1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
    17 stycznia /poniedziałek/ – św. Antoniego, opata
    19 stycznia /środa/ – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
    20 stycznia /czwartek/ – św. Sebastiana, męczennika
    21 stycznia /piątek/ – św. Agnieszki, męczennicy.
    21 stycznia /czwartek/ – Dzień Babci; 22 stycznia /piątek/ – Dzień Dziadka.
    We wtorek rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
  1. W poniedziałek zapraszamy na adorację eucharystyczną połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym a w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Primo oraz Orkiestry Dętej GOKu w Gorzycach pod batutą pana Krzysztofa Kapały. Koncert odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 17.00. W związku z koncertem nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Na profilu FB parafii podano link to transmisji on-line z koncertu, dla tych którzy nie mogą przyjść do kościoła.
  1. W niedzielę za tydzień obchodzić będziemy odpust św. Franciszka Salezego przeniesiony z dn. 24 stycznia. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazanie odpustowe przez całą niedzielę wygłosi gwardian klasztoru OO. Kapucynów ze Stalowej Woli-Rozwadowa O. Paweł Smoła.
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
  1. W najbliższym czasie odbędą się spotkania młodzieży z kl. 8 przygotowującej się do bierzmowania o godz. 16.30 w domu parafianym: środa 8a, czwartek 8b, piątek 8c i po następnej niedzieli środa 8d, czwartek 8SP1. Gdyby, ktoś nie mógł przyjść na spotkanie ze swoją klasą może dołączyć do innej klasy.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Raduj się świecie przyszedł Pan J. F. Haendel.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej modlitwie z racji wizyty duszpasterskiej – kolędy. Cieszy fakt, że tak wiele osób przyjęło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy posługującym w czasie modlitwy: śpiewającym, czytającym i liturgicznej służbie ołtarza.
  2. Bardzo dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz parafii: na tacę, indywidualnie czy też z racji wizyty duszpasterskiej-kolędy. Dzisiaj w III niedzielę stycznia ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na rzecz remontu domu parafialnego – spłatę zaciągniętych należności za wykonane prace.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: było 5 osób. W najbliższą sobotę /22 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. ks. A. Osetka i Fantazja.
  1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Karol Dul i Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Jan Rusiak.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
  1. W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Bronisław Tabor z Zalesia Gorzyckiego oraz
    śp. Stanisław Szewc z ul. 11 Listopada 10. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA 16 stycznia 2022 r.