1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
    13 września /poniedziałek/ – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
    14 września /wtorek/ – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Zbydniowie
    15 września /środa/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
    16 września /czwartek/ – wsp. św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
    18 września /sobota/ – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.
  1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się liturgiczna inauguracja działalności wszystkich grup duszpasterskich oraz uroczystość ogłoszenia ministranta i lektora roku.
  1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:|
    O
    aza Dzieci Bożych – piątek o godz. 16.30;  Oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św. wieczornej
    Ministranci – czwartek o godz. 16.00; Lektorzy – czwartek po Mszy św. wieczornej
    Legion Maryi – piątek po Mszy św. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do poszczególnych grup.
  1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  1. Stowarzyszenie Historyczne „Lanca” zaprasza za tydzień na Mszę św. o godz. 10.30 za Ułanów Jazłowieckich z 14 Pułku oraz wszystkich żołnierzy walczących w wojnie obronnej 1939 r. z naszej Gminy.
  1. Nasza parafia będzie gospodarzem tegorocznego spotkania Kół Żywego Różańca z całej naszej diecezji. Spotkanie odbędzie się w pierwszą sobotę października – 2 października. Zapowiadając wydarzenie prosimy o pomoc w organizacji i przebiegu. Szczegóły będą podawane systematycznie.
  1. Dziękujemy za udział w Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze. Msza św. za pielgrzymów będzie 15 września o godz. 18.00.
  1. Dziękujemy za udział we wczorajszym spływie kajakowym w Zwierzyńcu na Roztoczu. Msza św. za uczestników będzie 22 września o godz. 18.00.
  1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Za tydzień w III niedzielę września ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na remont domu parafialnego – spłata długu za wykonane prace.
    Dziękujemy za przekazane kwiaty do kościoła /4 rodziny/.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 10 osób. W najbliższym tygodniu /w sobotę o godz. 8.00/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z bloku ul. Działkowców 4/1-35. Kwiaty do kościoła można przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Marsz Tryumfalny Giuseppe Verdiego.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Jest także specjalny nr Gościa Niedzielnego o kard. Stefanie Wyszyńskim. Należności za gazety wrzucamy do skrzynki obok. Na stolikach jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 września 2021 r.