1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:
  22 maja (poniedziałek) – wsp. św. Rity
  26 maja (piątek) – Dzień Matki – pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie i słowie życzeń.
 1. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki, która kończy okres wielkanocny. Nowenna przed uroczystością każdego dnia w trakcie nabożeństw majowych.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy św. wieczornej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00. W wyznaczone dni po nabożeństwie w kościele, do modlitwy „w terenie” dołączą również księża. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19.30.
  24 maja /środa/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu obok świetlicy
  25 maja /czwartek/ – Przybyłów – przy krzyżu koło skrętu na Orliska
  26 maja /piątek/ – kościół – przy figurze Matki Bożej.
 1. Msze Św. za uczestników maryjnych nabożeństw majowych będą o godz. 18.00: 30.05 z ul. Szkolnej, Zielonej; 31.05 z Osiedla ul. Słoneczna, Działkowców; 1.06 z Osiedla ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada; 2.06 z Zalesia Gorzyckiego – na cyplu.
 1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 9.00 odbędzie się Uroczystość I Rocznicy Komunii Świętej. Dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 1. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć członków Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”. Charyzmatem wspólnoty jest pomoc w uzdrowieniu sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Usłyszymy świadectwa o niełatwym życiu małżeńskim w kryzysie, które dzięki zaufaniu w Boga zostało ocalone. Po Mszach Św. będzie możliwość indywidualnej rozmowy.
 1. Zapraszamy na pielgrzymką do Ziemi Świętej w dniach 1-8.05.2024. Zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
 1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Jakub Idec.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: rodzicom dzieci rocznicowych. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Żwirki i Wigury 4.
 1. Dziękujemy za kwiaty do wystroju kościoła rodzicom dzieci rocznicowych. Będziemy wdzięczni za kwiaty do wystroju kościoła z naszych ogrodów i działek. Najlepiej przynosić je w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
  Dzisiaj w III niedzielę maja ofiary składane w kopertach są przeznaczone na dalsze prace w dzwonnicy. W ostatnim czasie zamontowano i uruchomiono panele fotowoltaiczne dla kościoła i dzwonnicy oraz trwają prace – układanie płytek na I piętrze w dzwonnicy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o znakach Bożej męki są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Apolonia Zając z ul. Żwirki i Wigury 4 oraz śp. Krystyna Świergul-Budziło ze Stalowej Woli związana z Zalesiem Gorzyckim, której pogrzeb odbędzie się u nas we wtorek. Polecajmy Je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21 maja 2023 r.
Przewiń do góry