1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:
24 kwietnia (poniedziałek) – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski
25 kwietnia (wtorek) – Święto św. Marka, Ewangelisty
29 kwietnia (sobota) – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła,Patronki Europy.

 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
 2. Z okazji Tygodnia Biblijnego oraz Narodowego Czytania Pisma Świętego podjęliśmy zadanie nagrania kolejnej Ewangelii tym razem wg. św. Jana. Nagrane filmiki – kolejne rozdziały, będziemy udostępniać w portalach społecznościowych parafii w ciągu całego tygodnia.
 1. Z okazji Tygodnia Biblijnego ogłaszamy konkurs dla dzieci z klas nauczania początkowego i klas szkoły podstawowej na obrazek nawiązujący do dowolnego fragmentu Ewangelii św. Jana. Obrazek musi być wykonany samodzielnie przez dziecko, dowolną techniką, w formacie kartki z bloku (A4). Prace należy oddać do piątku w szkole (nauczycielom katechezy) lub dostarczyć do zakrystii. Prace należy podpisać oraz oznaczyć jakiego fragmentu Ewangelii dotyczą. Najciekawsze zostaną przedstawione w kościele w następną niedzielę. Uczestników konkursu zapraszamy za tydzień na Mszę Św. o godz. 12.00.
 1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w naszej diecezji w najbliższą sobotę obchodzi Jubileusz 30-lecia działalności. Uroczysta Msza Św. odbędzie się w katedrze w Sandomierzu o godz. 13.30. Młodzież z naszej parafii również uczestniczy w tym Jubileuszu. Szczegóły wydarzenia są na tablicy ogłoszeń.
 1. W zakrystii jest do nabycia książka naszego ks. Łukasza pt. „Spowiedź dziś”. Zapraszamy.
 1. Dziękujemy za udział pielgrzymce do Wadowic, Oświęcimia, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa – Łagiewniki. Msza Św. za pielgrzymów będzie 30 kwietnia o godz. 12.00.
 2. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 9 osób. W najbliższą sobotę /o godz. 8.00/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z Motycza Poduchownego (II część: od krzyża do drogi krajowej oraz wzdłuż drogi krajowej a także w kierunku osiedla i Przybyłowa.
 1. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Dziękujemy i prosimy o przekazanie kwiatów do wystroju kościoła z ogrodów i działek. Kwiaty można przynosić do zakrystii najlepiej w piątek wieczorem. Bóg zapłać.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o znakach Bożej męki są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Bronisława Czeladka z ul. Przybyłów, śp. Mirosław Chmielewski z ul. Zakole 4 oraz śp. Tadeusz Sułkowski z Pl. Mieszczańskiego 6. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23 kwietnia 2023 r.
Przewiń do góry