„Spotkajmy się w Rzymie” 23-26 stycznia 2023 r. (poniedziałek-czwartek)

Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź.

Jest to propozycja prywatnego a jednocześnie wspólnego pobytu w Wiecznym Mieście – Rzymie. Podjęcie takiego trybu wyjazdu pozwoli nam obniżyć koszty pobytu. Każdy z uczestników wykupuje samodzielnie bilet lotniczy zgodnie ze wskazówkami: jakie linie lotnicze, lotniska oraz daty wylotu i przylotu. Zakwaterowanie zostało zarezerwowane u sióstr pallotynek  – lokalizacja bardzo blisko Placu Św. Piotra na Watykanie (strona internetowa miejsca noclegowego). Zwiedzanie Rzymu z licencjonowanym przewodnikiem Panią Aleksandrą Marzyńską (strona internetowa pani przewodnik) będzie realizowane wspólnie, podobnie uczestnictwo w Mszach Św. (m.in. Msza Św. przy grobie św. Jana Pawła II w czwartek 26 stycznia o godz. 7.10) oraz w audiencji generalnej z Ojcem Świętym. Śniadanie w wersji włoskiej (zazwyczaj kawa i coś na słodko) będzie serwowane w domu u sióstr, natomiast pozostałe wyżywienie będzie we własnym zakresie (można zabrać coś swojego, jednak sugeruje się posmakować lokalnej kuchni włoskiej: oczywiście według możliwości finansowych oraz upodobań kulinarnych).

Wyjazd odbędzie się niezależnie od liczby uczestników: oczywiście im więcej osób tym mniejsze koszty np. na przewodnika czy transportu na lotnisko w Polsce.

Potwierdzeniem udziału w wyjeździe będzie przesłanie na adres xmk@op.pl potwierdzenia wykupionego biletu lotniczego, który otrzymacie Państwo od linii lotniczych.

Termin przysłania dokumentu ustalamy wstępnie na dn. 30 grudnia 2022 r. z możliwością ewentualnego skrócenia lub przedłużenia. W sytuacji wyczerpania zarezerwowanych miejsc w hotelu będziemy na bieżąco informować o możliwości wyjazdu. Pamiętajmy, że decyduje kolejność zgłoszeń. Zanim dokonamy zakupu biletu warto upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca w hotelu. Jedynym ograniczeniem udziału będą zarezerwowane miejsca w hotelu.

Zalecamy monitorowanie cen biletów lotniczych ze względu na ich częstą zmianę (czasami warto poczekać kilka dni, aby cena była mniejsza).   

Dane szczegółowe oraz wstępne wyliczenia kosztów (orientacyjne)

Lot w obie strony tanimi liniami lotniczymi: WIZZAIR

Wylot do Rzymu: 23.01.2023 r : Warszawa (Okęcie) o godz. 17.45 lądowanie w Rzymie 20.10

Powrót do Warszawy: 26.01.2023 r. : Rzym (Fiumicino) o godz. 20.45 lądowanie w Warszawie 23.10

/na dzień 16.12.2022 r. cena biletu w obie strony za jedną osobę z bagażem rejestrowanym 20 kg oraz odprawą online to kwota ok. 880 zł.; każdy musi sam rozeznać jaki bagaż wykupi; sugeruje się wykupienie bagażu rejestrowanego 20 kg.; w sytuacji wyjazdu dwóch osób np. małżonków sugeruje się jeden bagaż/. Obowiązkowo należy wykupić odprawę online.

  1. Zakwaterowanie: nocleg + śniadanie włoskie: ok. 50 €/os. na dzień czyli łącznie 150 €/os.
  2. Transport na/z lotniska: Warszawa ok. 150 zł./os.; Rzym ok. 30 €/os.
  3. Bilety wstępu (muzea watykańskie), metro, system słuchawkowy tour-guide: ok. 30€/os.
  4. Przewodnik (w dwa dni po 5 godz. na każdy dzień): przy min. 20 os. ok. 30 €
  5. Koniecznym jest bezpłatne wyrobienie w Polsce w oddziale NFZu europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ
  6. Posiłki we własnym zakresie + osobiste wydatki.
„SPOTKAJMY SIĘ W RZYMIE” – informacje dotyczące pielgrzymki
Przewiń do góry