13 maja /czwartek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
    14 maja /piątek/ – Święto św. Macieja, Apostoła
    15 maja /sobota/ – wsp. św. Zofii.
  1. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny w tym ważnym dniu. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywały swój Biały Tydzień.
    Uroczystość I rocznicy Komunii św. odbędzie się 6 czerwca /niedziela/ o godz. 16.00, natomiast Bierzmowanie 13 czerwca /niedziela/ o godz. 18.00.
  1. Za tydzień w niedzielę /16 maja/ przypada odpust św. Andrzeja Boboli. Uroczysta Msza św.
    z procesją o godz. 12.00.
    Bardzo prosimy o czynny udział w procesji: wszystkie dzieci – a szczególnie komunijne, strażaków do baldachimu, feretronów, osoby do niesienia obrazów. Kazania odpustowe wygłosi ks. Mateusz Machniak – student na Wydziale Nauk Społecznych KUL.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
  1. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą odmówimy w kościele oraz w poszczególnych miejscach w parafii. Przez 9 dni /14-22 maja/ o godz. 19.30, każdego dnia w innym miejscu zapraszamy do wspólnej modlitwy: zaśpiewamy min. litanię do Matki Bożej i będziemy prosić Boga o moc Ducha Świętego w naszej parafii, diecezji i Ojczyźnie.
    Terminarz modlitwy: godz. 19.30
    14 maja /piątek/ – Pączek Gorzycki – przy figurze Matki Bożej
    15 maja /sobota/ – Górka Plebańska – przy figurze Matki Bożej
    16 maja /niedziela/ – ul. Szkolna i Zielona – przy krzyżu
    17 maja /poniedziałek/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu na Cyplu
    18 maja /wtorek/ – Zalesie Gorzyckie – przy figurze Matki Bożej – remiza
    19 maja /środa/ – Motycze Poduchowne – przy krzyżu
    20 maja /czwartek/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada
    21 maja /piątek/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Słoneczna, Działkowców
    22 maja /sobota/ – kościół – przy figurze Matki Bożej.
    Dziękujemy za uprzątnięcie i udekorowanie miejsca modlitwy.
  1. W najbliższym tygodniu odbędą się kolejne spotkania młodzieży przygotowującej do bierzmowania z klas 7. Spotkanie w formie zdalnej o godz. 19.30: 7d – wtorek; 7SP1 – piątek.
  1. Podejmujemy inicjatywę nauki gry na gitarze dla dzieci i młodzieży prowadzoną przez doświadczonego muzyka z Mielca. Odbyły się już pierwsze dwa spotkania. Osoby, które chcą jeszcze dołączyć do grupy prosimy o kontakt w zakrystii. Zapraszamy.
  1. Zwracamy się z prośbą do wszystkich panów o pomoc przy uporządkowaniu terenu przy dzwonnicy ze złożonych cegieł i innych materiałów. Zapraszamy w czwartek na godz. 19.00 /max. 2 godz./ Po pracy przewidujemy krótkie spotkanie /pizza/ w domu parafialnym w celu omówienia i sugestii w kolejnych działaniach w parafii.
  1. Zachęcamy do nabywania dewocjonaliów w sklepiku Caritas w domu parafialnym.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Za tydzień w III niedzielę maja ofiary w kopertach będą przeznaczone za spłatę długu zaciągniętego z racji remontu domu parafialnego.
    Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za dary ołtarza: nowy zestaw do kadzidła na uroczystości /trybularz z łódką/, świece procesyjne, zestaw naczyń do chrztu. Bóg zapłać.
  1. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu /15 maja – sobota o godz. 8.00/ o posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Zakole 10/1-30.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Mazurek B-dur opus 7 Fryderyka Chopina.
  1. Lektorem tygodnia został Jakub Sułek, starszym ministrantem tygodnia Maciej Michajłyszyn, młodszym ministrantem tygodnia Antoni Rusiak. Gratulujemy.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Jest również do nabycia 100 stronicowy Gość Niedzielny EXTRA o św. Józefa.
  1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Emilia Nowak z ul. Zakole 10 oraz śp. Zygmunt Drożdż z ul. Podwale, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 9 maja 2021 r.