1. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro po Mszy Św. wieczornej oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św.
 2. W tym roku nie będzie jednego dnia spowiedzi adwentowej. Przystąpić do spowiedzi można każdego dnia przed i w trakcie Mszy św. oraz dodatkowo będzie dyżur spowiedzi /2-3 księży: pomoc z Domu Księży Emerytów/ 20 i 21 grudnia /wtorek i środa/ w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-19.00.
 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.00, a po nich na śniadanie adwentowe a także brewiarz – Jutrznię. Dzieci zachęcamy do przygotowania serc dla wylosowania figury Matki Bożej. W Wigilię Bożego Narodzenia /24 grudnia/ Msza Św. będzie sprawowana tylko o godz. 6.00. W tym dniu zachęcamy do zachowania postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz abstynencji od alkoholu. Wieczerza wigilijna niech będzie poprzedzona odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewem kolęd, modlitwą i życzeniami.
 1. Msza św. Pasterka będzie o godz. 22.00 i 24.00. O godz. 23.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie. W I i II dzień Świąt Msze Św. będą w porządku niedzielnym z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. godz. 18.00.
 1. W najbliższym tygodniu odwiedzimy chorych z Komunią św. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii. Termin odwiedzin będzie ustalony i potwierdzony telefonicznie.
 1. Opłatki wigilijne są w zakrystii. Przy kościele i w zakrystii można nabywać świece Caritas /12 zł./
 1. Prezenty dla dzieci z Choinki Pełnej Dobroci będą przekazywane we wtorek po Mszy Św. wieczornej. Prosimy o dostarczenie jak najszybciej przygotowanych prezentów.
 1. Wizyta duszpasterska (kolęda) odbędzie się tak, jak było to przed epidemią i rozpocznie się bezpośrednio po świętach. Terminarz jest dostępny na stronie internetowej i wydrukowanych kartach. W godz. popołudniowych będzie nas wspomagał w kolędzie ks. Adam Kopeć.
 2. Trwają zapisy dzieci i młodzieży na zimowy wyjazd od Zakopanego (23-28 stycznia – drugi tydzień ferii zimowych). W cenie 840 zł. zawiera się transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie, posiłki, nauka jazdy na nartach (3 dni), jazda na łyżwach, termy, kulig, spacer doliną Chochołowską, Krupówki (opcja bez nart 590 zł.). Zapisy u ks. Łukasza lub w zakrystii /zaliczka 100 zł/.
 3. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii w 2023 r. Wyjazd odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał 24 dni. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
 4. Trwają zapisy na samolotową pielgrzymkę do Rzymu w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 5. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Mikołaj Lewandowski, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Filip Jacak.
 1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.00 nastąpi liturgiczne włączenie kandydatów do grona młodszych ministrantów oraz młodszych ministrantów do grona ministrantów starszych.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 6 osób. W najbliższą sobotę /wigilia/ po roratach i jutrzni prosimy o pomoc przy sprzątaniu chętne osoby.
  Bardzo dziękujemy za pomoc w odśnieżaniu terenu przy kościele i domu parafialnym kilku panom oraz p. Marianowi i Przemysławowi Czerwińskim.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, które są wsparciem dla prowadzonych prac w dzwonnicy. Dzisiaj w III niedzielę grudnia ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ten cel.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra
  o Bożym Miłosierdziu
  są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odszedł śp. Zbigniew Czech z Irlandii, związany z Gorzycami ul. Słoneczną 3, którego pogrzeb odbędzie w najbliższym możliwym terminie. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2022 r.
Przewiń do góry