1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  20 września /poniedziałek/ – wsp. św. męczenników z Korei Andrzeja, prezbitera, Pawła i Towarzyszy
  21 września /wtorek/ – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  23 września /czwartek/ – wsp. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
  25 września /sobota/ – wsp. bł. Władysława z Gielniowa – dzień imienin śp. ks. dziekana Władysława Drewniaka.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie różańców dla dzieci przed I Komunią św.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:
  Oaza Dzieci Bożych – piątek o godz. 16.30;  Oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św. wieczornej
  Schola dziecięca – czwartek o godz. 16.00
  Ministranci – czwartek o godz. 16.00; Lektorzy – czwartek po Mszy św. wieczornej
  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – czwartek po Mszy św. wieczornej
  Grupa biblijna – środa po Nowennie
  Legion Maryi – piątek po Mszy św.
  Serdecznie zapraszamy nowe osoby do poszczególnych grup.
 1. W piątek przypada 67 rocznica śmierci ks. proboszcza Adama Osetka oraz Święto Patronalne Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka. Dodatkowa Msza św. o godz. 8.00.
 1. Zapraszamy młodzież kl. VIII razem z rodzicami w niedzielę za tydzień na Mszę św. o godz. 16.00, która rozpocznie czas bezpośredniego przygotowania do bierzmowania. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży i rodziców.
 1. Nasza parafia będzie gospodarzem tegorocznego spotkania Kół Żywego Różańca z całej naszej diecezji. Spotkanie odbędzie się w pierwszą sobotę października – 2 października. Plan spotkania jest na tablicy ogłoszeń. Osoby, które chcą pomóc przekazując produkty na przygotowanie posiłku dla gości, prosimy o kontakt z Kołami Gospodyń Wiejskich. Prosimy także o ciasta oraz wsparcie pieniężne. Dobrowolne ofiary można przekazywać do p. Wiesławy Piątek lub w zakrystii.
 1. Dzisiaj na Jasnej Górze trwa Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy, w której uczestniczą razem z ks. Piotrem nasi parafianie.
 1. Składamy podziękowanie panu Wójtowi oraz całej Radzie Gminy w Gorzycach za realizację zadania nowego parkingu przy kościele. W związku z prowadzonymi pracami teren parkingu będzie niedostępny do końca października.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dzisiaj w III niedzielę września ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na remont domu parafialnego – spłata długu za wykonane prace.
  Dziękujemy za przekazane kwiaty do kościoła /nowożeńcy/.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 3 osoby. W najbliższym tygodniu /w sobotę o godz. 8.00/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z drugiej części bloku ul. Działkowców 4/36-70 oraz z domów jednorodzinnych. Kwiaty do kościoła można przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: I cz. Suity z filmu Ogniem i mieczem, kompoz. Krzesimir Dębski.
 1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Należności za gazety wrzucamy do skrzynki obok. Na stolikach jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 września 2021 r.
Przewiń do góry