1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  19 stycznia /wtorek/ – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  21 stycznia /czwartek/ – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  21 stycznia /czwartek/ – Dzień Babci
  22 stycznia /piątek/ – Dzień Dziadka.
 1. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej. Również jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność
  w Kościele.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 1. W niedzielę za tydzień przypada odpust św. Franciszka Salezego. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazania odpustowe przez całą niedzielę wygłosi ks. Bartłomiej Krzos z Sandomierza.
 1. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę w kościele w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Cieszy fakt, że tak wiele osób przyjęło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, często będąc z całą rodziną. Dziękujemy za posługi liturgiczne przy ołtarzu: kandydatom, ministrantom, lektorom, dorosłym lektorom oraz kantorom za prowadzony śpiew. Bóg zapłać.
 1. Obok konfesjonału od strony zakrystii znajduje się pojemnik z wodą święconą. Zachęcamy do indywidualnego pobierania wody i używania w domach np. przy wejściu albo wyjściu z domu.
 2. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.
 1. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przesyłane na konto czy składane z racji „kolędy”, które przeznaczamy na zwrot należności związanej z remontem domu parafialnego. Dzisiaj w III niedzielę stycznia ofiary w kopertach są w całości przeznaczone także na remont. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
 1. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 14 osób. W najbliższą sobotę /23 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. 3 Maja 14.
 1. Po Mszy św. pan organista wykonuje dzisiaj utwór Zima z cyklu 4 Pory Roku Antonio Vivaldiego.
 1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, ministrantem tygodnia Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów tygodnia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Stanisława Grzywacz z ul. Stawowej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 stycznia 2021 r.
Przewiń do góry