1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  8 września /środa/ – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/
  Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych  o godz. 17.00.
 1. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych odbędzie dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze spotkania grup duszpasterskich:
  Oaza Dzieci Bożych – piątek o godz. 16.00;  Oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św. wieczornej
  Ministranci – czwartek o godz. 16.00; Lektorzy – czwartek po Mszy św. wieczornej
  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży /KSM/ – we wtorek po Mszy św. wieczornej
  Dorośli lektorzy – środa po Nowennie
  Legion Maryi – piątek po Mszy św.
  Serdecznie zapraszamy nowe osoby do poszczególnych grup.
 1. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość ogłoszenia ministranta i lektora roku oraz liturgiczna inauguracja działalności wszystkich grup duszpasterskich. Zapraszamy.
 1. Decyzją biskupa sandomierskiego ks. Damian Szypuła został przeniesiony do parafii w Opatowie. Msza św. dziękczynna za ponad 5-letnią posługę księdza odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 18.00 i będzie połączona jak w każdy poniedziałek z adoracją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy.
 1. Zapraszamy na powakacyjny parafialny wyjazd rowerowy. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 18.45 spod kościoła. Miejsce docelowe jest niespodzianką /dystans 5 km w jedną stronę/. Bardzo prosimy, aby uczestnicy wyjazdu wzięli każdy dla siebie prowiant na ognisko. Pamiętajmy o sprawnych rowerach, kamizelkach odblaskowych oraz o opiekunach dla osób niepełnoletnich.
 1. Zapraszamy na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu – 11 września/ sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 /parking na przeciw kościoła/, powrót ok. godz. 19.00. W programie: Msza św. w kościółku „na wodzie”, spływ rzeką Wieprz, wspólne grillowanie. W cenie 70 zł. /dla dzieci i młodzieży należących do grup parafialnych: 40 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii.
 1. Serdecznie zapraszamy mężczyzn na Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku w najbliższą sobotę. Wyjazd z Gorzyc o godz. 8.40 /wspólny autobus dla dekanatu/. Zgłoszenie udziału i zapisy w zakrystii.
 1. Dziękujemy wszystkim za udział w pieszej pielgrzymce do Radomyślu n/Sanem. Msza św. za pielgrzymów będzie 8 września o godz. 18.00.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy za przekazane środki czystości oraz kwiaty /nowożeńcy i 4 rodziny/.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 9 osób. W najbliższym tygodniu /w sobotę o godz. 8.00/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z drugiej części bloku ul. Działkowców 2/31-65. Kwiaty do kościoła można przynieść w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Czardasz komp. VittorioMonti.
 1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski. Lektorem miesiąca września został Ksawery Świergul, starszym ministrantem miesiąca Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem miesiąca Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Jest także specjalny nr Gościa Niedzielnego o kard. Stefanie Wyszyńskim. Należności za gazety wrzucamy do skrzynki obok. Na stolikach jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Stanisława Hara z ul. Stawowej, śp. Edward Wit z ul. Sandomierskiej oraz śp. Rafał Suroń z ul. 11 Listopada 4, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 września 2021 r.
Przewiń do góry