1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszach Św. wieczornych.
  1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Mateusza Kusztyba pochodzącego z naszej diecezji a obecnie pracującego na misjach w Afryce w Botswanie. Przez całą niedzielę głosi Słowo Boże dzieląc się radościami i trudnościami pracy misyjnej. Po Mszach Św. jest możliwość osobistej rozmowy z misjonarzem oraz wsparcia materialnego Jego posługi (ofiary do puszki). W Jego imieniu bardzo dziękujemy za życzliwość i hojność (obecnie wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na zakup środka transportu w Afryce – samochodu). Strona internetowa ks. Mateusza: www.mateuszmisje.pl
  1. Od poniedziałku do środy we wszystkich szkołach naszej parafii odbędą się szkolne rekolekcje. Rekolekcje poprowadzi nasz dzisiejszy gość ks. misjonarz Mateusz Kusztyb. W poniedziałek i wtorek spotkania w szkołach a w środę spotkanie w kościele w godz. 8.00-9.30.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
    Adoracja Eucharystyczna w każdy czwartek o godz. 17.30 – w intencji powołań kapłańskich i o świętość kapłanów. Zapraszamy szczególnie do modlitwy osoby z dzieła „Margaretka”.
    Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 i 19.00 (kancelaria jest czynna w godz. 16.00-16.45).
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
  1. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową przeżywaną w nocy, w ciszy, indywidualnie w najbliższy piątek 15 marca. Są wyznaczone trzy trasy: Gorzyce-Stalowa Wola (Rozwadów) ok. 24 km., Gorzyce-Gorzyce ok. 33 km., Gorzyce-Sulisławice ok. 43 km. Na stronie www.edk.org.pl są dostępne zapisy; widoczna jest tylko trasa najdłuższa (wówczas w informacjach należy dodać, którą trasę się wybiera zamiennie). Rozpoczęcie wydarzenia 15 marca Mszą Św. o godz. 20.00.
  1. Nasza parafia włączy się w ogólnopolską nowennę w intencji Ojczyzny (od dn. 16 marca) oraz rozpoczynającą się dzisiaj nowennę przed Uroczystością Św. Józefa, którą będziemy odmawiać po Mszach Św. wieczornych lub na przypadających nabożeństwach.
  1. Zapraszamy na parafialne rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Przewidziano dodatkowe spotkania: w poniedziałek: adoracja eucharystyczna; we wtorek po Mszy Św. godz. 18.00 nauka stanowa dla rodziców. Rekolekcje poprowadzi ks. Damian Szypuła – były nasz wikariusz a obecnie posługujący w Opatowie. Parafialna spowiedź przedświąteczna będzie w Wielki Poniedziałek.
  1. Poświęcenie modlitewników dla dzieci przed I Komunią Św. za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.00. Po Mszy Św. spotkanie dla rodziców.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności Caritas. Podziękowanie kierujemy do darczyńców oraz dużej grupy wolontariuszy i opiekunów.
  2. Sanktuarium w Radomyślu nad Sanem zaprasza na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Violi Brzezińskiej w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00.
  3. Zapraszamy na pielgrzymkę do południowej Hiszpanii – przepięknej Andaluzji w terminie „długiego weekendu majowego” 30.04-7.05.2024. Jest cały czas możliwość zapisania i udziału. Szczegółowe informacje o pielgrzymce są dostępne na stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń.
  4. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 5 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z bloku ul. Działkowców 4/36-70 + domy jednorodzinne.
  6. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Za tydzień w III niedzielę marca ofiary w kopertach będą przeznaczone na dalsze prace w dzwonnicy.
    Przy kościele można nabywać czekoladowe baranki Caritas oraz palmy wielkanocne.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 marca 2024 r.