1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  1 września /środa/ – 82 rocz. wybuchu II wojny światowej – zapraszamy na modlitwę za Ojczyznęi o pokój na świecie.
  3 września /piątek/ – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 1. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla wszystkich szkół i przedszkola w Gorzycach w środę /1 września/ Mszą św. o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św.
 1. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych odbędzie się w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci razem z rodzicami na wspólną modlitwę /oczywiście z plecakami/.
 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela września.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i piątek od godz. 15.00.
  Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
  W I piątek kancelaria parafialna jest nieczynna.
  W I sobotę nabożeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 18.00 oraz różaniec wokół kościoła z figurą Matki Bożej w intencji dzieci i młodzieży: o dar wiary i moc Ducha Świętego.
  Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00.
 1. Jerycho różańcowe w ramach modlitwy Legionu Maryi w I sobotę o godz. 11.30 – dziękczynienie za 100-lecie istnienia Legionu z prośbą o łaski dalszego rozwoju.
 1. Dzisiaj w Radomyślu n/Sanem, gdzie udali się parafianie w pieszej pielgrzymce, uroczystość nałożenia koron na obraz Matki Bożej Pocieszenia. Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczy bp Krzysztof Nitkiewicz.
 1. Decyzją biskupa sandomierskiego ks. Damian Szypuła został przeniesiony do parafii w Opatowie. Msza św. dziękczynna za ponad 5-letnią posługę księdza odbędzie się w poniedziałek za tydzień /6 września/ o godz. 18.00 i będzie połączona jak w każdy poniedziałek z adoracją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy.
 1. Zapraszamy na ostatni wakacyjny parafialny wyjazd rowerowy. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.30 spod kościoła. Miejsce docelowe jest niespodzianką /dystans 5 km w jedną stronę/. Bardzo prosimy, aby uczestnicy wyjazdu wzięli każdy dla siebie prowiant na ognisko. Pamiętajmy o sprawnych rowerach, kamizelkach odblaskowych oraz o opiekunach dla osób niepełnoletnich.
 1. Serdecznie zapraszamy młodych na Diecezjalne Spotkanie Młodych w najbliższą sobotę w Sulisławicach. Odpowiedzialnym za wyjazd jest ks. Piotr. Formularze zgłoszeniowe są na stoliku oraz w zakrystii. Zapisy w zakrystii i u ks. Piotra.
 1. Zapraszamy na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu – 11 września/ sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 /parking na przeciw kościoła/, powrót ok. godz. 19.00. W programie: Msza św. w kościółku „na wodzie”, spływ rzeką Wieprz, wspólne grillowanie. W cenie 70 zł. /dla dzieci i młodzieży należących do grup parafialnych: 40 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii.
 2. Zapraszamy na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze. Wyjazd 4 września /sobota/ o godz. 23.30 z parkingu przy OSP remiza . Koszt: 50 zł. Zapisy u pani sołtys Józefy Leśniak.
 1. Informujemy, że od dnia 1 września Msze św. wieczorne będą sprawowane o godz. 18.00.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy za przekazane środki czystości oraz kwiaty /nowożeńcy i 2 rodziny/.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 3 osoby. W najbliższym tygodniu /w sobotę o godz. 8.00/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z drugiej części bloku ul. Działkowców 2/1-30. Kwiaty do kościoła można przynieść w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Polka Dziadek Karola Namysłowskiego.
 1. Lektorem tygodnia został Mateusz Michajłyszyn, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Należności za gazety wrzucamy do skrzynki obok. Na stolikach jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 sierpnia 2021 r.
Przewiń do góry