1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  29 sierpnia /poniedziałek/ – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  1 września /czwartek/ – 83 rocz. wybuchu II wojny światowej – zapraszamy na modlitwę za Ojczyznę i o pokój na świecie. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza w tym dniu do Ogrodu Technicznego na Osiedlu na godz. 18.30 na wspólne śpiewanie piosenek wojennych i żołnierskich.
  3 września /sobota/ – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w naszej diecezji jako jedna z niedziel synodalnych z racji wejścia w życie uchwał III Synodu Diecezji Sandomierskiej. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.00 uchwały synodalne zostaną uroczycie wniesione do kościoła i ogłoszone jako obowiązujące.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszach Św. wieczornych.
 1. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla wszystkich szkół i przedszkola w Gorzycach w czwartek /1 września/ Mszą Św. o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św.
 1. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie /11 września/ na Mszy Św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci razem z rodzicami na wspólną modlitwę /oczywiście z plecakami/.
 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela września.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i piątek od godz. 15.00.
  Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
  W I czwartek i I piątek kancelaria parafialna jest nieczynna.
  W I sobotę nabożeństwo fatimskie: Msza Św. o godz. 18.00 i wspólny różaniec.
  Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
 1. Zapraszamy na ostatni wakacyjny parafialny wyjazd rowerowy. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.15 spod kościoła do Domu Myśliwskiego Koła Łowieckiego San-Skowierzyn na Orliskach Bardzo prosimy, aby wziąć dla siebie prowiant na ognisko. Pamiętajmy o sprawnych rowerach, kamizelkach odblaskowych oraz o opiekunach dla osób niepełnoletnich.
 1. Dzisiaj z naszej parafii wyszła piesza pielgrzymka do Radomyśla n/Sanem na uroczystość Matki Bożej Pocieszenia: Msza Św. odpustowa o godz. 11.30.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Radecznicy (św. Antoni) oraz Zamościa: po drodze odwiedzimy także Janów Lubelski 10 września /sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 powrót ok. godz. 20.00. W cenie
  120 zł.
  zawiera się przejazd autokarem, ubezpieczenie, 3 lokalnych przewodników, opłaty parkingowe. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.
 1. Informujemy, że od dnia 1 września Msze Św. wieczorne będą sprawowane o godz. 18.00.
 1. Zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszego organisty pana Przemysława i osób towarzyszących w niedzielę za dwa tygodnie /10 września/ o godz. 17.00.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Polka Dziadek Karola Namysłowskiego.
 1. Lektorem tygodnia został Maciej Michajłyszyn i Bartosz Piwowar, ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 7 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 10/31-60.
  Dziękujemy za kwiaty do kościoła nowożeńcom i 1 rodzinie. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, remontu domu parafialnego i dzwonnicy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Edward Głaz z ul. Edukacji Narodowej oraz śp. Tadeusz Czernecki z ul. Akacjowej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 sierpnia 2022 r.
Przewiń do góry