1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00. Zachęcamy do śpiewu litanii maryjnej przy krzyżach i figurkach.
 1. Adoracja eucharystyczna w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej będą połączone z nabożeństwem majowym.
 2. 3 maja /środa/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Św. niedzielny. Msza Św. za Ojczyznę o godz. 9.00. Po niej uroczystości patriotyczne przy Pomniku Grunwaldzkim. Z racji uroczystości parking do południa będzie niedostępny.
 1. 4 maja /czwartek/ – wsp. św. Floriana, męczennika – patrona strażaków. Bardzo serdecznie zapraszamy strażaków – szczególnie OSP Gorzyce i OSP Motycze Poduchowne ze sztandarami, oraz ich rodziny do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00.
 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela maja.
  Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w I piątek i I sobotę /po potwierdzeniu telefonicznym/.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00. Nabożeństwo majowe w te dni wyjątkowo o godz. 17.45.
  I sobota – pierwszy różaniec fatimski i nabożeństwo majowe po Mszy Św. wieczornej.
  W niedzielę za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
  Kancelaria parafialna w I czwartek i I piątek będzie nieczynna.
 1. W Tygodniu Biblijnym trwały nagrania Ewangelii św. Jana w wykonaniu parafian i przyjaciół. Nagrane filmiki – kolejne rozdziały, będą udostępnione w ciągu najbliższych dni.
 1. Dziękujemy dzieciom na udział w biblijnym konkursie plastycznym. Łącznie przekazano ponad 80 prac nawiązujących do dowolnego fragmentu z Ewangelii św. Jana. Podsumowanie konkursu oraz przekazanie nagród i gratulacji odbędzie się dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.00.
 1. Zapraszamy na wspólny wyjazd na Dzień Otwartej Furty w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu jutro w poniedziałek 1 maja. Wyjazd o godz. 9.00, powrót ok. 15.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 2. Zapowiadamy i zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 3-10.02.2024 r. Szczegółowe informacje podamy w ciągu najbliższego tygodnia na stronie internetowej i FB parafii.
 3. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 11 osób. W najbliższą sobotę /o godz. 8.00/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Przybyłów.
 1. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Dziękujemy i prosimy o przekazanie kwiatów do wystroju kościoła z ogrodów i działek. Kwiaty można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o znakach Bożej męki są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Wiesław Nalepa z Motycza Poduchownego i śp. Barbara Zimnicka z ul. 11 Listopada 10, których pogrzeby odbędą się we wtorek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 kwietnia 2023 r.
Przewiń do góry