1. Dzisiejszą niedzielą w Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Również dzisiaj przypada Święto Chrztu Polski.
  1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszach Św. wieczornych.
  1. W najbliższym tygodniu od poniedziałku do środy odbędą się obowiązkowe spotkania bezpośredniego przygotowania młodzieży do bierzmowania. Młodzież przychodzi na Mszę Św. na godz. 18.00 po której jest nabożeństwo oraz spotkanie. Bierzmowanie odbędzie się w najbliższy czwartek (18 kwietnia) o godz. 18.00.
  1. W najbliższą sobotę w naszej diecezji rozpocznie się nawiedzenie relikwii bł. rodziny Ulmów z Markowej. Nasz dekanat przypisany jest do rejonu tarnobrzeskiego i w kościele w Tarnobrzegu na Serbinowie uroczystości nawiedzenia będą miały miejsce w sobotę od godz. 16.00 i potrwają do niedzieli do godz. 15.00. Zachęcamy do udziału.
  1. Dyrektor Katolickiego Domu Kultury w Sandomierzu zaprasza na wydarzenia kulturalne zaplanowane na najbliższe terminy. Szczegółowe informacje są na plakatach w gablocie parafialnej.
  1. W najbliższą środę w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się charytatywny kiermasz ciast dla dziewczynki u której zdiagnozowano anemię aplastyczną w postaci ciężkiej. Ciasta przygotowują rodzice uczniów i wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariuszy. Dziękujemy za wsparcie kiermaszu.
  1. W najbliższą środę i czwartek w remizie OSP w Gorzycach będzie można otrzymać nieodpłatną pomoc w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie dla rolników. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie parafialnej.
  1. Zapraszamy na pielgrzymkę do południowej Hiszpanii – przepięknej Andaluzji w terminie „długiego weekendu majowego” 30.04-7.05.2024. Jest cały czas możliwość zapisania i udziału. Szczegółowe informacje o pielgrzymce są dostępne na stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń.
  1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
  1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Za tydzień w III niedzielę kwietnia ofiary w kopertach będą przeznaczone na dalsze prace w dzwonnicy.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 12 osób. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła w dwa dni: w środę o godz. 16.00 drugą grupę rodziców młodzieży bierzmowanej oraz w sobotę o godz. 8.00 parafian z ul. Chopina, Moniuszki, Krasickiego, Tuwima, Reja, Leśmiana. Dziękujemy również 5 panom za pomoc przy rozbiórce Grobu Pańskiego.
  1. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Wiesław Kociołek z Zalesia Gorzyckiego, którego pogrzeb odbędzie w najbliższych dniach. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 kwietnia 2024 r.