1. Dzisiaj w dzień św. Walentego – Patrona Zakochanych prosimy Boga, aby miłość, która łączy ludzi była piękna, czysta i wierna. Dla zakochanych: małżonków, narzeczonych i tych, którzy odkrywają miłość między sobą mamy do przekazania okolicznościowe dyplomy. Warunkiem otrzymania pamiątki jest wykonanie zdjęcia w specjalnie przygotowanym sercu. Zdjęcia będą robione bezpośrednio po Mszy św. Serdecznie zachęcamy do udziału. Ze zdjęć przygotujemy walentynkową parafialną prezentację multimedialną oraz walentynkowy kolaż.
  Polecamy także w modlitwie wszystkich zmarłych małżonków dziękując za okazaną miłość oraz wspólnie przeżyte lata.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 1. W środę Popielcem rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Caritas.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 1. Na początek Wielkiego Postu planowaliśmy nocne czuwanie na Jasnej Górze. Niestety z racji epidemicznych nie możemy wspólnie pielgrzymować. Dlatego w najbliższy piątek u nas w kościele przeżyjemy wspólnie czuwanie przy wystawionym Najświętszym Sakramentem i obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy:
  Godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia
  16.00 – różaniec – część radosna
  17.00 – Droga Krzyżowa
  18.00 – Msza św.
  19.00 – Droga Krzyżowa
  20.00 – różaniec – część światła
  21.00 – Apel Jasnogórski
  22.00 – różaniec- część bolesna
  23.00 – różaniec – część chwalebna
  24.00 – Msza św. i zakończenie czuwania.
 1. Od Środy Popielcowej do 21 marca przy wejściu do zakrystii będą wystawione kosze na artykuły spożywcze i przemysłowe. Produkty zostaną przekazane przed świętami potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Lista z proponowanymi produktami jest wyłożona na stolikach.
 1. Uroczystość włączenia kandydatów do grona ministrantów odbędzie się w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00.
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży przygotowującej do bierzmowania z klas 7. Spotkanie w formie zdalnej o godz. 19.30: 7a – poniedziałek; 7b – wtorek; 7c – środa; 7d – czwartek,
  7 SP1
  – piątek.
 1. Kuria diecezjalna informuje o planowanym Kursie dla narzeczonych w formie on-line. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 2. Obok konfesjonału od strony zakrystii znajduje się pojemnik z wodą święconą. Zachęcamy do indywidualnego pobierania wody i używania w domach np. przy wejściu albo wyjściu z domu.
 1. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.
 2. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki
  do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.
 1. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami, który czynny jest w domu parafialnym w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16.00-18.00 oraz dzisiaj w godz. dopołudniowych.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii /na tacę oraz przesyłane na konto/, które przeznaczamy na zwrot zaciągniętego długu związanego z remontem domu parafialnego. Za tydzień w III niedzielę lutego ofiary składane w kopertach będą w całości przeznaczone na ten cel. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
 1. Dziękujemy za wszelkie propozycje zbierania ofiar na zakup i montaż zegarów na wieżę-dzwonnicę. Jednak w obecnej sytuacji remontu domu parafialnego oraz planowanych prac w dzwonnicy wszelkie ofiary przeznaczamy na te cele. Ufam, że je zrealizujemy mimo tego, że są ograniczone czasem wykonania, którego nie możemy przekroczyć i bardzo dużym wkładem własnym. Zegary może poznają swojego sponsora albo poczekają jeszcze na swój czas.
 1. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 6 osób. W najbliższą sobotę /20 lutego/ o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 4/1-30.
 1. Po Mszy św. pan organista wykonuje dzisiaj utwór Marsz weselny ze „Snu nocy letniej” Felixa Mendelssohna.
 1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, ministrantem tygodnia Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów tygodnia Antoni Rusiak. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszły od nas śp. Irena Kozak z ul. Podwale, której pogrzeb odbył się
  we Wrzawach oraz śp. Ksenia Cudak z ul. Zakole 6, której pogrzeb odbędzie w najbliższych dniach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 lutego 2021 r.
Przewiń do góry