1. Dzisiaj niedzielą Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu będzie o godz. 15.00 i będzie wyjątkowo połączone ze zmianą tajemnic różańcowych – z racji I niedzieli kwietnia.
  2. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca. Na Mszach Św.
    o godz. 7.00 i 18.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  3. W najbliższym tygodniu odbędą się obowiązkowe spotkania dopuszczające młodzież do bierzmowania. Będą one miały miejsce w obecności rodziców. Terminarz spotkań zostanie przekazany zainteresowanym. Młodzież opowiadając o sobie ma przekonać nas i rodziców, że jest przygotowana do przyjęcia tego sakramentu. Bierzmowanie odbędzie się 18 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00.
  4. W naszej diecezji trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Zachęcamy do zapoznania się z programem oraz do udziału w wydarzeniach.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę do południowej Hiszpanii – przepięknej Andaluzji w terminie „długiego weekendu majowego” 30.04-7.05.2024. Jest cały czas możliwość zapisania i udziału. Szczegółowe informacje o pielgrzymce są dostępne na stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń.
  6. Lektorem miesiąca marca i tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem miesiąca Maurycy Świergul a tygodnia Karol Ciepliński, młodszym ministrantem miesiąca i tygodnia Miłosz Chajnowski.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 13 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła pierwszą grupę rodzin młodzieży bierzmowanej.
  8. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Sławomir Gogół i śp. Ryszard Ciepliński z ul. 3 Maja 5 oraz śp. Józef Kawęcki z ul. 11 Listopada 4, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 7 kwietnia 2024 r.