1. We wtorek /2 lutego/ przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromniczej. Msze św. o godz. 7.00; 11.00; 16.00 i 18.00. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Uroczysta procesja wewnątrz kościoła z poświęconymi świecami na Mszy św. o godz. 18.00. W modlitwie szczególnie polecamy osoby w życiu zakonnych pamiętając o wszystkich rodakach: siostrach, księżach, ojcach i braciach zakonnych. Taca na rzecz Sióstr Klarysek w Sandomierzu.
 1. W środę /3 lutego/ wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika – na Mszach św. dokonamy poświęcenia świec oraz jabłek i udzielimy specjalnego błogosławieństwa Błażejowego. Zwracamy się prośbą o przekazanie jabłek na uroczystość poświęcenia. Osoby, które chciałyby je przekazać prosimy o kontakt.
 1. W piątek /5 lutego/ wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy – na Mszach św. dokonamy poświęcenia chleba i soli /prosimy o przyniesienie ze sobą chleba i soli/
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela lutego.
  Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30 po potwierdzeniu możliwości odwiedzin.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
  Kancelaria parafialna w I piątek będzie nieczynna.
  Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
 1. Spotkanie rodziców dzieci przed I Komunią Św. w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Obok konfesjonału od strony zakrystii znajduje się pojemnik z wodą święconą. Zachęcamy do indywidualnego pobierania wody i używania w domach np. przy wejściu albo wyjściu z domu.
 1. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.
 1. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.
 1. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami, który czynny jest w domu parafialnym w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16.00-18.00 oraz dzisiaj w godz. dopołudniowych.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przesyłane na konto czy składane z racji „kolędy”, które przeznaczamy na zwrot należności związanej z remontem domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
 1. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 8 osób. W najbliższą sobotę /6 lutego/ o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 2/1-30.
 1. Po Mszy św. pan organista wykonuje dzisiaj utwór Marsz „Książe Dani” Jeremiasza Clarka. Jednocześnie dziękujemy za życzliwe przyjęcie przez parafian oraz podjęcie nauki nowej melodii „Chwała na wysokości Bogu”. Poznawanie nowych melodii oraz pieśni kościelnych ożywia oraz otwiera nowe horyzonty w rozwoju parafii. Oczywiście dotychczas używane melodie zawsze będą nam towarzyszyły w modlitwie.
 1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów tygodnia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
  Lektorem miesiąca stycznia został Mateusz Piwowar, ministrantem stycznia Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów stycznia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Leszek Popiołek z ul. Zakole 6. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 stycznia 2021 r.
Przewiń do góry