1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:
    29 czerwca /poniedziałek/ – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki KościołaMsze Św. o godz. 7.00; 11.00; 16.00 i 18.00 – nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 16.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
    31 maja /środa/ – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
    1 czerwca /czwartek/ – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    2 czerwca /piątek/ – wsp. bł. męczenników sandomierskich Sadoka i Towarzyszy
    3 czerwca /sobota/ – wsp. św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy św. wieczornej.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe i czerwcowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej
    a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00.
  1. Dziękujemy za udział w maryjnych nabożeństwach majowych przy krzyżach i figurach. Msze Św. za uczestników tej modlitwy z minionego tygodnia będą o godz. 18.00: 5.06 z Zalesia Gorzyckiego krzyż przy świetlicy; 6.06 z Osiedla Przybyłów; 7.06 z figury Matki Bożej przy kościele.
  1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela czerwca.
    Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w I piątek i I sobotę /po potwierdzeniu telefonicznym/.
    Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
    I sobota różaniec fatimski i nabożeństwo czerwcowe po Mszy Św. wieczornej.
    W niedzielę za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
    Kancelaria parafialna w I czwartek i I piątek będzie nieczynna.
  1. Tegoroczne obchody Bożego Ciała /8 czerwca/ odbędą się w Motyczu Poduchownym. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 9.00 nad jeziorem. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia; strażaków do chorągwi, baldachimu; osoby do obrazów, poduszek, różańca i wszystkich parafian.
  1. Dzisiaj gościmy członków Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”. Charyzmatem wspólnoty jest pomoc w uzdrowieniu sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Usłyszymy świadectwa o niełatwym życiu małżeńskim w kryzysie. Po Mszach Św. będzie możliwość indywidualnej rozmowy.
  1. Msza Św. dziękczynna za przyjęcie bierzmowania przez młodzież kl. 8 odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy Św. młodzież otrzyma dyplomy potwierdzających przyjęcie tego sakramentu.
  1. W środę ks. Łukasz razem z kolegami z roku święceń, będzie w naszej parafii obchodził 15 rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 w czasie której kazanie wygłosi wieloletni ojciec duchowny seminarium ks. Jacek Beksiński.
  1. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa 8 czerwca /Boże Ciało/. Wyjazd o 16:00, powrót ok. 24.00; koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
  1. Zapraszamy na pielgrzymką do Ziemi Świętej w dniach 1-8.05.2024. Zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
  1. Dnia 17 czerwca o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej „Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Wstęp wolny. Zapraszamy.
  2. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny i Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Wiktor Fietko.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 4 osoby. W najbliższym tygodniu w sobotę godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Żwirki i Wigury 11 + domy i Metalowców 10.
  2. Dziękujemy 4 rodzinom: za wis – tatarak do dekoracji kościoła oraz kwiaty do ołtarza. Dziękujemy za kwiaty na przyszły tydzień, które najlepiej przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
  3. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  4. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego oraz kwartalnik Niedziela. Magazyn. Zachęcamy do lektury.
  1. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Katarzyna Paściak z ul. 11 Listopada 8/30. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 maja 2023 r.