1. Zapraszamy na czwartą z cyklu Wielkopostnych Adoracji Eucharystycznych z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 1. Trwamy w modlitwie nowenny do św. Józefa, którą odmawiana po Mszy św. wieczornej. W piątek Uroczystość św. Józefa: Msze św. 7.00 i 18.00 oraz z okazji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej o 20.30.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 i 19.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 1. Zapraszamy do udziału w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie w najbliższy piątek Mszą św. o godz. 20.30 w naszym kościele. Przebieg trzech przygotowanych tras:
 • Gorzyce – Sulisławice (przez Sandomierz, Koprzywnicę) 42 km,
 • Gorzyce – Gorzyce (przez Wrzawy, Zbydniów, Kępie Zaleszańskie, Orliska) 32 km,
 • Gorzyce – Rozwadów (przez Kępie Zaleszańskie, Kotową Wolę) 21 km
  Zapisy na edk.org.pl Więcej informacji na stronie i profilu facebookowym parafii.
 1. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Są przewidziane dwa dodatkowe spotkania: Z Biblia pod rękę – warsztaty biblijne: we wtorek i w środę po Mszach św. wieczornych. Rekolekcje wygłosi ks. Michał Powęska – student biblistyki z Lublina.
 1. W ramach dzieła jałmużny wielkopostnej można przekazywać produkty spożywcze i przemysłowe dla potrzebujących. Artykuły składamy do pojemników przy zakrystii do ostatniego dnia rekolekcji. Przed świętami przy pomocy Zespołu Caritas produkty zostaną dostarczone potrzebującym rodzinom. Od dzisiaj można nabywać baranki wielkanocne w ramach świątecznego dzieła Caritas.
 1. W czwartek przypada dzień urodzin śp. ks. Władysława Drewniaka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszach św.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 dziękujemy za prawie 3-letnią posługę ks. Damiana Blachy w naszej parafii. Ks. Damian został przeniesiony do parafii Łętownia k. Rudnika n/Sanem.
 1. Osoby, które wzięły udział we wspólnych zdjęciach w Dniu Zakochanych zapraszamy do zakrystii po odbiór przygotowanych wydruków.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Za tydzień w III niedzielę marca ofiary składane z kopertach będą przeznaczone na rzecz remontu. Bóg zapłać.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 19 osób. W najbliższą sobotę /20 marca/
  o godz. 8.00
  prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 2/1-30.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Stała Matka Boleściwa w komp. Zoltana Kodaly.
 1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Antoni Rusiak. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Jest również do nabycia 100 stronicowy Gość Niedzielny EXTRA o św. Józefa.

 2. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Mieczysław Leśniak z Pączka Gorzyckiego. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021 r.
Przewiń do góry