1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  29 kwietnia /czwartek/ – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – Patronki Europy. W tym dniu przeżywamy także wspomnienie męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej
  1 maja /sobota/ – wsp. św. Józefa, rzemieślnika – odpust w Kotowej Woli
  2 maja /niedziela/ – wsp. św. Zygmunta – odpust w Pniowie.
 1. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 1. W ramach Diecezjalnej Sztafety Modlitwy o Powołania zapraszamy do wspólnej dekanalnej modlitwy o powołania w najbliższy wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji eucharystycznej. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Piotr Przysucha z Wyższego Seminarium Duchownego z Sandomierza.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 1. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy do śpiewu litanii maryjnej przy krzyżach i figurkach w gronie rodziny oraz sąsiadów.
 1. W najbliższym tygodniu przypada I sobota i niedziela maja.
  I sobota – różaniec fatimski i nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej. Proponujemy, aby modlitwa w I soboty miesiąca w tym roku była w intencji dzieci i młodzieży: o dar wiary i moc Ducha Świętego dla nich we wspólnocie Kościoła. Szczególnie zapraszamy do modlitwy rodziców, dziadków oraz samych młodych. Ufna i wytrwała modlitwa z Maryją na pewno przyniesie piękne owoce duchowe.
  Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę o godz. 17.00 będzie połączona z nabożeństwem majowym.
 1. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na papier jest na parkingu pomiędzy domem parafialnym a kościołem.
 1. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz dystansie społecznym. Zgodnie z rozporządzeniami wewnątrz kościoła może być 1 os. na 20 m².
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Bóg zapłać.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 11 osób. W najbliższą sobotę /1 maja/ o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 8.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Mazurek F-dur Fryderyka Chopina.
 1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Jest również do nabycia 100 stronicowy Gość Niedzielny EXTRA o św. Józefa.
 1. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Agnieszka Łukasik z ul. Fantazja. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25 kwietnia 2021 r.
Przewiń do góry