1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  4 października /poniedziałek/ – wsp. św. Franciszka z Asyżu
  5 października /wtorek/ – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy
  7 września /czwartek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  9 października /sobota/ – wsp. bł. Wincentego Kadłubka, patrona diecezji.
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
  W I czwartek miesiąca adoracja eucharystyczna i spowiedź od godz. 15.00.
 1. Zapraszamy na wspólny różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po modlitwie różańcowej.
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:
  Grupy gitarowej – poniedziałek o godz. 17.00; Schola dziecięca – czwartek o godz. 16.00
  Ministranci i Lektorzy czwartek o godz. 16.00
  Oaza Dzieci Bożych – piątek o godz. 16.30; Oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św. wieczornej
  Grupa biblijna – środa po Nowennie; Legion Maryi – piątek po Mszy św.
 1. Składamy wielkie podziękowanie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg wczorajszego spotkania Kół Żywego Różańca z całej naszej diecezji. Słowa wdzięczności kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich z Gorzyc, Motycza Poduchownego oraz Zalesia Gorzyckiego, OSP z Gorzyc i Motycza Poduchownego, policji, zarządom miejscowych zakładów /udostępnienie parkingów/, fotografom oraz obsłudze technicznej, przygotowującym i prowadzącym modlitwę, posługującym na chórze, przy ołtarzu, w kuchni oraz w zakrystii a także Spółdzielni Gminnej w Trześni oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Wrzaw. Dziękujemy wszystkim pomagającym przy porządkowaniu terenu przy kościele i domu parafialnym. Jesteśmy wdzięczni tak wielu osobom za przekazane ciasta /łącznie 150 ciast/, produkty spożywcze i przemysłowe oraz ofiary. Na ręce wszystkich naszych parafian składamy wielkie słowa uznania za perfekcyjne przygotowanie i przyjęcie gości.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy za przekazane kwiaty do kościoła /10 rodzin/.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: łącznie było 22 osoby /piątek 16 osób; sobota 6 osób/. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła /w sobotę o godz. 8.00/ parafian z ul. Brzozowej, Plenerowej, Prusa, Konopnickiej, Kochanowskiego, Norwida, Dąbrowskiej, Słowackiego, Mickiewicza. Kwiaty do kościoła można przynieść w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Jesień z cyklu 4 Pory Roku Antonio Vivaldiego.
 1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Filip Brodaczewski, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
  Lektorem miesiąca września został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem miesiąca Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem miesiąca Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Na stolikach jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
 2. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Stanisław Wajs z ul. 3 Maja 16, śp. Krystyna Hara z Trześni, pochodząca z Gorzyc z ul. Szkolnej, której pogrzeb odbędzie się jutro oraz śp. Marcina Gajeckiego z ul. 11 Listopada 2, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny  odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 października 2021 r.
Przewiń do góry