1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
    30 listopada /wtorek/ – Święto św. Andrzeja, Apostoła
    3 grudnia /piątek/ – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
    4 grudnia /sobota/ – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
    Za tydzień odpust w Zaleszanach – św. Mikołaja, biskupa – Msza św. o godz. 11.00.
  1. Adwentem rozpoczęliśmy nowy rok kościelny. Na Mszach św. poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Zwracamy się prośbą do parafian z poszczególnych ulic i bloków o pomoc w rozprowadzeniu opłatków w parafii. Dobrowolnie ofiary przekazywane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Przy kościele można nabywać świece Caritas /mała 10 zł.; duża 25 zł./.
  1. W kościele pojawiła Choinka Pełna Dobroci. Serce to jedno dziecko z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy do przygotowania anonimowo paczki świątecznej dla naszych najmłodszych. Prezenty przyniesione do kościoła /do dn. 12 grudnia – niedziela/ zostaną przed świętami przekazane dzieciom. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy.
  1. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach zapraszamy do domu parafialnego na śniadanie adwentowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych. W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. W związku z powyższym potrzebujemy pomocy osób dorosłych /na każdy dzień 3-4 osoby/. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w zakrystii chętnych do pomocy. Bardzo dziękujemy.
  1. W Adwencie w dni powszednie po Roratach w kościele odmawiali brewiarz – Jutrznię. Wszystkich, którzy dysponują czasem /ok. 15 min/ zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
  2. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela grudnia.
    Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
    Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
    W I piątek kancelaria parafialna jest nieczynna.
    Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
  1. Zapowiadamy i zapraszamy na rekolekcje adwentowe od III Niedzieli Adwentu /12 grudnia/. Rekolekcje wygłosi ks. Damian Blacha – były nasz wikariusz.
  1. W najbliższy piątek i sobotę w wybranych sklepach w Gorzycach będzie prowadzona zbiórka żywności Caritas na rzecz potrzebujących. Bardzo dziękujemy za ofiarność i życzliwość.
  1. Zapraszamy na Gorzycki Kiermasz Świąteczny w najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Ogrodu Technicznego w Gorzycach.
  1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem Tobiasz Kosmala.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Preludium nt. Oto Pan Bóg przyjdzie Mariana Sawy.
  1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, artykuły spożywcze, przemysłowe oraz dezynfekcyjne.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 12 osób. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła /w sobotę o godz. 8.00/ parafian z ul. Szkolnej /od nr 1 do ul. Zagłoby/.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, kalendarz z Radomyśla znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
  1. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Zofia Sułkowska z Pl. Mieszczańskiego 6. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2021 r.