1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszach Św. wieczornych.
  1. Za tydzień będzie w naszej parafii ks. Mateusz Kusztyb pochodzący z naszej diecezji a obecnie pracujący na misjach w Afryce w Botswanie. Przez całą niedzielę będzie głosił Słowo Boże dzieląc się radościami i trudnościami pracy misyjnej. Po Mszach Św. będzie możliwość osobistej rozmowy z misjonarzem oraz wsparcia materialnego Jego posługi. W Jego imieniu bardzo dziękujemy za życzliwość i hojność (obecnie wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na zakup środka transportu w Afryce – samochodu). Strona internetowa ks. Mateusza: www.mateuszmisje.pl
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
    Adoracja Eucharystyczna w najbliższy I czwartek marca od godz. 15.00 – w intencji powołań kapłańskich i o świętość kapłanów. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
    Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 i 19.00 (kancelaria jest czynna w godz. 16.00-16.45).
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00, które dzisiaj będą połączone ze zmianą tajemnic różańcowych.
    Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za dwa tygodnie w niedzielę.
  1. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową przeżywaną w nocy, ciszy i indywidualnie 15 marca /piątek/. Będą przygotowane trzy trasy: Gorzyce-Stalowa Wola (Rozwadów) ok. 24 km., Gorzyce-Gorzyce ok. 33 km., Gorzyce-Sulisławice ok. 43 km. Na stronie www.edk.org.pl będą dostępne zapisy; widoczna będzie tylko trasa najdłuższa (wówczas w informacjach należy dodać, którą trasę się wybiera zamiennie). Rozpoczęcie wydarzenia 15 marca Mszą Św. o godz. 20.00.
  1. W najbliższy piątek i sobotę w wybranych sklepach w Gorzycach będzie prowadzona zbiórka żywności Caritas na rzecz potrzebujących. Bardzo dziękujemy za ofiarność i życzliwość. Jednocześnie potrzebujemy osób dorosłych, jako opiekunów /po 1 godz. w sobotę/. Informacje w zakrystii.
    Od dzisiaj przy kościele można nabywać czekoladowe baranki Caritas oraz palmy wielkanocne.
  1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach informuje, że prowadzi rekrutację na nowy rok szkolny do oddziałów przedszkolnych dla sześciolatków oraz do klasy I. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.
  1. Zapraszamy na pielgrzymkę do południowej Hiszpanii – przepięknej Andaluzji w terminie „długiego weekendu majowego” 30.04-7.05.2024. Jest cały czas możliwość zapisania i udziału. Szczegółowe informacje o pielgrzymce są dostępne na stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń.
  1. Lektorem miesiąca lutego i tygodnia został Bartosz Nagórny, starszym ministrantem miesiąca Karol Ciepliński i Maurycy Świergul, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem miesiąca i tygodnia Miłosz Chajnowski.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 9 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z bloku ul. Działkowców 4/1-35.
  1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Adam Grzywacz ul. Odlewników, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek i śp. Leszek Krakowiak z ul. Żwirki i Wigury 11, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższych dniach. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 marca 2024 r.