1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  13 grudnia /wtorek/ – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego (1981) – pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
  14 grudnia /środa/ – wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy Św. W planie ujęto po Mszy Św. o godz. 18.00: w poniedziałek rekolekcyjną adorację eucharystyczną a we wtorek specjalne spotkanie dla młodzieży. Rekolekcje głosi ks. Damian Zieliński z Radomyśla n/Sanem. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i we wtorek będą naszym podziękowaniem rekolekcjoniście i wsparciem Jego działalności w Domu Rekolekcyjnym w Radomyślu.
  Spowiedź adwentowa: 21 i 22 grudnia (wtorek i środa) godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-19.00 oraz przed i w czasie każdej Mszy Św.
 1. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.00 a po nich do domu parafialnego na śniadanie adwentowe. Dziękujemy i prosimy o dalszą pomoc w jego przygotowaniu.
 1. Dzieci zachęcamy do przygotowania serc dla wylosowania na Roratach figury Matki Bożej, którą będzie można zabrać na jeden dzień do siebie do domu.
 1. Po Roratach w kościele odmawiamy brewiarz – Jutrznię. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Dzisiaj w naszej parafii po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Oazy Domowego Kościoła. Bardzo dziękujemy za możliwość wspólnej modlitwy.
 1. Można włączyć się jeszcze w dzieło Choinki Pełnej Dobroci na której serce oznacza dziecko z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Prezenty prosimy do wtorku. Bardzo dziękujemy.
 1. Odbiór paczek świątecznych w ramach pomocy Caritas odbędzie się w czwartek i piątek w godz. 16.00-18.00 w domu parafialnym. Będziemy wdzięczni za informacje od rodziny lub sąsiadów o osobach, którym należałoby przekazać paczkę świąteczną a sami nie przekażą takiej prośby.
 1. Opłatki wigilijne są w zakrystii. Przy kościele i w zakrystii można nabywać świece Caritas /12 zł./
 1. Wizyta duszpasterska (kolęda) odbędzie się tak, jak było to przed epidemią i rozpocznie się bezpośrednio po świętach. Szczegółowy program i terminarz przekażemy za tydzień.
 2. Chorych z Komunią Św. świąteczną będziemy odwiedzać w tygodniu przed świętami. Prosimy o zgłaszanie chorych oprócz tych, których odwiedzamy systematycznie w I piątki miesiąca.
 3. Trwają zapisy dzieci i młodzieży na zimowy wyjazd od Zakopanego (23-28 stycznia – drugi tydzień ferii zimowych). W cenie 840 zł. zawiera się transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie, posiłki, nauka jazdy na nartach (3 dni), jazda na łyżwach, termy, kulig, spacer doliną Chochołowską, Krupówki (opcja bez nart 590 zł.). Zapisy u ks. Łukasza lub w zakrystii /zaliczka 100 zł/.
 4. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii w 2023 r. Wyjazd odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał 24 dni. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
 5. Trwają zapisy na samolotową pielgrzymkę do Rzymu w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 6. Lektorem tygodnia został Karol Dul, starszym ministrantem tygodnia Mikołaj Lewandowski, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 7. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.00 nastąpi liturgiczne włączenie kandydatów do grona młodszych ministrantów oraz młodszych ministrantów do grona ministrantów starszych.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 14 osób. W najbliższym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła /w sobotę o godz. 8.00/ parafian z ul. Działkowców 4/1-40.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, które są wsparciem dla prowadzonych prac w dzwonnicy. Za tydzień w III niedzielę grudnia ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ten cel.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra o Bożym Miłosierdziu są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Pelagia Jakubik z ul. Odlewników, śp. Janusz Jarosz z ul. Metalowców 4 i śp. Zbigniew Karbowniczek z Motycza Poduchownego. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2022 r.
Przewiń do góry