1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  22 lipca /piątek/ – Święto Marii Magdaleny
  23 lipca /sobota/ – Święto św. Brygidy, zakonnicy i Patronki Europy.

 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: nabożeństwa są po Mszy św. wieczornej.
 2. Z okazji dnia św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych odbędzie się w niedzielę za tydzień po każdej Mszy św. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – transportu dla misjonarzy.
 1. Z racji czasu urlopowego prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. przed Mszą Św. W czasie Eucharystii może to być utrudnione. W czasie wakacji pamiętajmy o Mszy Św. niedzielnej oraz o odpowiednim ubiorze do kościoła.
 1. Zapraszamy na wspólne parafialne wyjazdy rowerowe w każdy wtorek wakacji. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.15 trasą spod kościoła, przez Osiedle i Przybyłów, Orliska, Sokolniki, Furmany, Zabrnie, Orliska, Gorzyce /ok. 25 km./. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. W sytuacji deszczowej pogody wyjazd nie odbędzie się.
 1. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe są dostępne w zakrystii lub kancelarii. Przewodnikiem grupy św. Floriana będzie nasz ks. Łukasz. Msza Św. dla pielgrzymów z grupy św. Floriana odbędzie się 31 lipca o godz. 14.00 w kościele Źródło Bożego Miłosierdzia w Stalowej Woli.
 1. Informujemy, że oprócz normalnego rytmu 9-ciu dni pielgrzymki jest możliwość pielgrzymowania jednodniowego. Pielgrzymujemy jeden dzień /10 sierpnia – środa/ na trasie Szczekociny-Dąbrowno. Wyjazd z Gorzyc o godz. 4.30. Po zakończonej trasie pojedziemy na Jasną Górę na Apel. W cenie 100 zł. zawiera się: autokar, ubezpieczenie, opłata pielgrzymkowa. Formularze, zapisy i opłata w zakrystii.
 1. Po dwóch latach przerwy przybędą do nas na nocleg pielgrzymi z grupy Janowskiej 3 sierpnia ok. godz. 17.30 Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów prosimy o kontakt w zakrystii.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziny na wakacyjny wyjazd w Gorce w dn. 15-19 sierpnia. Szczegółowe informacje u opiekuna wyjazdu ks. Łukasza. Koszt. 700 zł., wpłata przy zapisie 100 zł.
 2. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Ragtime Scotta Joplina.
 3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 12 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 2/31-60.
  Dziękujemy za kwiaty do wystroju kościoła z naszych ogrodów i działek /4 rodziny/. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 4. Dziękujemy za ofiary na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy. Dzisiaj w III niedzielę lipca ofiary składane w kopertach będą przeznaczone są na ten cel.
 5. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła.
 6. W minionym tygodniu odszedł od nas Celestyn Bącal z ul. ks. A. Osetka, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 lipca 2022 r.
Przewiń do góry