1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – Diecezjalny Dzień Młodzieży. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  1. Zapraszamy na ostatnią z cyklu Wielkopostnych Adoracji Eucharystycznych z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /Wielki Poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
  1. Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej: godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy
    do godz. 24.00. Porządek adoracji poszczególnymi częściami parafii – plan na tablicy ogłoszeń. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  1. Wielki Piątek: w tym dniu obowiązuje post ścisły.
    Adoracja w ciągu dnia od godz. 7.00 – róże różańcowe /porządek adoracji na tablicy ogłoszeń/.
    Droga Krzyżowa: godz. 9.00.
    Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia: godz. 15.00.
    Liturgia Męki Pańskiej: godz. 18.00. Po zakończonej liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 24.00. Po liturgii zostaną odśpiewane Gorzkie Żale. O godz. 22.00 adorację prowadzi młodzież.
  1. Wielka Sobota: Adoracja w ciągu dnia: róże różańcowe /porządek adoracji na tablicy ogłoszeń/.
    Adoracja dzieci i harcerzy o godz. 10.00.
    Liturgia Wigilii Paschalnej: godz. 19.00. Po liturgii nie będzie już adoracji w Grobie Pańskim.
    Do czuwania przy Grobie Pańskim serdecznie zapraszamy strażaków oraz harcerzy.
  1. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę/na zewnątrz kościoła/: godz. 12.00-15.00 /co pół godziny/. Poświęcenie na Zalesiu Gorzyckim, Motyczu Poduchownym i Pączku Gorzyckim o godz. 11.00.
    Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia po ostatnim poświęceniu pokarmów ok. godz. 15.15.
  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja o godz. 6.00; pozostałe Msze św. o godz. 9.00; 10.30; 12.00; 16.00 oraz 18.00.
    Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00 oraz 18.00.
    Nowenna do Bożego Miłosierdzia: w I i II Wielkanocy 15 min. przed Msza św. o godz. 18.00.
  1. Spowiedź Święta:
    Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa: 10.00-12.00 oraz 17.00-19.00 /2 księży/
    Wielki Czwartek: 20.00-24.00 /1 ksiądz/
    Wielki Piątek: 7.00-17.00 oraz 20.00-24.00 /1 ksiądz/.
    Chorych odwiedzimy w ciągu najbliższych dni po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
  1. W internecie na kanałach naszej parafii zostanie dzisiaj udostępnione Misterium Męki Pańskiej
    w wykonaniu dzieci i młodzieży. Dziękujemy wszystkim za udział w tym dziele: aktorom oraz opiekunom i zachęcamy do obejrzenia oraz udostępniania.
  2.  Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz dystansie społecznym. Zgodnie
    z rozporządzeniami wewnątrz kościoła może być 1 os. na 20 m². Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji, które są przy każdym wejściu do kościoła i konfesjonale.
  1. Dziękujemy za przekazane produkty spożywcze i przemysłowe, którymi obdarowaliśmy 35 rodzin. Baranki wielkanocne w ramach świątecznego dzieła Caritas można nabyć w zakrystii lub przy kościele.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom. Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 9 osób. W najbliższą środę /po nowennie/
    i w Wielką Sobotę /po liturgii wieczorem/ prosimy o sprzątanie kościoła wszystkich chętnych parafian.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór chorał Chrystus w więzach śmierci Jana Sebastiana Bacha.
  1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, starszym ministrantem tygodnia Maciej Michajłyszyn, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Jest również do nabycia 100 stronicowy Gość Niedzielny EXTRA o św. Józefa.
  1. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Krzysztof Kustra z ul. 11 Listopada 2. Polecajmy
    Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PALMOWA 28 marca 2021 r.