1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
    27 września /poniedziałek/ – wsp. św. Wincentego à Paulo, prezbitera
    28 września /wtorek/ – wsp. św. Wacława, męczennika
    29 września /środa/ – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    30 września /czwartek/ – wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
    1 października /piątek/ – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
    2 października /sobota/ – wsp. Świętych Aniołów Stróżów – odpust w Trześni w niedzielę za tydzień.
  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie różańców dla dzieci przed I Komunią św. W ramach przygotowania do I Komunii św. ks. proboszcz chce odwiedzić wszystkie rodziny dzieci /65 dzieci/ na wspólną modlitwę oraz rozmowę duszpasterską w domu. Dziękujemy pierwszym rodzinom za zaproszenie i ustalenie terminu spotkania.
  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00 młodzież kl. VIII rozpocznie bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży i rodziców.
  1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
  1. W ramach ogólnopolskiego wydarzenia Koronka na ulicach świata zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w najbliższy wtorek o godz. 15.00 w dwóch miejscach parafii: krzyż przy ul. Żwirki i Wigury oraz krzyż przy ul. Szkolnej i Zielonej.
  1. Od piątku /1 października/ zapraszamy na różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.
  1. W najbliższym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela października.
    Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym.
    Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I piątek od godz. 15.00.
    W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
    W I sobotę  różaniec fatimski wyjątkowo przed Mszą św. o godz. 17.15 w intencji dzieci i młodzieży: o dar wiary i moc Ducha Świętego.
    Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
  1. 8. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:
    Pierwsze powakacyjne spotkanie zeszłorocznej grupy gitarowej – poniedziałek o godz. 17.00.
    Schola dziecięca – czwartek o godz. 16.00
    Ministranci – czwartek o godz. 16.00; Lektorzy – czwartek po Mszy św. wieczornej
    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – czwartek po Mszy św. wieczornej
    Oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św. wieczornej
    Grupa biblijna – środa po Nowennie
    Legion Maryi – piątek po Mszy św. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do poszczególnych grup.
  1. Nasza parafia będzie gospodarzem tegorocznego spotkania Kół Żywego Różańca z całej naszej diecezji. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę października – 2 października. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kościele konferencją formacyjną, następnie o godz. 10.00 – różaniec, o godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem bpa Edwarda Frankowskiego. Po Mszy św. poczęstunek dla gości.
  1. Z racji na sobotnie spotkanie prosimy o pomoc przy parafii:
    poniedziałek godz. 16.00 – wyrównanie parkingu przy domu parafialnym; nawiezienie nowego kamienia; gdyby ktoś miałby zagęszczarkę do kamienia to prosimy o kontakt;
    czwartek godz. 16.00 – prace porządkowe wokół kościoła oraz domu parafialnego oraz w domu parafialnym; prosimy o przyniesienie własnych narzędzi;
    piątek godz. 14.00-18.00 – przynoszenie ciast do domu parafialnego;
    sobota: godz. 8.00-14.00 – pomoc przy spotkaniu i przyjęciu gości; osoby chętne do pomocy prosimy o zgłoszenie do Kół Gospodyń Wiejskich, p. Wiesławy Piątek lub w zakrystii.
    Bardzo dziękujemy za życzliwość, wpieranie wydarzenia ofiarami oraz przygotowaniem placków, posiłku a także włączenie się w pracę. Bóg zapłać.
  1. NSZZ „Solidarność” Komisja Zakładowa zaprasza na Mszę św. dziękczynną w rocznicę powstania związku w niedzielę za tydzień o godz. 9.00. Jednocześnie dziękujemy za udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę. Msza św. za pielgrzymów będzie również za tydzień o godz. 9.00.
  1. Informujemy, że z racji na prowadzone prace teren parkingu przed kościołem będzie niedostępny do końca października.
  1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy za przekazane kwiaty do kościoła /5 rodzin/.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 15 osób. W najbliższym tygodniu prosimy o dwukrotne posprzątanie kościoła: wyjątkowo w piątek po Mszy św. wieczornej parafian z ul. Sienkiewicza oraz w sobotę po Mszy św. wieczornej – wszystkich chętnych parafian.
    Kwiaty do kościoła przynosimy wyjątkowo tylko w piątek rano.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Preludium nt. Te Deum, komp. Marc Charpentier.
  1. Lektorem tygodnia został Maciej Michajłyszyn, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Należności za gazety wrzucamy do skrzynki obok. Na stolikach jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Podgórskiego z ul. 3 Maja 6. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 września 2021 r.