziecko z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy do przygotowania anonimowo paczki świątecznej dla naszych najmłodszych. Prezenty przyniesione do kościoła /do dn. 11 grudnia – niedziela/ zostaną przed świętami przekazane dzieciom.
 1. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach zapraszamy do domu parafialnego na śniadanie adwentowe. W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. W związku z powyższym potrzebujemy pomocy osób dorosłych /na każdy dzień 2-3 osoby/. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w zakrystii chętnych do pomocy.
 1. Dzieci zachęcamy do przygotowania serc dla wylosowania na Roratach codziennie figury Matki Bożej, którą będzie można zabrać na jeden dzień do siebie do domu.
 1. Po Roratach w kościele odmawiamy brewiarz – Jutrznię. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszy Św. wieczornej.
 2. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela grudnia.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
  Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
  W I czwartek i I piątek kancelaria parafialna jest nieczynna.
  Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
 1. W najbliższy piątek i sobotę w wybranych sklepach w Gorzycach będzie prowadzona zbiórka żywności Caritas na rzecz potrzebujących. Bardzo dziękujemy za ofiarność i życzliwość. Jednocześnie potrzebujemy osób dorosłych, jako opiekunów /1 godz. w sobotę/ przy zbiórce przez dzieci i młodzież.
 1. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii w 2023 r. Wyjazd odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał 24 dni. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
 2. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 3. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 3 osoby. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła /w sobotę o godz. 8.00/ parafian z ul. Działkowców 2/1-30.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra o Bożym Miłosierdziu
  są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Alicja Jazownik z ul. Zakole 8, której pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2022 r.
Przewiń do góry