1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  Jutro /11 lipca/ przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP – polecajmy poległych w osobistych modlitwach.
  16 lipca /sobota/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. Zapraszamy w poniedziałek na adorację eucharystyczną z indywidualnym błogosławieństwem, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: nabożeństwa są po Mszy św. wieczornej.
 2. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze Św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30. Z racji czasu urlopowego prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. przed Mszą św. W czasie Eucharystii może to być utrudnione.
  W czasie wakacji pamiętajmy o Mszy Św. niedzielnej oraz o odpowiednim ubiorze do kościoła.
 1. Zapraszamy na wspólne parafialne wyjazdy rowerowe w każdy wtorek wakacji. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.15 trasą spod kościoła, przez Osiedle /ul. Sarny, 3 Maja, Zakole/ i Przybyłów, Orliska, Sokolniki, Furmany, Zabrnie, Orliska, Gorzyce /ok. 25 km./. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. W sytuacji deszczowej pogody wyjazd nie odbędzie się.
 1. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe są dostępne w zakrystii lub kancelarii. Przewodnikiem grupy św. Floriana będzie nasz ks. Łukasz. Msza Św. dla pielgrzymów z grupy św. Floriana odbędzie się 31 lipca o godz. 14.00 w kościele Źródło Bożego Miłosierdzia w Stalowej Woli.
  Informujemy, że oprócz normalnego rytmu 9-ciu dni pielgrzymki jest możliwość pielgrzymowania jednodniowego. Pielgrzymujemy jeden dzień /10 sierpnia – środa/ na trasie Szczekociny-Dąbrowno. Wyjazd z Gorzyc o godz. 4.30. Po zakończonej trasie pojedziemy na Jasną Górę na Apel. W cenie 100 zł. zawiera się: autokar, ubezpieczenie, opłata pielgrzymkowa. Formularze, zapisy i opłata w zakrystii.
  Po dwóch latach przerwy przybędą do nas dn. 3 sierpnia ok. godz. 17.30 na nocleg pielgrzymi z grupy Janowskiej. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów prosimy o kontakt w zakrystii.
 1. Informujemy, że na parafialną samolotową pielgrzymkę do Lourdes, Carcasonne, Barcelony, Montserrat /Francja, Hiszpania/ w dn. 22-28 września można zapisać się jedynie na listę rezerwową.
 1. Bardzo dziękujemy za udział w autokarowej pielgrzymce do Włoch. Msza Św. za pielgrzymów będzie 18 września o godz. 16.00 a po niej spotkanie popielgrzymkowe.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziny na wakacyjny wyjazd w Gorce w dn. 15-19 sierpnia. Szczegółowe informacje u opiekuna wyjazdu ks. Łukasza. Koszt. 700 zł., wpłata przy zapisie 100 zł.
 1. Lektorem tygodnia został Karol Dul, starszym ministrantem Filip Brodaczewski, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Mazurek B-dur Fryderyka Chopina.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 18 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 2/1-30.
  Dziękujemy za kwiaty do wystroju kościoła od wczorajszych nowożeńców, z okazji gminnych jubileuszów małżeńskich oraz z naszych ogrodów i działek /6 rodzin/. Kwiaty można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy przekazywane na tacę, konto parafii lub indywidualnie. Za tydzień w III niedzielę lipca ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy W związku z rozpoczętymi pracami w dzwonnicy wejście do budynku jest mocno ograniczone, w tym korzystanie z WC.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o cudach eucharystycznych.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 lipca 2022 r.
Przewiń do góry