1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:
    8 maja (poniedziałek) – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
    13 maja (sobota) – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; rocznica zamachu na św. Jana Pawła II.
    Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00 będzie połączona z nabożeństwem majowym.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę
    po Mszy Św. o godz. 16.00. Dzieci otrzymują specjalne obrazki. Dziękujemy za śpiew litanii maryjnej przy krzyżach i figurkach w gronie rodziny oraz sąsiadów. Dziękujemy za uporządkowanie i ustrojenie miejsca modlitwy. W wyznaczone dni po nabożeństwie w kościele, do modlitwy „w terenie” dołączą również księża. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19.30.
    9 maja /wtorek/ – Pączek Gorzycki – przy figurze Matki Bożej
    10 maja /środa/ – Górka Plebańska – przy figurze Matki Bożej
    11 maja /czwartek/ – ul. Podwale – przy krzyżu na wale
    12 maja /piątek/ – Motycze Poduchowne – przy krzyżu
    15 maja /poniedziałek/ – ul. Szkolna i Zielona – przy krzyżu
    17 maja /środa/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Słoneczna, Działkowców
    18 maja /czwartek/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada
    19 maja /piątek/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu na Cyplu
    24 maja /środa/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu obok świetlicy
    25 maja /czwartek/ – Przybyłów – przy krzyżu koło skrętu na Orliska
    26 maja /piątek/ – kościół – przy figurze Matki Bożej.
  1. Bardzo dziękujemy za opiekę nad figurami i krzyżami. W sytuacji remontów prosimy o wcześniejsze informacje w celu omówienia planowanych prac. Oczywiście każda pomoc i sugestie są bardzo cenne. Te święte miejsca mają nam wszystkim służyć jak najdłużej i najpiękniej.
  1. Za tydzień w niedzielę 14 maja odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. Rozpoczęcie modlitwą przy kościele o godz. 10.00. Osoby niezwiązane z uroczystością prosimy o udział w Mszy Św. w pozostałych godzinach. Dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
    I Spowiedź Święta dzieci odbędzie w najbliższy piątek o godz. 15.00. Z tej racji kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
    Uroczystość I Rocznicy Komunii Św. odbędzie się za dwa tygodnie na Mszy Św. o godz. 9.00.
  1. Osoby zainteresowane parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 3-10.02.2024 r. informujemy, że obecnie zapisujemy na listę rezerwową. Z racji na długi czas do pielgrzymki zachęcamy do zapisów.
  1. Lektorem miesiąca został Bartosz Piwowar, lektorem tygodnia Ksawery Świergul, starszym ministrantem miesiąca i tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem miesiąca i tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem miesiąca i tygodnia Wiktor Brodaczewski.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 11 osób. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci komunijnych.
  1. Dziękujemy i prosimy o przekazanie kwiatów do wystroju kościoła z ogrodów i działek. Kwiaty można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o znakach Bożej męki są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
  1. W tygodniu odszedł od nas śp. Jan Iskra z ul. Zakole 6, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższe dni w Stalowej Woli. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 maja 2023 r.