1. Jutro w poniedziałek /16 maja/ przypada odpust św. Andrzeja Boboli. Uroczysta Msza św. z procesją o godz. 11.00. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Bardzo prosimy o czynny udział w procesji: wszystkie dzieci – a szczególnie komunijne i rocznicowe, strażaków do baldachimu, feretronów, osoby do niesienia obrazów. Kazania odpustowe o godz. 7.00; 11.00 i 16.00 wygłosi ks. Damian Szypuła – nasz były wikariusz. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy Św. o godz. 16.00. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00. Od wtorku zapraszamy do modlitwy przy poszczególnych figurach i krzyżach na terenie parafii. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19.30. Już dziękujemy za uporządkowanie i ustrojenie miejsca modlitwy. Terminarz modlitwy: godz. 19.30
  17 maja /wtorek/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Słoneczna, Działkowców
  18 maja /środa/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada
  19 maja /czwartek/ – Przybyłów – przy krzyżu koło skrętu na Orliska
  20 maja /piątek/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu na Cyplu
  21 maja /sobota/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu obok świetlicy
  23 maja /poniedziałek/ – Motycze Poduchowne – przy krzyżu
  24 maja /wtorek/ – ul. Szkolna i Zielona – przy krzyżu
  25 maja /środa/ – Pączek Gorzycki – przy figurze Matki Bożej
  26 maja /czwartek/ – Górka Plebańska – przy figurze Matki Bożej
  27 maja /piątek/ – kościół – przy figurze Matki Bożej.
 1. Dzisiaj odbędzie się Uroczystość I rocznicy Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 9.00. Dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 2. W środę /18 maja/ przypada Święto Patronalne Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach. Dodatkowa Msza Św. o godz. 8.00.
 3. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch odbędzie się 18 maja /środa/ o godz. 19.15 w domu parafialnym. Jest jeszcze możliwość udziału w pielgrzymce: zapisy w zakrystii.
 4. Za tydzień w niedzielę przypada wsp. św. Rity – patronki od spraw bardzo trudnych. Poświęcenie róż ku Jej czci odbędzie się na każdej Mszy św. Również po Mszach św. będzie możliwość poświęcenia dewocjonaliów: m.in. krzyży, świętych obrazów, różańców, modlitewników.
 5. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 6. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Wiosna Antoniego Vivaldiego. 
 7. Dziękujemy za okazywaną pomoc związaną z przyjęciem uchodźców wojennych z Ukrainy. Dary rzeczowe na ten cel można składać cały czas w sklepach Groszek i Stokrotka, w kościele oraz remizie OSP w Gorzycach.
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: rodziny dzieci rocznicowych. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 o sprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. 3 Maja 14.
 9. Bardzo dziękujemy za pomoc w uporządkowaniu i przygotowaniu do dalszych prac terenu dzwonnicy. Dzisiaj w III niedzielę maja ofiary składane w kopertach są przeznaczone na spłatę zaciągniętych należności z racji remontu domu parafialnego i planowanych prac w dzwonnicy. 
 10. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o św. O. Pio.
 11. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Anna Krajewska z ul. Przybyłów. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 maja 2022 r.
Przewiń do góry