1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:
  Dzisiaj w katedrze w Sandomierzu 9 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Również dzisiaj przypada rocznica święceń kapłańskich bpa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Polecajmy Ich w naszych modlitwach.
  23 czerwca /czwartek/ – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  24 czerwca /piątek/ – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  25 czerwca /sobota/ – wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  W najbliższym tygodniu odbędą się diecezjalne obchody Kongresu Eucharystycznego. Szczegółowy plan jest na tablicy ogłoszeń. Centralnym punktem Kongresu jest procesja z kościoła seminaryjnego do katedry i Msza św. w Sandomierzu za tydzień w niedzielę o godz. 10.00.
 1. Zapraszamy uczniów kl. 8 na Mszę Św. dziękczynną za sakrament bierzmowania jutro poniedziałek o godz. 18.00. Po Mszy Św. i procesji młodzież otrzyma pamiątkowe dyplomy potwierdzające przyjęcie sakramentu.
 1. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 /dzisiaj o godz. 16.00/ i procesję. W czwartek na zakończenie Oktawy nastąpi poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, błogosławieństwo dzieci oraz parafialne spotkanie w plenerze: grill; słodkości oraz wspólne śpiewy i zabawy. Odnośnie do słodkości to w tym roku planujemy poczęstunek ciastem drożdżowym z miodem lub konfiturami. Będziemy wdzięczni za informacje o możliwości włączenia się w przygotowanie, zasponsorowanie czy pomoc przy realizacji spotkania. Bardzo dziękujemy.
 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek /24 czerwca/ o godz. 8.00. Zachęcamy do spowiedzi świętej oraz Komunii św. dziękczynnej za miniony rok pracy i nauki.
 1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczne obchody Bożego Ciała, a szczególnie parafianom z Przybyłowa. Terminy Mszy Św. za parafian:
  ołtarz główny ul. Przybyłów: 10.07. godz. 12.00
  I ołtarz ul. Brzozowa, Konopnickiej, Prusa, Wrzosowa, Plenerowa: 3.07. godz. 12.00
  II ołtarz ul.Kochanowskiego,Norwida, Dąbrowskiej, Słowackiego, Mickiewicza, Reja: 10.07. godz. 9.00
  III ołtarz ul. Chopina, Krasickiego, Moniuszki: 3.07.; 10.07. godz. 12.00
  IV ołtarz ul. Sienkiewicza, Leśmiana, Tuwima: 3.07. godz. 9.00.
 1. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Włoch jest w niedzielę za tydzień o godz. 23.00.
 1. Trwają zapisy na parafialną samolotową pielgrzymkę do Lourdes, Carcasonne, Barcelony, Montserrat /Francja, Hiszpania/ w dn. 22-28 września br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń, profilu Facebook parafii, wydrukowanych kartach na stolikach w kościele lub w zakrystii.
 1. Dziękujemy za udział ponad 70-cio osobowej grupie we wczorajszym spływie kajakowym w Zwierzyńcu na Roztoczu. Msza Św. za uczestników będzie 23.06. o godz. 18.00.
 1. Dzisiaj koło misyjne oraz harcerze zapraszają na LOTERIĘ. Do wygrania: książki, zabawki, słodkości i inne niespodzianki. Zebrane środki będą przeznaczone na rzecz wspomnianych grup oraz zaprzyjaźnionego misjonarza z Papui Nowej Gwinei ks. Grzegorza Kasprzyckiego.
 1. Lektorem tygodnia został Karol Dul, starszym ministrantem Filip Brodaczewski, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Jan Rusiak i Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Obój Gabriela Ennio Moricone.

 2. Urząd Gminy przypomina o obowiązku złożenia deklaracji dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 10 osób. W najbliższym tygodniu
  w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 4/31-60.
  Dziękujemy za kwiaty do wystroju kościoła z naszych ogrodów i działek. Kwiaty można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Dzisiaj w III niedzielę czerwca ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy. Odnośnie do dzwonnicy zostały podpisane umowy dotyczące instalacji elektrycznej; sanitarnej; kanalizacyjnej; gazowej; C.O., termomodernizacji wewnętrznej dwóch pierwszych poziomów oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Koszt to 750 tyś. zł.: kwota dofinansowania 220 tyś. zł. czyli 530 tyś zł. jest kosztem własnym parafii. W związku z rozpoczętymi pracami instalacyjnymi wejście do budynku będzie mocno ograniczone, w tym korzystanie z WC.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o cudach eucharystycznych.
 1. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Mieczysław Dul z ul. Metalowców 10, którego pogrzeb odbędzie się w środę. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 czerwca 2022 r.
Przewiń do góry