1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  22 sierpnia /poniedziałek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  24 sierpnia /środa/ – Święto św. Bartłomieja, Apostoła
  26 sierpnia /piątek/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  27 sierpnia /sobota/ – wsp. św. Moniki.
 1. Uroczystość dożynek parafialnych odbędzie się dzisiaj o godz. 10.30. Dziękujemy za piękne zaangażowanie w przebieg uroczystości oraz za zaproszenia na okolicznościowe spotkania.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszach Św. wieczornych.
 1. Zapraszamy na parafialny wyjazd rowerowy. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.15 z racji zbliżającego się odpustu do Radomysła n/Sanem. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. W sytuacji deszczowej pogody wyjazd nie odbędzie się.
 1. Rejonowa piesza pielgrzymka w intencji trzeźwości do Radomyśla n/Sanem odbędzie się w najbliższą sobotę 27 sierpnia. Wyjście po Mszy Św. o godz. 7.00.
 1. Zapraszamy na parafialną pieszą pielgrzymkę do Radomyśla n/Sanem w niedzielę za tydzień 28 sierpnia. Wychodzimy po Mszy Św. o godz. 7.00. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Radecznicy (św. Antoni) oraz Zamościa: po drodze odwiedzimy także Janów Lubelski 10 września /sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 powrót ok. godz. 20.00. W cenie
  120 zł.
  zawiera się przejazd autokarem, ubezpieczenie, 3 lokalnych przewodników, opłaty parkingowe. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.
 1. Spotkanie organizacyjne dla wylatujących na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii odbędzie się 24 sierpnia /środa/ o godz.19.30 w domu parafialnym.
 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 zaprasza rodziców uczniów klas pierwszych i dzieci z oddziałów przedszkolnych na spotkanie organizacyjne w środę 24 sierpnia o godz. 16.00.
 1. W imieniu organizatorów zapraszamy na turniej łuczniczy z udziałem łuczników z Polski i Turcji w niedzielę za tydzień w Karczmie Jandura od godz. 14.00.
 1. Lektorem tygodnia został Maciej Michajłyszyn, Jakub Sułek i Karol Dul, ministrantem tygodnia Maurycy Świergul i Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Walc a-moll Fryderyka Chopina.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 4 osoby. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 10/1-30.
  Dziękujemy za przygotowanie dekoracji dożynkowej oraz za kwiaty do kościoła mieszkańcom z Zalesia Gorzyckiego oraz 4 rodzinom. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dzisiaj w III niedzielę sierpnia ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy. 
 2. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Stępień z Tarnobrzega poch. z Motycza Poduchownego oraz śp. Henryka Nowaka z Zalesia Gorzyckiego. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 sierpnia 2022 r.
Przewiń do góry