1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  8 września /czwartek/ – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w naszej diecezji jako jedna z niedziel synodalnych z racji wejścia w życie uchwał III Synodu Diecezji Sandomierskiej. Na Mszy Św. o godz. 12.00 uchwały synodalne zostaną uroczycie wniesione do kościoła i ogłoszone jako obowiązujące.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszach Św. wieczornych.
 1. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.00 nastąpi liturgiczna inauguracja działalności wszystkich grup duszpasterskich w naszej parafii. Jednocześnie na tej Mszy Św. odbędą się:
  –  poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych
  posłanie misyjne dzieci, które będą reprezentować naszą diecezję na Misyjnym Synodzie Dzieci w Warszawie; po Mszy Św. kiermasz na rzecz misji
  – błogosławieństwo i pierwsze spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą
  – błogosławieństwo oraz złożenie deklaracji przygotowania do bierzmowania dla młodzieży kl. 8
  – ogłoszenie lektora, ministranta i kandydata roku
  – rozpoczęcie parafialnych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023 – Portugalia.
 1. Zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszego organisty pana Przemysława i osób towarzyszących w niedzielę za tydzień /11 września/ o godz. 17.00.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Serenada Franciszka Schuberta.
 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pieszej pielgrzymki do Radomyśla n/Sanem. Szczególne podziękowanie składamy wszystkim posługującym w czasie drogi. Msza Św. za pielgrzymów była sprawowana w Sanktuarium oraz będzie w naszym kościele 8 września o godz. 18.00.
 1. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Radecznicy (św. Antoni) oraz Zamościa: po drodze odwiedzimy także Janów Lubelski jest w najbliższą sobotę o godz. 7.00; powrót ok. godz. 20.00.
 1. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę 18 września br. Wyjazd bezpłatny, zapisy w biurze związku.
 1. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., który realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na kartach na stolikach, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 1. Lektorem tygodnia i miesiąca sierpnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia i miesiąca sierpnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia i miesiąca sierpnia Karol Ciepliński.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 5 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. 11 Listopada 2/1-40.
  Dziękujemy za kwiaty do kościoła 5 rodzinom. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 września 2022 r.
Przewiń do góry