1. W piątek /23 kwietnia/ przypada Uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 1. W ramach Tygodnia Biblijnego zapraszamy na spotkanie z Biblią w najbliższą środę po Nowennie. Spotkanie pt. „Czemu płaczesz? Zatańczysz? Czyżby Zmartwychwstały Pan zapraszał Marię Magdalenę do tańca?” poprowadzi ks. Michał Powęska – student Sekcji Nauk Biblijnych KUL.
 1. W internecie na kanałach naszej parafii zostaną w ciągu najbliższych dni udostępnione nagrania osób czytających fragmenty Ewangelii św. Marka. Nasza parafia w ten sposób włącza się w Niedzielę
  i Tydzień Biblijny w Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
  Dziękujemy wszystkim ponad 100 osobom
  za udział w wydarzeniu. Szczególne podziękowania składamy na ręce p. Beaty Kocur, Mateusza Michajłyszyna i ks. Damiana Szypuły. Zachęcamy do obejrzenia, wysłuchania oraz udostępniania.
 1. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na papier jest na parkingu pomiędzy domem parafialnym a kościołem.
 1. Szkoła Podstawowa nr 1 im ks. Adama Osetka zaprasza do włączenia się w ekologiczno-wolontarystyczny projekt misyjny i zachęca do przekazywania „małych elektrośmieci”, klocków LEGO oraz zegarów tarczowych. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 1. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz dystansie społecznym. Zgodnie z rozporządzeniami wewnątrz kościoła może być 1 os. na 20 m².
 1. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności, który jest obowiązkowy dla wszystkich osób mieszkających w Polsce. Pamiętajmy o tym obowiązku. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Dzisiaj w III niedzielę kwietnia ofiary składane z kopertach są przeznaczone na rzecz remontu. Bóg zapłać.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 7 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy o sprzątanie kościoła parafian z drugiej części bloku ul. Zakole 6 nr 41-80.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj staroniemiecką pieśń wielkanocną Chrystus zmartwychwstał.
 1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Antoni Rusiak. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Jest również do nabycia 100 stronicowy Gość Niedzielny EXTRA o św. Józefa.
 1. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Wiesława Falkowska z ul. 11 Listopada 6, której pogrzeb odbędzie się w środę. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA 18 kwietnia 2021 r.
Przewiń do góry