1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  20 listopada /poniedziałek/ – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki sakralnej, organistów i zespołów śpiewaczych
  24 listopada /środa/ – wsp. św. męczenników: Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę razem z modlitwą za zmarłych przed Mszą św.
 2. Różaniec za zmarłych w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00. Zachęcamy
  do zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych.
 1. Za tydzień Adwentem rozpoczniemy nowy rok kościelny. Na Mszach św. dokonamy poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Zwracamy się prośbą do parafian z poszczególnych ulic i bloków, aby pomogli rozprowadzić opłatki w parafii. Od przyszłej niedzieli będzie można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /mała 5 zł.; duża 20 zł./.
 1. Za tydzień w kościele pojawi Choinka Pełna Dobroci. Zawieszone będą na niej serduszka. Każde serce to jedno dziecko z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy do przygotowania anonimowo paczki świątecznej dla naszych najmłodszych. Prezenty przyniesione do parafii zostaną przed świętami przekazane dzieciom. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy.
 1. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach chcemy zorganizować w domu parafialnym codziennie śniadanie adwentowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych. W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. W związku z powyższym potrzebujemy pomocy osób dorosłych /na każdy dzień 4-5 osób/. Będziemy wdzięczni o zgłoszenie
  w zakrystii chętnych do pomocy. Bardzo dziękujemy.
 1. W Adwencie w dni powszednie po Roratach, będziemy w kościele odmawiali brewiarz – Jutrznię. Wszystkich, którzy dysponują czasem /ok. 15 min/ zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Zapraszamy młodzież z kl. 8d i 8SP1 na spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Spotkanie będzie wspólne dla obu klas w środę o godz. 16.30 w kościele.
 1. Zapraszamy dziecięce i młodzieżowe wspólnoty parafialne: scholę, grupę gitarową, oazę, ministrantów i lektorów, KSM, zuchów, harcerzy, koło misyjne na zabawę andrzejkową w najbliższy czwartek rozpoczęcie o godz. 16.00 w domu parafialny.
 1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Filip Brodaczewski, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Nabucco Giuseppe Verdiego.
 2. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dzisiaj w III niedzielę listopada ofiary składane w kopertach są przeznaczone na remont domu parafialnego – spłata długu za wykonane prace.
 3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 11 osób. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła /w sobotę o godz. 8.00/ parafian z ul. Pańskiej i Krętej.
 4. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek Caritas na rzecz działań pomocowych na terenach przy granicy polsko-białoruskiej.
 5. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, kalendarz z Radomyśła znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA -UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21 listopada 2021 r.
Przewiń do góry