1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  3 maja /poniedziałek/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.00. Na prośbę Urzędu Gminy informujemy, że ze względu na epidemię obchody Święta Konstytucji 3 Maja odbywają się w ograniczonej formie i zgodnie z ogłoszonym harmonogramem. Jednocześnie zachęca się, aby delegacje i mieszkańcy hołd w miejscach pamięci składali indywidualnie w dogodnej dla siebie porze z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego.
  4 maja /wtorek/ – wsp. św. Floriana, męczennika – patrona strażaków. Bardzo serdecznie zapraszamy strażaków – szczególnie OSP Gorzyce i OSP Motycze Poduchowne ze sztandarami, oraz ich rodziny do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18.00.
  6 maja /czwartek/ – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  8 maja /sobota/ – Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji.
  Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00 będzie połączona z nabożeństwem majowym.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy do śpiewu litanii maryjnej przy krzyżach i figurkach w gronie rodziny oraz sąsiadów. Dzieci, które zbiorą komplet obrazków za udział w nabożeństwie w kościele otrzymają nagrody.
 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek i piątek maja.
  Pierwszą grupę chorych z Komunią św. odwiedziliśmy w I sobotę, drugą grupę odwiedzimy w I piątek po wcześniejszym potwierdzeniu możliwości odwiedzin.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00. Nabożeństwo majowe w te dni wyjątkowo przed Mszą św. o godz. 17.30. Kancelaria parafialna w I piątek jest nieczynna.
 1. Za tydzień w niedzielę /9 maja/ odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej, wyjątkowo na dwóch Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30. Bardzo prosimy osoby nie związane z uroczystością o udział w Mszy św. w pozostałych godzinach. Dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży przygotowującej do bierzmowania z klas 7. Spotkanie w formie zdalnej o godz. 19.30: 7a – wtorek; 7b – czwartek; 7c – piątek. Pozostałe klasy w przyszłym tygodniu.
 1. Podejmujemy inicjatywę nauki gry na gitarze dla dzieci i młodzieży prowadzoną przez doświadczonego muzyka z Mielca. Pierwsze spotkanie odbyło się tydzień temu w domu parafialnym. Osoby, które chcą się zapisać na bezpłatne zajęcia prosimy o kontakt w zakrystii. Zapraszamy.
 1. W minionym czasie dwukrotnie udało nam się zrealizować Różaniec dla Mężczyzn wędrując do Radomyśla n/Sanem. Bardzo za to Szanowni Panowie – młodsi i starsi, dziękujemy. Teraz przy Waszej pomocy chcemy podejmować kolejne katolickie męskie wyzwania i inicjatywy. Dlatego zapraszamy Was wszystkich chętnych, na męską parafialną naradę duszpasterską do domu parafialnego w najbliższy czwartek na godz. 19.00. Ufamy, że przykład Waszej wiary oraz doświadczenie życiowe nada nowy impuls życia w parafii.
 1. Zachęcamy do nabywania pamiątek komunijnych w sklepiku Caritas w domu parafialnym.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Dziękujemy Warsztatom Zespołu Szkół w Gorzycach oraz panom Sylwestrowi Mazurowi i Marianowi Osuchowi za pomoc w wykonaniu drzewców i okuć do baldachimu i feretronów. Bóg zapłać.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 8 osób. W najbliższym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci komunijnych.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Largo Jerzego Fryderyka Haendla.
 1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, starszym ministrantem tygodniaFilip Brodaczewski, Bartosz Nagórny, Maciej Michajłyszyn, Mateusz Wójcik, młodszym ministrantem tygodniaMiłosz Chajnowski.Lektorem miesiąca kwietnia został Ksawery Świergul,starszym ministrantem miesiąca Maciej Michajłyszyn, młodszym ministrantem miesiąca Antoni Rusiak. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Jest również do nabycia 100 stronicowy Gość Niedzielny EXTRA o św. Józefa.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Stanisław Fietko z ul. Zakole 2 oraz śp. Ludwika Bijak z Zalesia Gorzyckiego, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2 maja 2021 r.
Przewiń do góry