1. We wtorek /16 maja/ przypada odpust św. Andrzeja Boboli. Uroczysta Msza Św. z procesją o godz. 11.00. Pozostałe Msze Św. o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Bardzo prosimy o czynny udział w procesji: wszystkie dzieci – a szczególnie komunijne i rocznicowe, strażaków do baldachimu, feretronów, osoby do niesienia obrazów. Kazanie odpustowe o godz. 11.00 wygłosi ks. Roman Janiec – kanclerz Kurii Diecezjalnej. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy Św. o godz. 16.00.
  W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00. Dzieci otrzymują specjalne obrazki. Dziękujemy za śpiew litanii maryjnej przy krzyżach i figurkach w gronie rodziny oraz sąsiadów. Dziękujemy za uporządkowanie i ustrojenie miejsca modlitwy. W wyznaczone dni po nabożeństwie w kościele, do modlitwy „w terenie” dołączą również księża. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19.30.
  15 maja /poniedziałek/ – ul. Szkolna i Zielona – przy krzyżu
  17 maja /środa/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Słoneczna, Działkowców
  18 maja /czwartek/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada
  19 maja /piątek/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu na Cyplu
  24 maja /środa/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu obok świetlicy
  25 maja /czwartek/ – Przybyłów – przy krzyżu koło skrętu na Orliska
  26 maja /piątek/ – kościół – przy figurze Matki Bożej.
 1. Msze Św. za uczestników maryjnych nabożeństw majowych będą o godz. 18.00: 22.05 z Pączka Gorzyckiego; 23.05 z Górki Plebańskiej; 24.05 z ul. Podwale; 25.05 z Motycza Poduchownego.
 1. Dzisiaj odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. Dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywały swój „Biały Tydzień”.
  Uroczystość I Rocznicy Komunii Św. odbędzie się za tydzień na Mszy Św. o godz. 9.00.
 1. W czwartek /18 maja/ przypada Święto Patronalne Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach. Zapraszamy na dodatkową Mszę Św. o godz. 8.00.
 1. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w czasie której będziemy prosili Boga o dar powołań kapłańskich i zakonnych. Zgodnie z prośbą z Kurii Diecezjalnej oraz dekanalną sztafetą modlitewną o powołania w najbliższą sobotę od godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu (koronka do Bożego Miłosierdzia), następnie do godz. 18.00 adoracja indywidualna w ciszy, po Mszy Św. nabożeństwo majowe i kontynuacja adoracji; o godz. 20.30 wspólny różaniec, zakończenie adoracji i Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Ziemi Świętej organizujemy drugą grupę w terminie 1-8.05.2024 /ten sam przewodnik, biuro podróży, program i cena/. Osoby zainteresowane przepisaniem z terminu lutowego na majowy prosimy o kontakt. Zapraszamy wszystkich do pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii. Z racji na długi termin do pielgrzymki zachęcamy do zapisania się także na ewentualną listę rezerwową. Informacje na stronie internetowej parafii.
 1. Lektorem tygodnia Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: rodzicom dzieci komunijnych. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci rocznicowych.
 1. Dziękujemy za kwiaty do wystroju kościoła rodzicom dzieci komunijnych i nowożeńcom. Za tydzień w III niedzielę maja ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na dalsze prace w dzwonnicy.
 2. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o znakach Bożej męki są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W tygodniu odszedł od nas śp. Janina Rajtar z ul. Krótkiej. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 maja 2023 r.
Przewiń do góry