1. Dzisiaj przypada odpust św. Andrzeja Boboli. Uroczysta Msza św. z procesją o godz. 12.00. Kazania odpustowe głosi ks. Mateusz Machniak – student na Wydziale Nauk Społecznych KUL.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
  1. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą odmawiamy w kościele oraz w poszczególnych miejscach w parafii. Przez 9 dni /14-22 maja/ o godz. 19.30, każdego dnia w innym miejscu zapraszamy do wspólnej modlitwy: zaśpiewamy min. litanię do Matki Bożej i będziemy prosić Boga o moc Ducha Świętego w naszej parafii, diecezji i Ojczyźnie.
    Terminarz modlitwy: godz. 19.30
    16 maja /niedziela/ – ul. Szkolna i Zielona – przy krzyżu
    17 maja /poniedziałek/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu na Cyplu
    18 maja /wtorek/ – Zalesie Gorzyckie – przy figurze Matki Bożej – remiza
    19 maja /środa/ – Motycze Poduchowne – przy krzyżu
    20 maja /czwartek/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada
    21 maja /piątek/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Słoneczna, Działkowców
    22 maja /sobota/ – kościół – przy figurze Matki Bożej.
  1. W sobotę przypada dzień św. Rity z Cascii – patronki od spraw beznadziejnych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 – przynieście ze sobą róże, które zostaną pobłogosławione przyzywając wstawiennictwa św. Rity.
  1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:
    Oaza Dzieci Bożych – piątek godz. 16.00; oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św. wieczornej
    Schola dziecięca – sobota godz. 10.00
    Kandydaci na ministrantów – piątek godz. 15.00; ministranci – piątek godz. 15.30; lektorzy – piątek godz. 16.30; KSM – środa godz. 19.30.
  1. Bardzo dziękujemy wszystkich panom za pomoc przy uporządkowaniu terenu przy dzwonnicy ze złożonych cegieł i innych materiałów. Łącznie w dwa dni było na 26-ciu. Bóg zapłać.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Dzisiaj w III niedzielę maja ofiary w kopertach będą przeznaczone za spłatę długu zaciągniętego z racji remontu domu parafialnego. Bóg zapłać.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 5 osób. W najbliższym tygodniu /22 maja – sobota o godz. 8.00/ o posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Zakole 10/31-60.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Laudate Dominum Karol Gounod.
  1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny i Maciej Michajłyszyn, młodszym ministrantem tygodnia Mateusz Śpiewak. Gratulujemy.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Jest również do nabycia 100 stronicowy Gość Niedzielny EXTRA o św. Józefa.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 16 maja 2021 r.