1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:
  27 czerwca /poniedziałek/ – wsp. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  28 czerwca /wtorek/ – wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  29 czerwca /środa/ – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00; taca na działalność dobroczynną papieża; dzień imienin ks. Piotra – otoczmy Go modlitwą.
 1. Zapraszamy na ostatnie tym roku nabożeństwa czerwcowe, w poniedziałek na adorację eucharystyczną z indywidualnym błogosławieństwem, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: wszystkie nabożeństwa są po Mszy św. wieczornej.
 2. W najbliższym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela lipca.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I piątek wyjątkowo od godz. 17.00.
  Chorych odwiedzimy z Komunią Św. w I piątek zgodnie z ustaleniami z chorymi.
  W I piątek kancelaria parafialna jest nieczynna.
  W I sobotę nabożeństwo fatimskie: Msza Św. o godz. 18.30 oraz różaniec fatimski.
  Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
 1. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze Św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30. Z racji czasu urlopowego prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. przed Mszą św. W czasie Eucharystii może to być utrudnione.
  W czasie wakacji pamiętajmy o Mszy Św. niedzielnej oraz o odpowiednim ubiorze do kościoła.
 1. Zapraszamy na wspólne parafialne wyjazdy rowerowe w każdy wtorek wakacji. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.00 do Radomyśla n/Sanem. Jedziemy trasą spod kościoła, ul. Pańska, cmentarz, Kawęczyn, Skowierzyn, Radomyśl /ok. 24 km./. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych.
 1. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii. Przewodnikiem grupy św. Floriana będzie nasz ks. Łukasz. Informujemy, że oprócz normalnego rytmu 9-ciu dni pielgrzymki będzie możliwość pielgrzymowania jednodniowego. Informacje wkrótce.
 1. Zachęcamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu „drogowym” upoważniającym do prowadzenia grupy osób np. pielgrzymki. W szkoleniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie: kobiety i mężczyźni. Szkolenie odbędzie się we wtorek w WORDZ-ie w Tarnobrzegu o godz. 8.00 (czas trwania max. 5 godz.). Zapisy w zakrystii.
 1. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Włoch jest dzisiaj: zbiórka o godz. 23.00.
 1. Trwają zapisy na parafialną samolotową pielgrzymkę do Lourdes, Carcasonne, Barcelony, Montserrat /Francja, Hiszpania/ w dn. 22-28 września br. /lista rezerwowa/. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń, profilu Facebook parafii, wydrukowanych kartach na stolikach lub w zakrystii.
 1. Lektorem tygodnia został Karol Dul, starszym ministrantem Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Jan Rusiak i Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Lato Antoniego Vivaldiego.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 12 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Słonecznej 1.
  Dziękujemy za kwiaty do wystroju kościoła z naszych ogrodów i działek /3 rodziny/. Kwiaty można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy przekazywane na tacę, konto parafii lub indywidualnie. W związku z rozpoczętymi pracami w dzwonnicy wejście do budynku będzie mocno ograniczone, w tym korzystanie z WC.
  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę oraz piknik parafialny na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o cudach eucharystycznych.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 czerwca 2022 r.
Przewiń do góry