1. W ciągu tygodnia obchodzimy:
  9 maja /poniedziałek/ – Uroczystość św. Stanisława, biskupa, głównego patrona Polski i diecezji
  13 maja /piątek/ – wsp. Matki Bożej z Fatimy; rocz. zamachu na papieża św. Jana Pawła II
  14 maja /sobota/ – Święto św. Macieja, Apostoła.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00. Dzieci otrzymują specjalne obrazki. Zachęcamy do śpiewu litanii maryjnej przy krzyżach i figurkach w gronie rodziny oraz sąsiadów.
 1. Dzisiaj odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. Rozpoczęcie uroczystości modlitwą przy kościele o godz. 10.00. Przez cały tydzień dzieci przeżyją swój Biały Tydzień. Dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
  Za tydzień Uroczystość I rocznicy Komunii Św. na Mszy Świętej o godz. 9.00.
 1. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdzających na pielgrzymkę do Włoch odbędzie się 18 maja /środa/ o godz. 19.15 w domu parafialnym. Jest jeszcze możliwość udziału w pielgrzymce: zapisy w zakrystii.
 1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem Karol Dul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński i Jan Rusiak.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Gaude Mater komp. Wincenty z Kielczy.
 1. Dziękujemy za okazywaną pomoc związaną z przyjęciem uchodźców wojennych z Ukrainy. Dary rzeczowe na ten cel można składać cały czas w sklepach Groszek i Stokrotka, w kościele oraz remizie OSP w Gorzycach.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: rodziny dzieci komunijnych. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy rodziny dzieci rocznicowych.
  Za tydzień w III niedzielę maja ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na spłatę zaciągniętych należności z racji remontu domu parafialnego i planowanych prac w dzwonnicy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o św. O. Pio.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8 maja 2022 r.
Przewiń do góry