1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  10 lutego /środa/ – wsp. św. Scholastyki – siostry św. Benedykta
  11 lutego /czwartek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Msze św. o godz. 7.00; 11.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych oraz indywidualne błogosławieństwo eucharystyczne.
  Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 1. Za tydzień w niedzielę przypada dzień św. Walentego – Patrona Zakochanych. Na Mszach św. będziemy prosimy Boga, aby miłość, która łączy ludzi była piękna, czysta i wierna. Dla zakochanych: małżonków, narzeczonych i tych, którzy odkrywają miłość między sobą będą przekazane okolicznościowe dyplomy. Warunkiem otrzymania pamiątki będzie wykonanie zdjęcia w specjalnie przygotowanym sercu. Ze zrobionych zdjęć przygotujemy walentynkową parafialną prezentację multimedialną oraz walentynkowy kolaż.
  Będziemy także polecać w modlitwie wszystkich zmarłych małżonków dziękując za okazaną miłość oraz przeżyte wspólnie lata.
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży przygotowującej do bierzmowania z klas 8. Spotkanie w formie zdalnej o godz. 19.30: 8a – poniedziałek; 8b – wtorek; 8 SP1 – środa.
 1. Na początek Wielkiego Postu planowaliśmy nocne czuwanie na Jasnej Górze. Niestety za racji epidemicznych nie możemy wspólnie pielgrzymować. Dlatego w piątek po Środzie Popielcowej /19 lutego/ u nas w kościele przeżyjemy wspólnie czuwanie, które rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia a zakończymy Mszą św. o północy. Szczegółowy program czuwania podamy za tydzień.
 1. Zachęcamy do przekazania palm z Niedzieli Palmowej z których przygotujemy popiół na Środę Popielcową. Palmy można przynosić do zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.
 1. Obok konfesjonału od strony zakrystii znajduje się pojemnik z wodą święconą. Zachęcamy do indywidualnego pobierania wody i używania w domach np. przy wejściu albo wyjściu z domu.
 1. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.
 1. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.
 1. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami, który czynny jest w domu parafialnym w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16.00-18.00 oraz dzisiaj w godz. dopołudniowych.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przesyłane na konto czy składane z racji „kolędy”, które przeznaczamy na zwrot zaciągniętego długu związanego z remontem domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
 2. W minionym tygodniu dokonaliśmy wymiany spalonego silnika i stycznika przy jednym z dzwonów. Przy tej okazji firma od dzwonów przypomniała, że już dłuższy czas czekają do zamontowania 4 zegary na wieżę-dzwonnicę zamówione jeszcze w 2017 r. przez ks. Władysława Drewniaka. Niestety przy realizacji obecnych inwestycji w parafii nie mogę sobie pozwolić na ich zakup i montaż: jest to kwota 16 tyś. zł. Gdyby jednak znalazł się sponsor na zegary to już bardzo dziękuję i proszę o bezpośredni kontakt.
 1. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 9 osób. W najbliższą sobotę /13 lutego/ o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 2/31-60.
  Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu dekoracji świątecznej kościoła – 21 osób.
  Dziękujemy za pomoc przy pracach na terenie przykościelnym oraz domu parafialnego 5-ciu panom oraz pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach.
 1. Po Mszy św. pan organista wykonuje dzisiaj utwór Canon D-dur Johanna Pachelbela.
 1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, kandydatem na ministrantów tygodnia Mateusz Śpiewak. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA 7 lutego 2021 r.
Przewiń do góry