1. Dzisiaj przypada wsp. św. Rity – patronki od spraw bardzo trudnych. Poświęcenie róż ku Jej czci odbędzie się na każdej Mszy Św. Po Mszach Św. będzie możliwość poświęcenia dewocjonaliów: m.in. krzyży, świętych obrazów, różańców, modlitewników /obok wejścia do zakrystii/.
  1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy św. wieczornej.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00. Zapraszamy do modlitwy przy figurach i krzyżach na terenie parafii. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19.30. Już dziękujemy za uporządkowanie i ustrojenie miejsca modlitwy. Terminarz modlitwy: godz. 19.30
    23 maja /poniedziałek/ – Motycze Poduchowne – przy krzyżu
    24 maja /wtorek/ – ul. Szkolna i Zielona – przy krzyżu
    25 maja /środa/ – Pączek Gorzycki – przy figurze Matki Bożej
    26 maja /czwartek/ – Górka Plebańska – przy figurze Matki Bożej
    27 maja /piątek/ – kościół – przy figurze Matki Bożej.
  1. Tegoroczne obchody Bożego Ciała /16 czerwca/ odbędą się na Przybyłowie. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 9.00 przy krzyżu blisko skrętu na Orliska.
    Bardzo prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy:
    ołtarz główny /Msza Św./ – parafianie z ul. Przybyłów
    I ołtarz /na rondzie/ – parafianie z ul. Brzozowa, Konopnickiej, Prusa, Wrzosowa, Plenerowa
    II ołtarz /początek ul. Chopina/ – parafianie z ul. Kochanowskiego, Norwida, Dąbrowskiej, Słowackiego, Mickiewicza, Reja
    III ołtarz /ul. Chopina – plac zabaw/ – parafianie z ul. Chopina, Krasickiego, Moniuszki
    IV ołtarz /koniec ul. Chopina/ – parafianie z ul. Sienkiewicza, Leśmiana, Tuwima.
  1. Zapraszamy do udziału w XII Sandomierskiem Rajdzie Papieskim /4 czerwca – sobota/ z Sandomierza do Stanów Bojanowskich przez m.in. Trześń, Furmany, Zabrnie, Grębów, Krawce. Rozpoczęcie w Sandomierzu-Bulwary Piłsudskiego o godz. 9.00. Zachęcamy do udziału już od początku w Sandomierzu /dojazd indywidualnie/. Osoby, które chciałyby dołączyć w Zabrniu informujemy, że wyjeżdżamy z Gorzyc spod kościoła o godz. 9.00.
  1. Zapraszamy na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu 18 czerwca /sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 /parking przy kościele/, powrót ok. godz. 19.00. W programie: Msza Św. w kościółku „na wodzie”, spływ rzeką Wieprz /2 odcinki: Obrocz-Zwierzyniec; Zwierzyniec-Bagno/, wspólne grillowanie. W cenie 80 zł. /dla dzieci i młodzieży należących do grup parafialnych: 50 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie. Zapisy i opłaty w zakrystii.
  1. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Włoch, która będzie w pierwszych dniach wakacji, mogą zapisywać się na listę rezerwową. Informacje i zapisy w zakrystii.
  1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Jan Rusiak.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Toccata d-moll Jana Sebastiana Bacha.
  1. Dziękujemy za okazywaną pomoc związaną z przyjęciem uchodźców wojennych z Ukrainy. Dary rzeczowe na ten cel można składać cały czas w sklepach Groszek i Stokrotka, w kościele oraz remizie OSP w Gorzycach.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 12 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. 3 Maja 16.
  1. Bardzo dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz remontu domu parafialnego i planowanych prac w dzwonnicy.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o św. O. Pio.
  1. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Maria Szczęś z ul. Zagłoby, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 maja 2022 r.