1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne są głoszone w czasie każdej Mszy św. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację eucharystyczną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym a we wtorek i środę na spotkanie: Z Biblia pod rękę – warsztaty biblijne. Rekolekcje głosi ks. Michał Powęska – student biblistyki z Lublina. Ofiary składane na tacę będą naszym podziękowaniem ojcu rekolekcjoniście.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., natomiast procesja z poświęceniem palm na Mszy św. o godz. 12.00.
 1. W tym roku nie będzie jednego wyznaczonego dnia spowiedzi. Zachęcamy do spowiedzi w czasie rekolekcji. Ponadto zapowiadamy dyżur spowiedzi /2 księży/ od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-19.00.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w piątek: godz. 17.00 i 19.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 1. W czwartek /25 marca/ przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na Mszach św. o godz. 7.00, 11.00, 16.00 i 18.00 będzie można podjąć Duchowe Dzieło Adopcji Dziecka Poczętego.
 1. Do środy /do końca rekolekcji/ można przekazywać produkty spożywcze i przemysłowe dla potrzebujących. Artykuły składamy do pojemników przy zakrystii. Dziękujemy. Przy kościele można nabywać baranki wielkanocne w ramach świątecznego dzieła Caritas.
 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbyła się w miniony piątek. Szczególne podziękowanie składamy organizatorom wydarzenia.
 1. Osoby, które wzięły udział we wspólnych zdjęciach w Dniu Zakochanych zapraszamy do zakrystii po odbiór przygotowanych wydruków.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Dzisiaj w III niedzielę marca ofiary składane z kopertach są przeznaczone na rzecz remontu. Bóg zapłać.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 4 osoby. W najbliższą sobotę /27 marca/ o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 2/31-60 i osoby chętne.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Improwizacja nt. pieśni: Ty, któryś gorzko na krzyżu umierał w komp. Marian Sawa.
 1. Lektorem tygodnia został Gabriel Kęcik, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Jest również do nabycia 100 stronicowy Gość Niedzielny EXTRA o św. Józefa.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Anna Węgiel z ul. Stawowej, śp. Krystyna Stróż z ul. Przybyłów, śp. Józef Warchoł z ul. Metalowców 4, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz śp. Tadeusz Laskowski z ul. Zakole 10, którego pogrzeb odbędzie się w środę we Wrzawach. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 marca 2021 r.
Przewiń do góry