1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:
  Dzisiaj przypada 23 rocz. pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza
  13 czerwca /poniedziałek/ – wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  14 czerwca /wtorek/ – wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  16 czerwca /czwartek/ – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
  17 czerwca /piątek/ – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W tym dniu przypada 50 rocz. święceń kapłańskich ks. dziekana Władysława Drewniaka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach w kościele oraz na cmentarzu.
  19 czerwca /niedziela/święcenia kapłańskie w Sandomierzu oraz rocznica święceń kapłańskich bpa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza.
  W przyszłym tygodniu rozpoczną się centralne obchody Kongresu Eucharystycznego w naszej diecezji. Szczegółowe informacje, plan jest na tablicy ogłoszeń.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy św. wieczornej.
 2. Tegoroczne obchody Bożego Ciała /16 czerwca/ odbędą się na Przybyłowie. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 9.00 przy krzyżu obok skrętu na Orliska. Zapraszamy wszystkie dzieci a zwłaszcza komunijne i rocznicowe w białych strojach: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia; strażaków do chorągwi, baldachimu; osoby do obrazów, poduszek, różańca oraz wszystkich parafian.
  Bardzo prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy:
  ołtarz główny /Msza Św./ – parafianie z ul. Przybyłów
  I ołtarz /na rondzie/ – parafianie z ul. Brzozowa, Konopnickiej, Prusa, Wrzosowa, Plenerowa
  II ołtarz /początek ul. Chopina/ – parafianie z ul. Kochanowskiego, Norwida, Dąbrowskiej, Słowackiego, Mickiewicza, Reja
  III ołtarz /ul. Chopina – plac zabaw/ – parafianie z ul. Chopina, Krasickiego, Moniuszki
  IV ołtarz /koniec ul. Chopina/ – parafianie z ul. Sienkiewicza, Leśmiana, Tuwima.
  W Boże Ciało Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 9.00 /Przybyłów/; 16.00 i 18.00.  Popołudniu nabożeństwo czerwcowe z procesją przy kościele po Mszy św. o godz. 16.00
 1. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 /w niedzielę o godz. 16.00/ i procesję: dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do asysty z dzwonkami. Na zakończenie Oktawy nastąpi poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, błogosławieństwo dzieci oraz parafialne spotkanie w plenerze: grill; słodkości oraz wspólne śpiewy i zabawy. Już dziękujmy za włączenie się  i każdą okazaną pomoc.
 1. Przypominamy, że wyjazd na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu jest w najbliższą sobotę /18 czerwca/ o godz. 7.00 /parking przy kościele/, powrót ok. godz. 19.00. W programie: Msza Św. w kościele „na wodzie”, spływ rzeką Wieprz /2 odcinki: Obrocz-Zwierzyniec; Zwierzyniec-Bagno/, wspólne grillowanie. W cenie 80 zł. /dla dzieci i młodzieży należących do grup parafialnych: 50 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie. Zapisujemy obecnie na dodatkowy bus.
 1. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Włoch jest w niedzielę 26 czerwca o godz. 23.00.
 1. Zapraszamy na parafialną samolotową pielgrzymkę do Lourdes, Carcasonne, Barcelony, Montserrat /Francja, Hiszpania/ w dn. 22-28 września br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń, profilu Facebook parafii, wydrukowanych kartach na stolikach w kościele lub w zakrystii.
 2. Za tydzień koło misyjne oraz harcerze zapraszają na LOTERIĘ. Do wygrania : książki, zabawki, słodkości i inne niespodzianki. Zebrane środki będą przeznaczone na rzecz wspomnianych grup oraz zaprzyjaźnionego misjonarza z Papui Nowej Gwinei ks. Grzegorza. Można przekazywać dary na loterię: kontakt z panią Beatą Kocur.
 3. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 4. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Largo Jerzego Fryderyka Haendla.
 5. Urząd Gminy przypomina o obowiązku złożenia deklaracji dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 6. Dziękujemy za okazywaną pomoc związaną z przyjęciem uchodźców wojennych z Ukrainy. Dary rzeczowe na ten cel można składać cały czas w sklepach Groszek i Stokrotka, w kościele oraz remizie OSP w Gorzycach.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 7 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 4/1-30.
  Będziemy wdzięczni i dziękujemy za kwiaty do wystroju kościoła z naszych ogrodów i działek. Kwiaty można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 8. Za tydzień w III niedzielę czerwca ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na rzecz remontu domu parafialnego i planowanych prac w dzwonnicy.
 9. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o cudach eucharystycznych.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12 czerwca 2022 r.
Przewiń do góry