24 maja /poniedziałek/ Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 16.00.
    26 maja /środa/ – wsp. św. Filipa Neri, prezbitera. W Dniu Matki pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie i słowie życzeń.
    27 maja /czwartek/ – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    29 maja /sobota/ – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
    Za tydzień w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej.
  1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o 16.00.
  1. Zapraszamy na adorację z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w modlitwie przy krzyżach i figurach na terenie parafii. Msze św. będą sprawowane jako dziękczynne z prośbą o Boże błogosławieństwo dla parafii oraz:
    – za modlących się przy figurze Matki Bożej na Pączku Gorzyckim – 14 czerwca o godz. 18.00
    – za modlących się  przy figurze Matki Bożej na Górce Plebańskiej – 30 maja o godz. 10.30
    – za modlących się przy krzyżu na ul. Szkolnej i ul. Zielonej – 15 czerwca o godz. 18.00
    – za modlących się przy krzyżach na Zalesiu Gorzyckim – 16 czerwca o godz. 18.00
    – za modlących się przy krzyżu na Motyczu Poduchownym – 17 czerwca o godz. 18.00
    – za modlących się przy krzyżach na Osiedlu – 18 czerwca o godz. 18.00
    – za modlących się przy figurze Matki Bożej obok kościoła – 19 czerwca o godz. 18.00.
  1. Tegoroczne obchody Bożego Ciała /3 czerwca/ odbędą się na Zalesiu Gorzyckim. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 przy krzyżu na Cyplu. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.
  1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:
    Oaza Dzieci Bożych; oaza młodzieżowa, schola dziecięca.
    Kandydaci na ministrantów, ministranci, lektorzy.
  1. Zwracamy się z prośbą do mężczyzn o pomoc przy uporządkowaniu terenu przed domem parafialnym /od ulicy/. Zapraszamy w czwartek na godz. 18.00. Gdyby ktoś miał i chciał udostępnić glebogryzarkę spalinową to prosimy o kontakt. Prosimy, aby zabrać ze sobą łopaty do kopania ziemi oraz grabie.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Dziękujemy za dostarczone kwiaty i rośliny do dekoracji kościoła oraz za róże św. Rity. Bóg zapłać.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 4 osoby. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 /29 maja/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. 11 Listopada 2/1-40.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Alleluja Fryderyka Haendla.
  1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Kamil Stępień. Gratulujemy.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Jest również do nabycia 100 stronicowy Gość Niedzielny EXTRA o św. Józefa.
  1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Michał Ruczkowski z Sandomierza, związany z ul. 3 Maja 7, śp. Władysław Sygutowski z ul. 3 Maja 16 oraz śp. Władysława Kuziora z Motycza Poduchownego. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 maja 2021 r.