1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Przewidziano dodatkowe spotkania: w poniedziałek: adoracja eucharystyczna;
    we wtorek w dzień św. Józefa po Mszy Św. godz. 18.00 nauka stanowa dla rodziców.
    Rekolekcje prowadzi ks. Damian Szypuła – były nasz wikariusz a obecnie posługujący w Opatowie. Ofiary składane na tace w ciągu tygodnia będą podziękowaniem ojcu rekolekcjoniście.
    Parafialna spowiedź przedświąteczna będzie w Wielki Poniedziałek.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
    Adoracja Eucharystyczna w czwartek o godz. 17.30 – w intencji powołań kapłańskich i o świętość kapłanów. Zapraszamy szczególnie do modlitwy osoby z dzieła „Margaretka”.
    W najbliższy piątek odbędzie się tylko jedna droga krzyżowa ulicami parafii: Gorzyce Wieś. Rozpoczęcie w kościele Mszą Św. o godz. 17.00.
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  1. Poświęcenie modlitewników dla dzieci przed I Komunią Św. odbędzie się dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.00. Po Mszy Św. spotkanie dla rodziców.
  1. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm
    na każdej Mszy Św., uroczysta procesja o godz. 12.00.
  1. Jutro 18 marca przypada dzień urodzin śp. ks. dziekana Władysława Drewniaka – pamiętajmy
    o Nim w naszych modlitwach w kościele i na cmentarzu.
  2. Zapraszamy na pielgrzymkę do południowej Hiszpanii – przepięknej Andaluzji w terminie „długiego weekendu majowego” 30.04-7.05.2024. Jest cały czas możliwość zapisania i udziału. Szczegółowe informacje o pielgrzymce są dostępne na stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń.
  1. Lektorem tygodnia został Bartosz Nagórny, starszym ministrantem tygodnia Karol Ciepliński, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 6 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Sienkiewicza.
  1. Podobnie jak rok temu zwracamy się z prośbą o pomoc przy budowie Grobu Pańskiego przy ułożeniu kostki brukowej. Zapraszamy wszystkich chętnych w piątek o godz. 9.00.
  1. Odbiór paczek świątecznych w ramach pomocy Caritas odbędzie się w środę i czwartek w godz. 16.00-18.00 w domu parafialnym.
  1. W imieniu księdza misjonarza Mateusza Kusztyba dziękujemy za życzliwość oraz wsparcie pracy misyjnej. Zachęcamy do zapoznania się z Jego stroną internetową: www.mateuszmisje.pl
  1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii oraz za przekazane art. spożywcze i przemysłowe na plebanię i do kościoła. W minionym tygodniu dokonaliśmy modernizacji oświetlenie w prezbiterium i rozpoczęliśmy montaż mebli do sklepiku Caritas, który będzie w dzwonnicy. Dzisiaj ofiary w kopertach są przeznaczone na dalsze prace w dzwonnicy.
    Przy kościele można nabywać czekoladowe baranki Caritas oraz palmy wielkanocne.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

17-20 MARCA 2024 r.

17 marca – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Msze św.:  7.00; 9.00;  10.30;  12.00; 16.00; 18.00
Gorzkie Żale: 17.00

18 marca – PONIEDZIAŁEK

Msze św.: 7.00;  18.00
Adoracja eucharystyczna: po Mszy o godz. 18.00

19 marca – WTOREK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA

Msze św.: 7.00; 18.00
Nauka stanowa dla rodziców: po Mszy Św. o godz. 18.00.

20 marca – ŚRODA

Msze św.: 7.00; 18.00
Nowenna do Matki Bożej: po Mszy Św. o godz. 18.00.

22 marca – PIĄTEK

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PARAFII

Msza św. godz. 17.00; Droga Krzyżowa: ok. 17.45 – przed kościołem

SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA

25 marca – WIELKI PONIEDZIAŁEK:
godz. 9.00-12.00;15.00-18.00

Rekolekcje prowadzi:

Ks. Damian Szypuła – nasz były wikariusz a obecnie posługujący w Opatowie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 marca 2024 r.